HobiDijital fotoğrafçılık

Ellerinizle Stüdyo ışığı. Türleri stüdyo ışığı

yüksek kaliteli stüdyo aydınlatma yaratmak için nasıl soru basarak çoğu fotoğrafçı için. genellikle bir pencerenin yeterli değildir ve bu yana sabit lambalar istenilen sonucu vermez. Stüdyo aydınlatma kendi ellerinizle yapılabilir. Burada önemli bir faktör basitliği ve düşük bütçeli olduğunu.

Ana fotoğraf stüdyosu

Çoğu zaman bu büyük bir odada pahalı teçhizatın büyük bir miktardır. İsterseniz Ancak, bunun üzerine araçların minimum harcama, stüdyo ışıkları taşınabilir setini monte edebilirsiniz.

(Lens ile) kamera, eşzamanlayıcılara, flaş ve, bataryalar, raflar, şemsiye, yumuşak kutuları, değiştiricileri, arka planlar bunun sahipleri ve tabii ki çantalar taşımak ve tüm araçları depolamak için: Bunu yapmak için aşağıdaki donanıma gerek.

Ne stüdyo aydınlatma olur

fotoğrafçılık dünyasında aydınlatma rolü ölçülemez. Bu yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam kullanılan iletmek ruh hali, derinlik, duygu. atölyede boyama en güçlü kaynak ışığı olarak kabul edilir. Çok fazla kontrast ve nesnenin yarısı karanlıkta olduğu gibi sadece bu olmamalı kullanın. Doğru pozisyon ışıkla doldurulabilir. Bu da o kadar belirgin değildir, daha sorunsuz bir gölge yapacaktır.

Mükemmel bir resim elde etmek için, arka ışık eklemeniz gerekir. Bir görüş nesne görsel olarak arka ayrılır verecektir. modelin arkasında o var.

nabız ve sürekli olarak stüdyo aydınlatma tür tür de vardır. Bize her biri düşünelim.

Işık palsı

Böyle bir kaynak verir çok daha güç daha sabiti. Hatta maliyet, boyut ve diğer parametreleri karşılaştırılabilir ise. Neden böyle oluyor? deklanşör açıkken sürekli aydınlatma Çünkü, objektif tüm saat nesnelerden fotonları yansıtmalıdır. Bir nabız stüdyo aydınlatma kısa bir süre için yeterli enerjiye biriktirir ve hemen büyük miktarlarda onu serbest bırakır. Hangi kolayca güneşi aşacak. resimler kısa bir an ihtiyaç beri.

işe çok enerji gerekiyorsa - bu en iyi seçenektir. darbeli ışık kaynağı güneşli açık gün gibi oda aydınlatabilir. Bu durumda, sadece 100 gram ağırlığında olacak ve kolayca elinize uyuyor. Daha uygun darbeli ışık kullanmak ve açık havada çekerken. Elbette eklenir floresan tüp lambalar çok kompakt değildir ve gerekli darbelerden korumak için. Güç kaynağı, geleneksel piller bulunmaktadır.

flaş ve pilotlar yaydığı Darbeli hafif. kamera ile onlara senkronizatörü bağlar. Bir dezavantaj - ısı büyük miktarda tahsisi. Sonucu - büyük enerji tüketimi.

kalıcı ışık

Ana kaynaklar LED ve edilmektedir halojen lambalar. Onlar kullanımı çok uygundur kamera ile iletişim yok. nabız, ilk bakışta, kalıcı stüdyo aydınlatma üstün olmasına rağmen, ikincisi avantajları vardır. Bu ışığı kullanarak, fotoğrafçı kamera olarak görüyor. svetomodifikatorov uygulanmasında kısıtlama yok. ısı yana hafif oluşturulur. Hatta bir çerçeve yapmadan, sadece ışığı taşıyarak sonucu görebilirsiniz.

Çalışma ile bu - bir zevk. Eğer fleshmetr kullanmak manuel modda çekim istemiyorum. Sadece, istenilen sonucu elde etmek için ayarları değiştirmek kameranın ISO ve diyafram ayarlamak gerekir. Sabit ışık eğitimi için idealdir. Keyfini o ve model. Bu yanıp sönen ışıklar, rahatsız olmayacak, çok parlak bir ışık sadece alışması gerekecektir.

Kendi elleriyle Stüdyo ışığı

aydınlatma cihazları için en yaygın olarak kullanılan ek softbox olduğunu. Kendi yapabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar:

 • karton;
 • whatman;
 • folyolar;
 • halojen;
 • saydam kumaş astar;
 • ray;
 • iğneler;
 • tutkal;
 • makas;
 • tel;
 • sert kabuklu yemişler;
 • Çıtçıt;
 • mandal kırtasiye.

Yumuşak kutu bir (kare veya dikdörtgen) karton kutu yapılabilir bir gövdeden meydana gelmektedir. Bir yandan, o açılıncaya kadar kapağı kesmek gereklidir. Sonra yansıtıcı katman yapmak. Bunu yapmak için, beyaz kağıt veya folyo ile kutunun iç yüzeyi üzerinde yapıştırın. saydam ışık kumaş açık tarafında zakleivaya ekran difüzörü olun. Dış (siyah) ve (yansıtan metalize) iç: Starlite Kiti bir çift katmanlı kapağı vardır.

ekranın karşı tarafında halojen projektörü olarak kullanılan alet aydınlatma için bir delik yapmak için gereklidir. tel yardımıyla tutturdu.

Büyük bir softbox çalıştırmak gerekiyorsa, onun çerçeve ahşap çıtalar ve tel konuşmacı yapılabilir. Çerçeve, bir ekran spot çok daha büyük olmalıdır, bağlı olduğu unutulmamalıdır. Hazır çerçeve bir kapak ile donatılmıştır. Iki katmanlı tek parça yapmak mümkündür. Yani, çerçeve üzerine koymak daha kolaydır, ancak zaman alıcıdır. farklı boyutlarda mandal ileti kullanılarak ayrı ayrı duvar yumuşatılması.

Softbok mikrofon raf veya fikstürü bacağına bağlı. Sadece çekim sırasında dahil etmek önemlidir. Yana spot halojen güçlü yüzey ısıtıldı. Ev yapımı stüdyo aydınlatma hazır.

Işığın çeşitli güç ve kalite

ve sığ açık diyafram keskinlik ile ışık çekim severler için daimi aydınlatma için idealdir. Küçük bir kapasiteye sahip olmasına rağmen. Için yakalama gıda, natürmort, ürünler ve statik nesneler olarak bir bütün is daha iyi kullanılması atımlı ışık.

kalite gelince, bu konuda görüşleri çok sübjektiftir. Ancak, sabit ışık daha hoş ve yumuşak.

Nasıl Çalışır

Bir ev stüdyosunda Fotoğrafçı çekim için gereken herşeye sahip olmalıdır. Bu bir kamera, bu arka plan, ışık, reflektör, memeleri için bir tripod. Ancak bu yeterli değildir. Bir başka çok önemli doğru koymak, stüdyo ışığı ile nasıl çalışılacağını bilmek.

Anahtar özellikler:

 • Dikey levha;
 • reflektör;
 • şemsiye;
 • softbox;
 • reflektörler;
 • renk filtreleri;
 • tüp;
 • hücresi.

reflektör arka planını kullanarak eşit arka plan yanacaktır. Zor ışık yönettiği sert gölgeler verir. Dikey levha çıkarılır nesne önüne yerleştirilir. Bu dağınık tamamlanmaktadır yumuşak yönlü (konsantre edilmiş) ışık verir. Bu amaçla softbox ve şemsiye için. Sen (iletim) arkasında lamba ayarlayabilir veya bağlı iç yüzeyinde beyaz bez bir yansıtıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bugün, fotoğrafçılar arasında en popüler eki softbox olduğunu. Hafif dağınık ve güzel döner. Ustalar (sekizgen büyük) ve stripboks (uzun dikdörtgen) oktoboksy kullandı. Bu nesne boyut, şekil, mesafesine bağlıdır. stripboks - dikey, tam uzunlukta için kullanılan bir grup atış oktoboksy için.

Için değişiklik yönü ve renk sıcaklığı ışık gerekli fotoğraf reflektör. Onlar da tek bir kaynaktan stüdyolar için vazgeçilmezdir. sadece küçük bir bölümünü aydınlatmak mümkün olduğundan Nokta (tüp) fotoğrafçılar nadiren kullanılır.

renk filtreleri sayesinde stüdyo aydınlatma rengini değiştirmek. Onlar kaynağı yüklü ve bir halo bir fotoğraf dönmesini sağlayın arka gönderilir. Ten rengi değişmez. Güneş ışığı hücresi kullanılır simüle etmek.

Monobloklar jeneratörler sabit ışık kaynakları olarak fotoğrafçılar. Yetenekli ustalar jeneratörler tercih ediyor. Onlar daha pahalı ama kullanımı daha kolay olmasına rağmen.

Senkronizasyon ve bunun uygulanması yolları

Bugün dükkanlarda sen darbeli ışık kümesi satın alabilirsiniz. Bunlar arasında:

 • raf,
 • lamba;
 • şemsiye;
 • renk filtreleri.

Rahatsızlık senkronize etmek ve kameraya bağlanmak için gerekli olanı sunar. Aksi takdirde, Flaş basitçe çalışmaz.

Senkronizasyon üç şekilde yapılabilir.

 1. Verici (IR verici).
 2. Radiosinhronizator.
 3. Senkronizasyon.

IR Başlangıç - küçük bir kutu. Bu nerede flaş genellikle kamera takılır. Aşağıdaki prensibi üzerine çalışan: monoblok o salgını temizlemek yapar dürtüleri alır bir "tuzak" dir: "çalışma zamanıdır." Dezavantaj - kızılötesi ışın konsolu ve televizyon gibi keşfedilebilir cihazlar olmalıdır. Çünkü bu yöntemin rahatsızlık nadiren kullanılır.

Radiosinhronizator kullanmak daha pratiktir. Sinyal geldi herhangi bir konuma reddeder. Bu tür verici olduğu gibi çalışma prensibi, ama telsiz dalgaları dayanmaktadır.

fotoğrafçılar için son derece rahatsız bir şekilde senkronize olduğunu. ışık kaynağı ve kamera sürekli ayak altında ustadan olacak tel, bağlar beri.

senkronizasyon tanımlı olması, flaş ayarlamalısınız. O manuel moduna. Güç isimli azaltılmış. Biz kamera ile aynı şeyi. Çerçeve maruz histogram veya flash metre belirlenir.

yorumlar

Genellikle stüdyo aydınlatma kullanmak fotoğrafçılar arasındaki anlaşmazlıklar vardır. Yorumlar farklı. Deneme için gereklidir. oluşturmak için yüksek kaliteli görüntüler genellikle birkaç kaynaklar eksik. Bu irade be yararlı anlamak her. Sadece tecrübe ve bilgi, belirli bir durum için doğru stüdyo aydınlatma bulmak için yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.