Tarım

Cins keçiler

Orada keçi ırklarının farklı sınıflandırmalar, ama şimdi henüz icat edilmemiş kadar kapsamlı, tek. Hayvanların türünü çekmek için bir temel olarak çiftçilere çoğu uygun.

Bu üç gruba tüm keçi ırkları ayırmaktadır:

1. Süt - Böyle toggenburgskaya olarak, Saanen, Gorki, Rousseau, Megrelce, ve diğerleri.

2. Sherstnev - Sovyet Yün, tiftik.

3. Aşağı - Pridonskaya, Orenburg, Gorno-Altaisk, siyah tüy, Başkurt ve diğerleri.

Bu grupların her biri girer Türler sadece ve diğer orta hatta düşük düzeyde bir yönde yüksek üretim oranları sunuyoruz. Ama içine kapanık ve ortalama 2-3 özelliklerinin bir kombinasyonunu övünebilir tür ırkları - onlar kombine adlandırılabilinir.

Keçilerin herhangi cins iyi bir ekonomik etkiyi elde etmek için hayvan konfor sağlamak gerekir. Bunları desteklemeyi planlıyoruz hangi mülk, kuru, parlak ve taslaklar olmadan olmalıdır. Kışın hava sıcaklığı altı derece daha düşük olmamalıdır. Ancak erişkin keçilerle hala tutulur ve küçük keçi, ardından sıcaklık bir seviyede değil az sekiz tutulmalıdır ise - on derece. Odada bir keçi sadece orada gece geçirmek Ama yaz aylarında, tam tersine, serin, değil tıkalı olması gerekmektedir. fiğ önce tutulan küçük çitle çevrili avlu, düzenlemek için gerekli olan gündüzleri hayvanları hava buna elverişli olduğunda, kış aylarında bile.

hayvan değiliz diye, 1.75 metre - eşiğinden zeminden keçi içerik, gerekli, ancak güney tarafında kesinlikle yerleştirilmelidir odası ve mesafe pencereleri az 1.5 sağlanmalıdır camı kırmak. süt fiğ zemin yerden en az 20 santimetre kaldırdı toprak veya toprak, ahşap olmalıdır. Ve zeminin her metre için, oluşturulan sümük damlayan amacıyla 2 santimetre eğim yapılması gerekmektedir.

çiftlik birkaç keçi içeriyorsa, hayvanların bir tasma olmadan olabilir, böylece kapı ile donatılmış birçok bireysel tezgahları içine oda bölmek için tavsiye edilir. kozljatnika fidanlıklarda kaba yem ve silaj besleyiciler, kökleri ve konsantreleri barındıracak şekilde tasarlanmış olması gerekir. 40 yüksekliğinde 60 santimetre - - Ne olursa olsun onlar için keçi ırkı 50 duvarları genişliği boyunca raflarda ile donatılmış olması gerekir 50 cm yerden: hayvanlar geceleri üzerlerinde olsun ve orada uykuya seviyorum. Bu sayesinde saçlarını daha az kirli ve rulolar alaylarını.

Oda her zaman temiz ve kuru olmalıdır; , Havalandırmak gübre ve yatak ihtiyacı mümkün olduğunca sık değiştirilmesi olun. Bir süre hazırlanması için olan sönmemiş 1 kg su bir kova almak için gerekli olan kozljatnika harç, duvarlar badana sonra de önemlidir. koku kolayca dolayısıyla sütlerini keçi aktarılır ve edilebilmektedir gibi, bir erkek ile kadın içeriğini izin vermemek önemlidir. yiyeceklerin kontamine edebilir ve enfekte: Ayrıca, keçi ile aynı odada tavukları canlı içinde olması mümkün değildir , hayvan parazitleri , örneğin bitleri.

sakin hava ve dondurucu sıcaklıklarda Kışın daha düşük değil 12 derece keçi yürümek ve onların sağlığı için faydalıdır ve verimliliği artırır avluda beslemek gerekir. Belirli kurallara uyarak, kırpma - kirli Yün, sen, tıraş toynakları geri büyümek gerekir. Kısa Tüylü cins keçiler sert bir fırça ile her gün temizlenmesi gerekiyor.

zamanımızda popülerliğe Oldukça çok İsviçre'de getirilen zaanentalskaya veya Saanen keçileri aldı. Bu hayvanlar, - geniş bir alın ve burun, ince kulak, tam boyunda, geniş ve büyük göğüs, iyi gelişmiş ve eğimli bir boğmaca, güçlü bacaklar ve güçlü tırnakların ile. Onlar boynuzları yok. Saanen keçileri bu keçilerde uzundur ve boynun alt küpe ile sağlanan, kısa yün, beyaz renge sahiptir. 65 - - 70 kilogram, erkek - 50-55 kg 90 santimetre, erkeklerin ağırlığı ulaşan cıdağı hayvanlara yüksekliği.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.