HobiDijital fotoğrafçılık

Nasıl hareket Timelapse kaldırmak için? Düzgün taymlaps ateş öğrenin

İlk fotografik baskılar statik olmalarıdır elbette XIX yüzyılın başında sadece göründü ve. "Mobil" sinema denen bir resim, XIX yüzyılın sonunda sadece ortaya çıkan ve sadece yirmide birden kola geliştirdi. Çeşitli Lapse aslen adlı oldukça sıradışı görüntüleri yer çarpıyordu arasında Ve (yavaş) çekim ve yıllar sonra o İngiliz adı "taymlaps" ödünç.

temelleri

Orada yol arasında büyük fark yoktur ateş Timelapse ve kullanım sırasında yol şeyler yavaş hareket başka bir film cihazlar. Temel ilke - gerçek zamanlı olaylar devam kıyasla daha düşük kare hızı. Bu bir kaç dakika gösterilebilir uzun saatler süren bir şeydir. Örneğin, kelebek, gün batımı veya gündoğumu kozadan açıklama çiçek çıkması.

Ve bundan sonra birkaç kelime nasıl Timelapse kaldırın. aşağıdaki gibi teknoloji süreçtir. aynı zaman aralığı ile aynı noktadan alınan görüntülerin büyük bir sayı. Örneğin, çekim arasındaki fark - bir saniye. çok uzun süreçler için çok daha uzun span. Daha fazla kare bir etkinlik gösteren bir yaygın video monte edilir.

çekim seçenekleri

ateş etmeyi Taymlaps? iki yolu vardır. Bunlardan biri - kare kare, aynı zaman atlamalı, kırılma ekipman anlarında bu süre zarfında sadece kapatır ve çalışma ekibinin yeniden başlamasını bekler. Belli bir süre sonra o açık ve başka bir resim alır. Timelapse ateş nasıl ikinci yöntemi - zamanki video sonra hızlandırılmış modu yayınlandı. Sette iyi aydınlatma yalnızca başlangıçta yüksek kaliteli ekipman ve mükemmel sonuç verir. Yaygın hem kullanılabilir, ancak profesyoneller inanıyoruz ikinci daha kaliteli ve daha güvenilir.

ekipman ve olmadan yapamaz yazılım

taymlaps çıkarmadan önce, gerekli devaysa kazanmak ve gerekli uygulamaları katılmak zorunda kalacaktır. (- hatta daha iyi SLR, - tercihen profesyonel SLR) yüksek kaliteli kameraya ek olarak kamera için zorunlu tripod. Aksi takdirde lens için sabit bir açı sağlayamaz. Biz satın almak ve kaput gerekecek (kim olduğunu bilmeyen - veya mercek aksesuar veya karmaşık veya yetersiz ışıkta parlama ve flare karşı koruma sağlar kamera, özel bir eki ile sağlanır). Yedek piller uzun süreli kesintisiz çalışma için gerekli (piller) güç - soketi kapatmak için olası vardır. Ve kurulum için - Yeni bir dizüstü. Değilse, konsol sığacak, ancak bunlardan bazılarını satın almak zorunda olduğunu umursamazsak, iyi laptop almak, daha işlevsel bu. son video bilgi için birlikte Etkisi Adobe After gerekir; Birkaç parçaları eğer - Adobe Premiere indirmek; çok faydalı Adobe Camera RAW (Photoshop parçasıdır).

Bir çekim yöntemini seçme

taymlaps çıkarmadan önce, bir süreç olacaktır ve nasıl uygulamaya karar vermek hangi şartlar altında değerlendirmek için gereklidir. Güneşli gün ve gökyüzü veya aynı evden gölgelerin hareketinde bulutları çalışan örneğin çıkarmadan çevreleyen gökdelenler, yoğun gölge yokluğunda, video alabilir. Bu kamera özellikleri HD filmler kaldırma olanağı dahil en iyi olurdu. atış akşam veya karanlıkta giderse, o kare kare yapmak daha iyidir - "berbat" Video seçeneğini açıkça edecek Bu durumda doğru bir zaman aralığını hesaplamak için gereklidir. Biz "Gerçek" bir iki saat 30 saniye içinde koymak gerektiğini olgudan yola. Sonra fotoğraf her 9.6 saniyede bir çıkarılmalıdır. Ancak, profesyoneller Timelapse vurmadan önce, numune yapmak her zaman vardır. Belki daha büyük bir boşluk olabilir gerekecektir - daha kısa bir deneme "run" yarım saat harcamak zorunda kalacak şekilde yerleştirin.

mümkünse bir videoda, bunu kullanabilirsiniz, ancak ekipmanın çoğu filmde yarım saat verilir akılda tutmak, böylece kayda devam etmeyi unutmayın gerekiyor.

gerekli ayarlamalar

İnşa değilse çıkarmadan taymlaps önce, lens kapağı, tabii ki, aşınmış. Göz kamaşması, sadece genel resmi yağma. tripod mümkün olduğunca istikrarlı yerleştirilir: ufak "çökme" yanıltıcı klip olun. Tüm yabancılar "çan ve ıslık" en iyi vuruş. Kamera Manuel Mod modunda dahil. "Beyaz" el dengesi çekim sonuna konur dokundu değildi. ISO deneme olarak: çevredeki koşullara bağlı olarak, bu 100 ve 1280 değerleri arasında dalgalanır, ama asla bu değerlere ötesine geçer. maruz eksi 1. RAW (! acilen gerekli) gerekli çekin - önemli ölçüde aydınlatmayı değiştirmek için beklenen değilse şafak için bekleme durumunda, pozlama, sıfıra ayarlanır. Gelecekte, pozlama, anti-gürültü ve diğerleri ile çalışmak için yardımcı olur.

Gizemler ve sırları

Eğer test çekimleri, onları izledi ve sonuçtan memnun, kadrosunu görünümünde makineyi kapatın - enerji tasarrufu sağlayacaktır. Yükleme daha iyi kontrol Maruz - ve bir defadan fazla, bazen hatalar tamamen mekanik olarak yapılır. Temel "söve": Pil değiştirme piller ya da (varlığında neler kamera rağmen) unutulmuş; kartında kamera bellek veya boş yer olmaması; Bu çekim için ayrı bir klasör oluşturmak değil - daha sonra dosyaları aramaya saatlerce bunu tüm yığını çaldı ve dosya adını bilmiyorum sırf istiyorum.

Tek bir ünitede tüm toplamak için nasıl

Eğer gidiş herşeyi çekim bittiğinde, sadece montaj vardı. filmin tüm parçaların sıra numaralı emin olun. bilmiyorum edenler: numaralandırma sayısı 11 ile dosya, derhal belki ilk en az 01 bir dizi olmalıdır ki, bir numaralı üniteyi izleyin (ve çünkü "1, 2, 3 ..." işe yaramaz 001 veya 0001) - bu yüzden monte ne olduğunu anlamak için daha sonra daha kolay olacaktır. sizi ve Etkisi, sonra ek olarak açgözlü nihai mükemmellik, kesinlikle gerekli Photoshop bireysel bileşenleri "birleştirme" unutmayın. Aslında değil mi, ama bunu erişecek onun uygulaması. zevkinize olanı seçebilmesi Öte yandan, sen, artık düşünülemez numara olan diğer montaj programını kullanabilirsiniz.

kolaylaştırılması

İlerleme, bildiğimiz gibi, durduğu yerde durmuyor. Ve onun yeni gelişmeler belirli bir sonucu elde etmek için yapılan çabalarımızı kolaylaştırma amaçlı. Dahil - ve yüksek kaliteli kitapçıklar kolay ve hesaplı oluşturma. fotoğraf ve film tarih severlerin ile ilgili olarak son zamanlarda kurtarma şirketi GoPro geldi. Öyle ki fotoğrafçıların çalışmalarını kolaylaştırmak ve kameramanları kimse başardı.

Bazen ateş GoPro bile bir çocuk can taymlaps ederken insanlar bazen bir kameraman olmaya çalışıyor yıllar harcadığı bir utanç. Üstelik bu kamera yönetmek kolay gibi kullanmak (ışık için) taşımak için özel bir kas ve mesleki bilgi ve becerileri gerektirmez, yağmurdan korunmak gerek yoktur. 11 buçuk bin (ruble olarak şükür) den "gelişmiş" versiyonu neredeyse 17 bin en basit versiyonu olan - Doğru, bu sınıftaki cihazların çok değerlidir. Ek katlanmış fiyat olacak ile, belki de 30 binlerce - ve bütçe uygulamalarında. Eğer kaliteli bir taymlaps almak istiyorsanız, bu bir engel değil mi?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.