HobiDijital fotoğrafçılık

Resimlerde sergi - bu nedir? fotoğraflarda maruziyetin Şartları

Dijital SLR fotoğraf makinesi artık her ailede hemen hemen yoktur, ama nasıl herkes rahatsız anlamak için bunları kullanmak. Eğer bir kalkınan fotoğrafçı iseniz, o zaman bu yazı tam size göre! Fotoğrafta Pozlama - profesyonel fotoğrafçılık bunun temelleri. Bu konuda bir ipucu etmezseniz, her iyi kareyi yapamaz. Bu ilk çalışmadır fotoğrafçılığın. Onlar sadece Fotoğrafta maruziyet kurallarını bilmemiz gerekir. Bu kavramın içerdiği parametreler, ilk bakışta inanılmaz karmaşık görünmektedir.

Demek ki fotoğraf sergisinde ne olduğuna bak. Nasıl hataları önlemek için fotoğrafçılar acemi? onsuz tek deyiminde de idrak olmayacak ve uygulamada mesleki makalelerin tavsiye geçerli değildir, çünkü öncelikle temel terminolojiyi öğrenmelidir.

şartlar

resimlerde sergi - bu durumda filme ayarlı, her biri belirli parametreden oluşan bir listedir. Gadgetınızın, merceğinden, dışarıdan giren ışık ölçülü bir oranda üretir ve komutlar ayarlarını gönderir. İyi ışık - İyi bir fotoğraf için hayati bir faktör.

pozlama parametreleri

Bize poz parametrelerinin değerini ele alalım.

 • Diyafram (f). senin devaysa odaklanın lens deliği kapamak açık ve ince yaprakları (plastik ya da demir), var. Açıklık lensten geçen ışık akısı sınırlar. Takip eden şekilde az veya daha büyük önem göstermek için ise bu değer, mektup f ile işaretlenmiştir. f sayısı olarak böyle bir şey yoktur. Bu F / x ile temsil edilir. bu fraksiyon x - olan odak mesafesi.
 • Alıntı. Bu parametre, saniye saniye kesirleri ile ölçülür. Bu kameranın hassas malzemeye ışık demetinin pozlama süresini ifade eder.
 • Işığa (ISO) film ya da matris ışık huzmesine cevap gösterir. görüntü daha parlak, ISO sayısı ne kadar yüksekse.

beyaz dengesi

çekim için en önemli parametrelerden biri - bir beyaz dengesi. BB sizin kare boyama sorumludur. Bu, normal çekim sırasında temas etmemelidir karmaşık bir parametresidir. Yeter Gadgetınızı akort.

O kadar fotoğrafçı çerçevelerinde renk seçeneği ile memnun olmadığını olur. Bu beyaz kendinizi dengelemek ayarlamak için gerekli olduğu anlamına gelir. Bu amaçla, özel bir gri kart için. Değilse, o zaman sadece bir kağıt beyaz tabakanın bir fotoğraf çekin. Onun gadget ve bir referans olarak alacaktır. Bulutlu, Tungsten, vb Floresan ışık ve: Eğer seçeneklerden birini seçebilir ayarlarında başka seçenek yoktur.

profesyonellerden de ifadesini "ekspopara" ve duyabiliyorum "maruziyetin üçgeni."

Ekspopara - tandem diyafram ve çekim hızı. Pozlama Üçgen - Yukarıda belirtilen her üç parametre. Burada tek tek her parametreyi ayarlayabilirsiniz çünkü manuel modda fotoğraf çekimi hakkında çok dikkatli olmalıdır. Bilmelisiniz: resimde gösterilen parametrelerin her değiştirin.

Diyaframın ile oynamak: bokeh efekti

bu komik ismi ne yapar? fotoğraf bir adam tasvir andır ve onun etrafında bulanık arka planı, renkli daireler, noktalar, kar taneleri, renkli çizgili ana hatları görüyoruz. Arkaplan zarif görünüyor ve hiçbir şey onu gözden oyalar. bir başyapıt yapmaya en sıkıcı görüntüleri yeteneğine bokeh etkisi! Bize uygulamaya geçelim.

Optik ayarları

prensipte Ne gibi, üzerinde, bokeh etkisi bağlıdır? Eğer özel olarak şekillendirilmiş etkiyi elde etmek gerekiyorsa, sadece objektif konur özel filtreler olmadan yapamaz. bulanık arkaplan olmak sadece gadget ayarları üzerinde çalışmak gerekir.

Yani bokeh bağlıdır:

 • alan derinliği;
 • derece çekim alanını Nesneleri.

bulanıklık derecesi aşağıdaki parametreler ile belirlenir:

 • Diyafram. Bu çok önemli bir rol oynamaktadır. daha açıldı yaprakları, daha bulanık arkaplan haline gelecektir. İpucu! En açık diyafram yüklerken dikkatli olun. Bu resimde bir kişi dışarı dönecek olursa, büyük olasılıkla, iyi, bir grup insan ya da bir bina bulanık söndürmeye muhtemeldir. zihinle bokeh efekti kullanın, değil her yerde geçerlidir.
 • odak uzaklığı. değeri ne kadar yüksekse, daha belirgin bir etki olacaktır. Lens yakınlaştırma senin optik değerinde ise kolay yuvarlak onu bükmek.
 • çekim nesneye mesafe. yakın güzel bir arka plan bulanık olasılığı büyüktür kişi için vardır. Cihaz hala odağı ayarlamak gerektiğinden, aşırıya etmeyin. Optimal olarak, kişi ve arka plan arasındaki bir metrelik bir mesafe olacak. Sonra arka plan bir başyapıt olacak.

Resmi kime yönelik İnsanlar - bu onların ekmek, lensler-diyafram çalışmaya başlayın. Bu pahalı bir profesyonel ekipman, ama objektif bokeh etkisi ile müthiş çıkıyor.

Uygun makro lensi ve bulanık portre lensler de bulanıklık için vardır. Çok küçük nesneleri çekmek için ilk gerekir.

Bokeh etkisi ve mevcut malzemeler

bulanıklık efekti oluşturmak için, pahalı filtreler ve kamera işkence kompleks, birçok ayarı satın almanız gerekir. Birçok profesyonel kurtarma mevcut demektir. Bu olabilir:

 • polietilen film;
 • hafif kumaş (şifon, organzeler);
 • İlginç desenli mendiller.

Bunlar arka plan olarak kullanılabilir. Unutmayın: optimal arka plan ve nesne bir metrelik bir mesafe vardı aralarında için.

Bir plastik torba kullanımının başka seçenek yoktur. Bu konuyu uyacağı küçük bir boşluk oldu, lensin etrafına sarın. Güvenli paket bandı küçük parçalar olabilir.

bir organik cam, karton, orgalipta daire ya da başka arzu edilen bir şekle sahip bir parça kesin. Böyle bir ev yapımı filtre benzersiz bir fotoğraf yapacaktır, ama nasıl objektife bunu düzeltmek için. Kumaş veya eşarplar da alışılmadık bir etkiyi elde etmek lensin kenarına yerleştirilebilir.

pozlama Ayarı

resimlerde sergi - bu çok önemlidir. Öyleyse bunu nasıl yapılandırılacağı hakkında konuşalım. Her bir kamera Serginin binasında kendi tuhaflıklar var. kitapçıkta Eğer vücut üzerinde "sıcak tuşları" nasıl kullanılacağı bulacaksınız. Örneğin, Fn düğmesini kullanarak Nikon'un SLR cihazlarda, ISO değerini ayarlayabilirsiniz. ekranının yanında tekerlek mümkün deklanşör hızını yapılandırmak için yapacaktır. diyafram ayarlamak için, bir sonraki deklanşöre küçük düğmesine basın.

Yarı-otomatik mod SLR fotoğraf makineleri

farklı poz ile fotoğraf elde etmek için, gadget yarı otomatik modda birini seçebilir. Bu yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenektir. üç en önemli tek bir parametre değiştirme, dijital fotoğrafçılık doğru pozlama olsun.

Profesyonel SLR Canon tekerlek üzerindeki kamera simgesi tv deklanşör önceliği demektir imal; av - diyafram öncelikli.

Nicon Yaratıcı modları:

 • M - Manuel modu.
 • P - Yarı otomatik mod.

İpucu! Başlayanlar için diyafram öncelikli ya da çekim hızı odaklanan bir yarı-otomatik mod kullanmalıdır. Manuel modda ilk başta zor olacaktır. Hayatınızı basitleştirmek ve otomatik ve ayarları kullanmak gerekli değildir. tarafından gösterildiği gibi pratikte, öyle rahat, ama zamanla ayarları anlamak için sadece çok tembel olacak ve yaratıcı fotoğrafçılık yapmaya fırsat kaybedersiniz.

Bu konuda profesyonel tavsiyeler çok önemlidir, ancak mükemmel fotoğraflar pratik narabatyvaniya sonra açıklanacak. , Mümkün olduğunca çok vur kaçınılmalıdır iyi maruz parametreleri yanı sıra göstergeler, değerlerini yazın.

İpucu! gadget talimatları göz ardı etmeyin. Bu bilgi tamamen mükemmel fotoğraflar yapmanızı sağlayacaktır.

ölçek poz

maruziyetin ölçekli - Eğer üçgenin değerini ne kadar haklı anlatır bir parametredir. Fotoğraf makinenizin poz seviyesi göstergesinin yönergeleri kullanarak bulun. Ona bak. Doğru reddedilir? Resim çok parlak olacaktır. durumunda bıraktı - pozlanmış. Fotoğrafta Doğru pozlama - Bu sıfırda iken işaretidir.

Ölçek poz manuel olarak da ayarlanabilir. pozlama telafisi sıfıra ayarlanır ve fotoğraf yeterince açık veya koyu değil ise, o zaman kaydırıcı göstergeli oynarlar.

fotoğrafta Ölçüm (modları)

Fotoğrafta maruziyet üç modu vardır. Bu matris, nokta ve ortalama. Bize her biri düşünelim:

 • Matris aynı zamanda bir katlı-değerli, hesaplanan ve multioznym olarak adlandırılır. Bu modda, kamera kendisi fotoğrafları ölçüm yapar. tek tip aydınlatma ihtiyaç çalışmak. Bu sorunsuz modudur.
 • Merkez Ağırlıklı. Mod ortasında dondu yapar. Görüntülerin kenarları iş bitmiştir. Büyük mod portreler üzerinde çalışmaya.
 • Noktası. En zor modu. Çaylak onunla başa çıkamaz. öncekine benzer ancak ölçüm görüntünün sadece% 5'ini olur. nesneyi çekim için gereken çözüm için iyi aydınlatılmış ve soğuk vardı.

ölçme yöntemleri

Yukarıdaki ölçüm türleri listelenen, ama hepsi önemli bir dezavantajı vardır. Sonuç biraz ortam ışığı etkilenir, sadece çekim nesneyi etkiler. Örneğin, sebze iki tabak alır. mavi - Bir tanesi, diğer turuncudur. Aynı odada aydınlatma, ve yemekleri ışık eşit düşer. ve noktasal ölçüm pozlama değeriyle her nesneyi bulmak. İlginçtir, mavi plaka daha düşük bir parlaklık ve sarı vardır - büyük. Ama bak, eğer olmamalı, aynı nesnelerin aydınlatma koşulları nedeniyle.

Nasıl ölçüm ışık yapar

Farklı renklerin yansıtma içinde - aynı ışık koşulları altında sergide bu farklılıkların nedeni. Sen çalışma ve beyaz ve siyah yemeklerin değiştirmeye devam edebilirsiniz. Aynı anda Aydınlatma değiştirilmemelidir. Doğal olarak, siyah plakalar için poz bembeyaz çanak çömlek daha fazlası lazım. Sonuç: ölçüm dikkate çekim nesnenin aydınlatmasını almış ve onun yansıması özellikleri değilse.

Smartphone'daki Poz odası

Fotoğrafta pozlama anlayın - bu herhangi gadget harika görüntüler elde demektir! Modern akıllı telefonlar büyük bir kamera ile donatılmış, ve resimler profesyonel kamera daha kötü hale gelir. Bir cihaz hareketliliği - bir hacim ayna gadget taşımak için değil her zaman mümkün, çünkü çok büyük bir artıdır.

Ne yazık ki, dahili kameranın pozlama üzerindeki etkisi neredeyse imkansızdır. Dahili kendisi ölçümler yapar ve ışık akışını dağıtır.

resimlerde Gaunt L. "sergisi»

Kitap bir yaratıcı süreç olarak serginin kurulumu ile ilgilenir. Yazar heyecanla bu ölçüm parametrelerinin sıkıcı bir koleksiyon değil, çünkü bu süreç, sanat yakındır açıklar!

tonuna önemli düzgün seçilmiş parametreler görüntüsünde gözlendiğinde kitabında "resimlerde sergisi" Gaunt bundan bahsediyorduk. Beyaz ve siyah renk temiz olmalı, ve ara tonları bozuk olmamalıdır.

Ne kitabı öğretecek? Ne tonu ilgili kararın atış verilecektir - yazar fotoğrafçılık doğru pozlama olduğunu söyleyecektir. Bu kitap kendileri için fotoğraf ne kadar önemli pozlama anlamamıza yardımcı olacaktır. Bu durumda hataları önlemek için nasıl ünlü yazar söyle.

Kameranın olanaklarını öğrenin. Bir kişinin ilk yaptığı refleks kamera alır ve ayarları anlamak başladığında, en zor aşama fotoğraf maruz temellerini incelemektir. meşruiyetçilerle olması, profesyonel fotoğrafçılık sanatına bir adım daha yakın olacak.

Bu yazıda Kameranın vizör ve nasıl doğru pozlama ile fotoğraf çekmek için kullanmak görülebilir hangi bilgilerin öğrendik. refleks kamera sofistike ekipman, satın alarak, bir mantra gibi talimatlar öğrenmek zorundayız. Eğer gadget düğmelerinin en çok ne bilmiyorsanız, o zaman ayarlarına giderek, sadece karışık. Yani öğrenmek ve aile albümleri son derece yüksek kaliteli resimler ile doldurulur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.