Haber ve ToplumÇevre

Parkı - dinlenmek ve sadece bir yer. dünyanın en iyi parkları

Şu anda, parklar bol vardır. genellikle Her şehir, köy ve böyle sahiptir. Ne parkı denir ve hangilerinin en ilginç?

Park nedir?

Park - rahatlama için tasarlanmış bir toprak doğal veya yapay zamanki arsa. Ama yalın değil bu tanım bu kavramın bütün özünü açar.

Parkı - bir sanattır. Hatta eski zamanlarda, tasarımı yıllarca sürebileceğini ve yüzlerce insan çalışmalarında alındı. Yüzyıllar sonra, az değişmiştir. Ancak şimdi parkları pek çok türü vardır. Birbirinden onlar şekil, büyüklük, bitkilerde farklıdır. Buna ek olarak, önemli değil, bitkiler ve konumlar daha kentsel malikâne, peyzaj parkları, eğlence parkları tarafından işgal ayrı niş vardır.

Kelime "çitle çevrili yer" anlamına gelir. Parkın geleneksel anlamda - bir sürü vb sokakları, banklar, teraslar, gözlem güverteleri, kameriye, göletler, çeşmeler gibi nitelikler ile tamamlanmaktadır çalılar ve ağaçlar, çit kenarları ve çim, ekili, onlar stil göre Fransız olabilir .. veya, örneğin, İngiliz. temel amacı doğanın korunması ve çalışma olduğunu ve eğlence için bir yer oluşturmak için değil kurucu toprakları, ayrı sınıflandırılması. Bu botanik, zooloji, milli parklar bulunuyor.

oluşma tarihi

Doğal malzemelerden bir kompozisyon oluşturmak için bir fikir eski Çin'de ortaya çıktı. Eski Yunan'da patikalar boyunca ağaç dikmekten bir gelenek vardı, Pers içinde bahçe sanatı kutsal mesleği olarak kabul edildi. düzeni için kullanılan dünyada, ilk parklarından biri olan Babil'in Mısırlı Bahçeleri düşündü. Avrupa'nın geri kalanında daha sonra Katolik ve - Mısır'dan, bahçeler parklar fikri sonra, Arap İspanya'da geldi.

Kadar XVIII.yy parkı bahçeleri çağırdı. Avrupa'da, onlar Ortaçağ'da ortaya çıktı ve başlangıçta manastırın topraklarında sadece oluşturuldu. Rönesans, onlar İtalya'da popülerlik kazanmaktadır. Ardından, antik Yunanistan'ı ardından, o heykel ve colonnades bahçelerinde yerleştirildi. Yaygın parkları tasarımcıları arasında iş bahçe gerçek profesyoneller vardır, Barok dönemin içindedir.

dünyanın en iyi parkları

Fransa'da Park Avusturya'da "Schönbrunn", "Het Loo" Hollanda'da ve "Vaux-le-Vicomte" Avrupa için bir model olarak kabul edilir. Onlar XVII yüzyılda ortaya çıktı ve saray ve park topluluk bir parçasıdır. topraklardaki orada çeşmeler ve heykeller ve çiçek yatak kümesidir ve çalılar kafa karıştırıcı bir model oluşturur.

Dünya şöhret Tokyo oldu park "Ueno". Burada bahar çiçekleri Japon kiraz sayısız. Park Gaudi Barcelona mimari form ve yeşil alanların bir bileşiğin bir örneğidir. Bu noktada, fantezi gerçeklik şirin evler, mağaralar ve semender içine kırılır.

Alupka Park girişimiyle oluşturulan Kırım, Avrupa'da daha az etkileyici, Vorontsov'a sayın. Birkaç göller, sayıda çeşme ve yaylar, hem de dünyanın her yerinden getirilen egzotik bitki, yüzlerce vardır. Vorontsov Parkı - Bu doğa insanın yaratılış ile bir olur düzenlenmiş bir parkın, büyük bir örnektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.