HobiEl sanatları

Yemek olmadan soğuk porselen. üretim süreçleri

Taze çiçekler neredeyse kimse kayıtsız terk etmesini çok güzel. Bunlardan harika buketleri yapabilirsiniz ve bir hediye olarak takdim ya da sadece ruh ayarlamak için. Söz konusu kesintinin bitkiler sonsuza yaşayamaz. Birçok kişi çiçek büyür, ama hepsi başarılı. Bu nedenle, bir adam yapay çiçekler ile geldi. Bunlar plastik boncuk, kil, kağıt, vb yapılır Bugün daha fazla ilgi soğuk porselen gibi malzemeye gösterilir.

Biraz tarih

Soğuk porselen ortalarında 20. yüzyılda, son zamanlarda ortaya çıktı. Bunları yaptı hakkında çeşitli teoriler vardır. Genellikle Arjantin ve Japonya'ya denir. Ancak, orada birçok bilgi ve soğuk porselen aynı zamanlarda farklı ülkelerde icat edildiğini. materyal yapmak için bu şaşırtıcı gerçeği zor değildir. PVA tutkal ve nişasta dayanır. Yavaş yavaş çiçekçiler soğuk porselen özelliklerinin iyileştirilmesi için çalışıyor, diğer malzemelerin de eklemek başladı. Ama nerede; ad? kuruduktan sonra malzeme porselen benzer olması. Temel fark malzeme çabuk kurur ve fırınlarda yakmak gerek olmamasıdır. yemek olmadan soğuk porselen hazırlanması 2 yolla yapılır. İlk durumda, bileşenler karıştırılır ve ısıtılır. Karışım sürekli olmak müdahale, ama bunun nedeni onun yoğunluğu yapmak zordur olmalıdır. Bu nedenle, bu yöntem güçlüklere neden olmaktadır. o ısıl işlem gerektirmez, çünkü başka bir yolu da, çok daha kolaydır. Onun sözde - pişirme olmadan soğuk porselen.

Reçete 1 №

pişirme olmadan soğuk porselen üretimi herhangi bir zorluk neden olmaz. Bu sap hatta bir acemi ile. Öncelikle, temiz, kuru bir kase almak Vazelin 1 çorba kaşığı ile nişasta 2 çorba kaşığı koymak gerekir. bileşenler iyice karıştırılmalıdır. Elde edilen kütle (bir çay kaşığı ucundaki) küçük bir kül ilave edilir. Sonra tekrar karıştırın. Bundan sonra, karışım, PVA tutkal ilave edilmesi gereklidir. Onun dökülmüş parçalar, bu arzu edilen bir kıvamı elde yoktu kadar kütle karıştırıldıktan. Karışım yeterince yapışkan oldu. elleri vazelin ya da krem ile yağlanır edilmelidir çalışmak için. Karışım, bir buzdolabı içinde depolanmıştır, bir yağ ile önceden yağlanmış ve polietilen sarılmış.

Tarif 2 №

Soğuk porselen yapmak için, başka bir yöntemi kullanabilirsiniz. o gerekecektir için duvar kağıdı yapıştırmak, su, kabartma tozu. Tüm malzemeyi 1 kaşık almalıdır. Genellikle, bileşim, deterjan birkaç damla içerir. Biraz vazelin eklemek için gerekli olan tüm bileşenler, daha sonra karıştırın. Sonuç modelleme için gayet uygun bir kar beyazı kitle vardır. Soğuk porselen tutun buzdolabında gereklidir.

Küçük düzenlemeler:

 1. mısır nişastası içeren bir karışım elde etmek için daha uygundur. Bu bileşen sayesinde pişirme olmadan saf beyaz porselen soğuktu. Patates nişastası, sarımsı bir renk tonu ağırlık verir. Ürün beyaz renk gerekmez eğer kullanılabilir ve koyu renklerle boyanmış olacaktır.
 2. tutkal (PVA veya duvar kağıtları için) satın alma, sen plastikleştirici içinde varlığına dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde, ağırlık elastik olmaz.
 3. esneklik eklemek için, ürün araç plastikleştirici bir karışıma eklenebilir.
 4. pişirmeden soğuk porselen kötü şeklini muhafaza ise, o zaman nişasta ilave edilmesi gereklidir.
 5. Bunun yerine vazelin, gliserin ya da parafin yağı kullanabilir.
 6. duvar kağıdı hamur parçası olarak bir olmalı modifiye nişasta.
 7. Karışım çatlamış ve çökmeye başladı, o zaman tutkal eklenerek orijinal görünüme geri.
 8. parfüm birkaç damla ağırlığı ekleme, sen pişirmeden aromalı soğuk porselen alabilirsiniz.

Usta sınıfı. Soğuk Porselen Çiçek

Gül - Çiçek kraliçesi. kolaylaştırın. imalatı için gerekli:

 • Soğuk porselen;
 • kürdan;
 • PVA yapıştırıcı;
 • boya;
 • bir köpük (bir Çin sünger ile ikame edilmiş olabilir),

Önce soğuk porselen rengini yapmak gerekir. Bu, fit yağı veya yapmak için suluboya. Gerek tüm materyalin kez boyanacak. Daha küçük bir parça almaya. Biraz renk verici katkı maddeleri eklemek ve iyice yoğurun gerekir. Gerekirse tonları karıştırılabilir. Rengin yoğunluğu boya miktarına bağlıdır. Eğer kalıp başlamadan önce, o son hali bakmak, soğuk porselen bir parça kuru önerilir. Çoğu zaman, renk koyulaşır. boyama için bir başka yöntem - son ürün üzerinde boya.

renk tanımlı olması, modelleme başlayabilirsiniz. türetilmiş pişirme olmadan açık, soğuk porselen sırasında, polietilen tutulur, bu yüzden kurumamakta edilmelidir. Önce küçük bir top rulo ve biraz yapmak gerekir. sivri uç yukarı doğru bakacak şekilde elde edilen ürün, yapışkan batırılmış bir kürdan üzerine itilir. Bu gül çekirdek olacaktır. Kuru ön kalıp olmalıdır. Elinde kürdan tutmak için değil, köpük içinde sıkışmış. Kurutma sonra, yaprakları heykel başlayabilirsiniz. Biz palmiye ve düzleştirmek için parmaklar koymak bir daha damlacık yapmanız gerekir. Kenarlar ince yapmak. Sonra taç yaprağı taban tutkal yayma ve iş parçası çiçek takmak. O bir gülün kalbi "benimsemesi" olmalıdır. Birbirini izleyen her bir lob bir önceki üst üste bindirilmiş, ama sadece kurutulduktan sonra. Ürün, gerçek çiçek ile daha ortak olduğunu, her taç yaprağı ortasında tucks gerçekleştirmek ve kenarları yuvarlak bir şekil vermek için gereklidir. gül sayıda güzel süslemeler veya topiary yapabilirsiniz.

Böyle soğuk pişirme olmadan porselen, ince ve yaşam çok benzer olarak bir malzemeden oluşturulmuş çiçekler. Ama bu malzeme seramik çiçek tasarımında sadece uygun olduğu anlamına gelmez. Seni ondan hayvan figürleri, bebek ve diğer ürünler oluşturabilirsiniz. Önemli olan - bu çalışmalarında başarısına bağlıdır ait bu parçası olduğu için, hayal gücü göstermek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.