MaliKredi

Nasıl ödünç sigortası iptal etmek: talimat, nüanslar, tavsiyeler ve yorumlar

Son yıllarda, gelecek borçlular giderek bir seferde bir sigorta poliçesi ve bazen birkaç satın alma ihtiyacı ile karşı karşıyayız. Banka böylece takipteki borç karşı güvence altına ve onların gelirlerini artırmak istiyor. Borçlular, sırayla, dayatılan hizmet için fazladan ödeme istemiyor ve aldatılmak istemiyoruz. Eğer Krediyi almadan önce Yani, anlamamız gerekir o ödünç sigortası vazgeçmek mümkün olup olmadığı. Çeşitli seçenekler göz önünde bulundurularak nüansları değişebilir. o bir sigorta poliçesi vermek için gerekli olmadığı durumlarda en bakalım ve daha iyi olduğunda kendinizi ve mali sigorta.

ödünç sigorta nedir?

Bir sigorta poliçesi borçlu bir sigortalı olay meydana vardır bankadan alınan fonların geri dönüşü olmayan bir garantisidir.

Banka sigorta şirketleri ile işbirliği yapmak karlı neden ilk nedeni - sigorta poliçeleri satışı ve ajans sigorta şirketlerinin ödemeleri borçlulara ürünlerini satma makbuzdur.

İkinci neden sigorta şirketi banka mevduatları sigorta rezervleri yerleştirir olmasıdır. mali kurumların Fon sigorta şirketine sigortalı kişilerin belirli sayıda onları çeken karşılığında yapılır. 1, satılan sigorta bankadan her 7 ruble mevduat şeklinde sigorta şirketinden 1 ruble alır: Exchange 7 oranında gerçekleşir.

Neden sigortalı olmak gerekiyor?

Bu bankaların zorunlu sigorta müşterilerine hak sahibi olmayan bir sır değil. Ama teoride doğrudur. Uygulamada, tuzağa vermemek için, dikkatlice okumak gerekmektedir , kredi anlaşması ardından ödünç sigorta kapsamı dışında kalmasını ve şikayeti yazmak için değil merak yok etmek. her durumda mahkeme sigorta poliçesi alımından kaynaklanan borçlu tarafından bir kredi bağlıdır olmadığını belirler ve ana faktör tersine, banka veya yokluğu ile olumlu bir karar benimsenmesini etkileyen olsun, sigorta sözleşmesinin varlığı. Gerçekten de, herhangi bir başka zorunlu edinimi gelen ilişkili olarak bazı hizmetlerin satın koymak yasak "Tüketici Haklarının Korunması Üzerine" Kanunlar'a birine göre.

Ama tabii ki, ihtiyacı zorunlu sigorta kredinin bir koşulu olarak kredi anlaşmasında değildir. Bu cümle olarak kamufle edilir "bankaya borçlu tarafından yükümlülüklerin yerine getirilmesine yönelik güvenlik." Bu bankada Yani, çıkıyor, yasa önünde temiz.

o sigorta terk etmek mümkün mü?

Aslında, bir kredi verme, kredi yöneticileri sigorta dayatılmasına yürütmek. Ama nasıl ödünç sigortası vazgeçmek? Talimat sadece iki adımdan oluşur.

sigorta Adım 1. Reddi hemen kredi anlaşması bittikten sonra gerçekleşir. Ama sigorta sözleşmesinin fesih Bankası'ndan yıllık kredi faiz veya diğer "cezalandırıcı" tedbirler almasını gerektirmez emin olmalısınız.

Adım 2. Bundan sonra sigorta şirketi deyimi yazılı ve belli bir süre sonra, sigorta primi (o sona ermesinde sigorta sözleşmesi sağlanabilir) kısmen veya içinde iade edilir.

Bazı kredi yöneticileri nasıl hakkını vermek için müşterilerine anlatmak ödünç sigortası. Bu zamanında ve tam aylık ödeme yapmak için kredi anlaşması tarihinden itibaren 6 ay yeter. Altı aylık sürenin dolmasından sonra bankanın kredi departmanına sigorta sözleşmesinin fesih üzerine yazılı bir açıklama talep etmelidir. Neden 6 ay beklemek gereklidir? sigorta sözleşmesi en az altı ay süreyle akdedilmiştir. anapara borcunun geri kalanı için sigorta sözleşmesinin sona ermesinden sonra daha yüksek bir faiz oranı tahsil edilecektir aylık ödemeler artacak zaman, borçlu sürpriz olmamalı. Böylece, banka para kaybetmek telafi eder.

Başka bir seçenek ödünç sigortası vazgeçmek, Bu mahkemeye başvurmaktır. iddianın yapılan açıklamada kredi belgeleri uygulanır ve bankanın mümkünse yazılı bir feragat edilmelidir.

hukuk ilmi

Adalet İstatistikleri temelinde, vakaların% 80'i mahkeme borç veren, sözleşmeyi iptal sigortası ödeme ve anapara borç yeniden hesaplama yapmak zorunda kalır hale borçlu yan alır.

Sigorta kredisi: nasıl tüketicinin sigorta terk ederim?

Kural olarak, bir süre için tüketici kredileri teminat ve yüksek faiz oranları, küçük, eksikliği ile karakterize. Zaten banka maruz kalabileceği varsayılan risklerin tümünü içerir.

Ancak bazı finansal kurumlar, müşterilerinin yaşamını ve sağlığını sağlamak için çalışıyor iddialıyız. Yaygın iş kaybına karşı sigorta kullanılır. sigorta birinci tip biraz amorti Ve eğer ikinci borçlu doğrudan bir kayıptır. Ve tüm sigortalı olay değil seçim tarafından fakat işletme veya çalışanın azaltılması tasfiyesi işin kaybı olarak kabul edileceği için çünkü. Ama, ona bağlı tazminat ödemek etmemek için onun işverenin o anlardan biri, kendi başlarına işçi yazma ifadeleri başarısız Rusya'da pratik gösterdiği gibi. Yaptığınız Ayrıca, banka borç temerrüt anapara tutarında kredi sigortası için ücretini içerir ve zaten yıllık yüzde hesaplama olmaktan bu toplamından.

Bu anlaşmanın çok girift bir sigortalı olayın kendisinden kavramını formüle edilmiştir dikkati çekiyor. Çoğu zaman sigortalı zaman sigortalı kişi için tazminat elde etmek neredeyse imkansızdır. Ve belirten sigorta sözleşmesinin, bu noktanın örneği "sağlık sigortalı en ufak bir değişiklik sigortacıya bildirmek zorundadır." Ama aslında, çoğunluğu yalnızca bu koşulu uymadıklarını, buna göre, detaylarına girmeden olmadan, Antlaşması'nı podmahivaet. Hangi ödemek için sigortacı tarafından kullanılır. Bu durumda, kredi sigortası vazgeçmek için nasıl soru düşünüldüğünde cevap kredi anlaşmasının dikkatli bir çalışmadır.

Araç Kredisi

hayat + sağlık ve Hull: araba kredisi dışarı yapma, borçlu iki sigorta poliçeleri kazanılmasını gerektirir. Ama sigorta sözleşmesinin öğelerden birini aynı anda mutlaka teminat sigorta etmediğini söylüyor. Örnek: VTB Bank kaydı KASKO politikası olmadan borçlulara araba kredileri sunuyor. Ama aynı zamanda yıllık faiz oranı hangi kredi 5-7.5 puanlık bir artış, verilir. Bu nedenle, durumda bir ilke sorunu daha doğru olacaktır.

Hayatını sigorta isteyin?

sigorta krediyi reddetme: Fakat her borçlu kendisi için karar vermek daha iyidir VTB ve yıllık faiz artışı veya en iyi teklifi ile banka için arama alırsınız. Ama üzerinde hayat ve sağlık sigortası yansıtmalıdır: oto kredisi süresi 2 ila 5 yıl olduğunu ve borçlu hala hızlı sürüş değil düşkün gençliğinde için bir kredi alır ve eğer daha sonra bir sigortalı olayın olasılığı düşüktür.

banka kredisi Sigorta - ipotek gibi çöp?

Burada, sigorta çıkmayacağım. yasanın "teminat kaybı veya hasar" bir sigorta sözleşmesi (Art. "Mortgage Açık" Kanunun 31) sonuçlandırmak zorlamaktadır. İki daha fazla sigorta isteğe borçlu yararlanabilirsiniz programları - fesih ve mülkiyet haklarının kısıtlanması (başlık sigorta), yanı sıra yaşam ve sakatlık kaybı. reddederse, o zaman banka büyük bir şekilde faiz oranını revize etme hakkına sahiptir. Genellikle, bu faiz oranının artırılması sigorta poliçesi tasarımına bağlı değildir derece nadir bankalar.

Ve 1,5 puan, iki sigorta poliçeleri (hayat sigortası ve başlık) tescil ret artarak başlık sigortası yıllık oranının reddetmesi 10 puan derhal yüksek faiz yol açacaktır eğer.

sigorta ilgi hesaplanması aşağıdaki gibi

  • İpotek özelliği sigorta toplamının% 0.5 olarak tahmin edilmektedir.
  • Başlık sigorta 0.1 ile% 0.4 arasında değişir.

Ama hayat sigortası sigorta miktarının% 1,5 sürüncemede. Ama dikkate alarak hangi koşullarda gerçekleşeceği ipotek kaçınılmazdır çıkarmak isteyen için, Rusya'da başlık sigortası ve hayat + sağlığın kayıt ihtiyacını ipotek yayınladı.

teminat sadece sigortası dahil ipotek programları vardır. Bu programlar Sberbank kredi kullanır. Ben diğer sigorta programları için sigorta kapsamı dışında bırakabilir miyim? Evet, ama 1 puan başlık sigortası yıllık yüzde yükselir reddetmesi.

banka için fayda, yukarıda da belirtildiği gibi, bir finans kurumu politikalarının tasarımında sigorta şirketinden aldığı bir ajanın ücreti vardır. Bu nedenle, kredi kurumu nasıl borçluya bilgi getirmek için son derece sakıncalıdır nasıl sigorta banka kredisini reddetme.

banka ve sigorta şirketi bağlı bir yapıdır Ayrıca, çok sık durumlar vardır. Bu banka belli sigorta şirketleri bir borçlunun sigorta poliçeleri gelmiş alış ısrar, bu nedenle içindir.

Biz şimdi her okuyucu ödünç sigortası vazgeçmek bilir umuyoruz. Önemli olan - dikkatlice sözleşmesini okumuş!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.