ÇirkinlikBahçıvanlık

Güzel cineraria: ekimi ve bakımı

Ceneralya bir saksı çiçek yatakta ve evde açık yerde yetiştirilebilir yıllık küçük bir çalı, vardır. genellikle yetiştirilmesine yönelik bir yöntem çiçeğin çeşitliliğine bağlıdır. cineraria cineraria en popüler türlerinden biri kanlıdır. Bitkilerin bu tür yetiştirilen ve bir sezon veya toprakta kış için ayrılmak için yetiştirilebilir.

Koyu yeşil yaprakları ve çiçek salkımına-sepetleri ile oval bir çalı şeklinde Çiçek evinizin pencere süslemeleri ve Göze hoş olacaktır.

yapılmasını gerektirir Ceneralya, yetiştirme türleri, çiçek şekli ve boyutu göre değişir. Bitki papatya, havlu kumaş ve tam yeşermiş yarısı ve yıldızlı formunda, örneğin çeşitli türlerde taşımaktadır. Varyete renklerin ve formların inflorescences bahçıvanlar daha tam olarak ne gibi seçmenize olanak tanır. Yoksa hatta aynı anda birden sınıflarda birleştirebilirsiniz. Çoğu zaman bahçıvanlar büyük inflorescences ile bodur çalılar büyür.

Daha sonra, o ev bahçe aydınlatır böylece doğru cineraria büyümek için bazı iyi bir tavsiye dikkat edin.

en fazla on dört dereceden daha oda sıcaklığında yetiştirme ortamı bir bitki. Böyle durumlar uzun süre çiçek Cineraria ve sadece altında Onun çiçek ne kadar güzel göreceksiniz. Odada Büyüyen bir yatakta bahçesinde bu renklerin üreme ile karşılaştırıldığında bazı özel özelliklere sahiptir. Örneğin, ile bir tencereye koyun gerekmez pencere pervazına bir çiçek cineraria doğrudan ve parlak ışık bir sürü gibi değil gibi güneşli tarafında. Çiçek ve yaprak yakmak ve güneş ışığından solmaya.

bitkileri sulama zaman nem hızlı yüzeyinden buharlaşan özellikle yapraklarda su önlemek için arzu edilir ve kaynaklanmaktadır. broşür ve çiçeklerin örümcek ağı gibi, kalıp ve gri çiçek kaplı olduğunda bu hastalık bitki yol açabilir. tomurcukları görünür ve çiçek çiçeklenme başlar zaman, bir mineral bloğu üzerinden özel çözümlerle çiçek sulama başlayabilirsiniz.

Aslında cineraria olduğunu , bir yıllık bitki yüzden yeni bir pota nakledilen olmak ilkbahar geç çiçek muhtaç, uzun mümkün olduğunca çiçek yapmak. ekimi dolayısıyla daha fazla besin almak ve mümkün olacak önerilerin kesin yürütülmesini gerektirir cineraria açık zemin, olarak, mukavemet artık çiçeklenmeye. Mümkünse, humus ve çam iğneleri ile turba bir karışım halinde bir çiçek bitki.

Ceneralya, sıfırdan başlama hangi ekimi, o çarpabilirsiniz tohumların iniş ve uspehoi kesimler ile vardır. Ancak, bu tohumdan büyüyen, sizin cineraria olduğunu hissetmek istiyorsanız - mükemmel bir seçim. Tohumlar Nisan ayı başlarında ayrı bir kapta dikilmiş olmalıdır ve sadece iki hafta sonra fideleri dikildi bir tencereye bir çiçeğin ya da toprağın. fide kökleri çok ince ve hassastır, bu yüzden dikim çok dikkatli yürütülür. Tohumlar saklanır ekilen odasında, sıcaklık yirmi derecenin altına olmadığı önemlidir.

Eğer çiçeğin zayıf bakım varsa o hasta alabilirsiniz. Yaprakları kahverengi lekeler görünür Örneğin, hastalık Alternaria denir. Bu tür lekeler, pas ve mantar tedavisinde tedavi edilir , antiseptik sen uzman çiçek dükkanlarda satın alabilirsiniz hangi.

Bu küçük çalı sadece hoş bir deneyim geride bıraktığı için, kendi alanları cineraria yetişen olanlar bahçıvanlar bile, asla pişman. Ve kolayca büyür. ne yapacağını biliyorsanız, ıslah renkler zevk getiriyor. Bu büyük bir süs bitkisi herhangi bir çiçek yatak süslemeleri olduğunu. Saksılar cineraria dekoratif süs olarak balkon veya pencerelerden yerleştirilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.