IlişkilerBoşanma

Kavgalara yokluğu - mahkum ilişkinin bir iz var mı?

Hepimiz sürekli kavgaları ve çatışmaları evliliklerin yıkıma yol açtığını biliyoruz. Ama bir Converse iddia neyi yoksa? ilişki nedeniyle karı koca arasında kavgalara eksikliğinden ayrı ne düşebilir olur?

büyülü oran

Doktor Dzhon M. Gottman lisanslı psikolog olduğunu. Birkaç on yıl boyunca, uzmanlar, aile ilişkilerinin istikrarını inceliyorlar. O güçlü ve sürekli birlik içinde 5 Başka bir deyişle 1. etmektir olumlu ve olumsuz etkileşimleri ortakların "sihirli oranını", keşfetti tanındı, her olumlu olumsuz olay beş dengelenmiştir.

Bazı durumlarda, kavga yararlı olabilir?

Çok fazla skandallar ilişkiyi zayıflatır. Bu apaçık gerçeği. Ancak, Dr. Gottman teorisine göre, olumsuzluk olmaması da bir mahkum evlilik bir işareti olabilir. taban tabana zıt duygular arasında optimum dengeyi bulmak aile ilişkileri geleneksel olmayan bir görünümdür. Bizim bugünkü uzmanları hedef güçlü ve uzun vadeli bir ittifak kurmak istiyorsa olumsuzluk, var olmalıdır savunuyorlar.

Negatif bazı olumlu sosyal fonksiyonlarda önemli bir rol oynar

Negatif duygular olmasaydı biz doğa bunları oluşturmak olmaz gerekir. İnsan ilerleme motoru - Onlar mutluluk dengelemek için değil, aynı zamanda bir deneyim yaratmak için değil sadece gerekir. Negatif duygular bazı olumlu sosyal fonksiyonlarda önemli bir rol oynamaktadır. Biz romantik duygular kışkırtmaktan yanı sıra çalışmayan programların etkileşimin seçimi bahsediyoruz. İlk durumda, olumsuz deneyimler temelinde insanlar gelecekte kaçınılmalıdır hangi işlemleri anlıyoruz. İkinci durumda, ölürler aşk vermeyin. "Güçlü bir argüman hızlı uzlaşmayı geliyor sonra": Birçoğumuz söyleyerek duydum. , Çelişebilir ilişkide mürekkep eksikliği asla ortakları. Böylece, evli çiftler hayatlarında olumsuzluk savaş ilan etmeye gerek yok. Aksine, hayat sorunsuz ve kavgaları dayanılmaz donuk ve biraz cansız olacaktır.

Kavgalar değişikliklere uyum için yardımcı

Dr Gottman Fikir eşlerin birbirlerine iyileştirici geribildirim için sağlayabilir olmasıdır. Aslında çevremizdeki dünya sürekli değişmekte olduğunu ve biz buna tepki gerekir. Showdown bu amaç için uygundur. Böylece iş ortakları, yalnızca yeni koşullara uyum, ama her zaman kalması öğrenmek değil "aynı dalga boyunda."

Ne zaman düşük kaliteli miktarı

Biz mükemmel bir evlilik işaretlerini belirlemek devam ediyor. Biz ahenkli bir evlilik duyguların "sihirli oranını" gözden geçirmiş ve her kavga ortakları beş kat eşdeğer "halletmesi" gerektiğini gördük. çatışmaların sayısında ek olarak, indirimli ve olamaz kalitesi (nasıl şiddetli kavga ve uzun). Dr Gottman ve deneyler sırasında meslektaşları kalıcı çatışmalar şiddetli savaş çok duygusal ortaklar olarak tedavi edici etkiye sahip olmadığı saptanmıştır. Bu nedenle, çatışma negatif tırmanması olmaması kaçınılmaz olumlu bir etki şüphe yol açmıştır. Orta derecede çelişkili çiftleri sevgi, aktif ilgi, kendinden ironi, heyecan, sevinç, destek ve empati eksikliği belirgin olduğu görülmüştür.

Buna karşılık, uzun süren kavgaları ile kararsız bir ilişkisi her zaman yırtılmasına yol açmaz. Bu ittifak ortakları birbirlerini sağlık etkileri var. Ve bu etkileri her zaman olumlu değildir edelim. Bir şey açıktır: ortaklar "sihirli oranı" dikkate alacaktır ve olumlu etkileşimlerde güçlendirilmesi için elverişli bir ortam oluşturmaya çalışır eğer işbirliğinin bu model, istikrar yol açabilir.

Bu oran, iş için uygundur

İlginçtir ki, 1'e 5 "sihirli oranı" iş için geçerlidir. Çalışmalar astlarının her eleştiriye en etkili liderler 5.6 pozitif yorumların ortalama bırakmak olduğunu göstermiştir. Gördüğünüz gibi, negatif küçük bir oranı tüm sürecin önemli bir parçasıdır. Birincisi, eleştiri (ve kavga) dikkati çekmektedir. İkincisi, negatif geri besleme gönül karşı korur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.