Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl evde elma pektin alınır?

Evde Pektin kolayca geleneksel elma özünden elde edilebilir. temsil bilinen madde yaygın çeşitli yemekler, özellikle şekerleme oluşturulmasında kullanıldığı şekliyle. İnsanlarda doğal pektin ile orta kullanımı tatlılar de metabolizması, periferik dolaşım geliştirmekle kalmaz, aynca bağırsak ve peristaltik yararlı mikroflora arttırır. Buna ek olarak, polisakarid hızla bağlanan ve insan organizması tarım ilaçları, ağır metaller, herbisidler ve diğer kompleks kimyasal bileşiklerden kaldırır. Bu bağlamda, evde pektin ayıklamak için bilmek önemlidir. onunla istediğiniz zaman bütün aile için lezzetli, tatlı, aynı zamanda yararlı güzellikler sadece yapabilir çünkü.

Evde elma pektin nasıl pişirilir

Gerekli bileşenler ve ekipmanları:

  • Taze elma - 1 kg ya da 5-6 büyük parçalar;.
  • Saflaştırılmış su içmek - dolu bir cam;
  • kalın alt ile tava;
  • Yoğun gaz veya naylon çorap;
  • tahtası, bıçak, büyük kaşık kesme, kaşık yaptı.

meyve doğru seçim

Evde Pektin, taze elma ve sert gelen ayıklamak için arzu edilir. Ayrıca ağaçtan hasarlı ve düşmüş meyveleri uygun. Bir pektin oluşturarak ana şey - ana bileşeni kendi bahçesi ile olduğu gerçek, dükkandan alınan. süpermarketlerde bütün elma sonra nitratlar içerebilir.

Ana madde işleniyor

Eğer evde pektin ayıklamak önce, her koparılan meyve tedavisi için iyi olmalıdır. Bu ürüne ılık su ile yıkanır ve daha sonra 4 ya da 8 kalınlığında dilimler halinde kesmek için gereklidir. bunlar ekstre maddelerin maksimum miktarını ihtiva Bu durumda, tavsiye edilmez Tohum kutusu ve soyma elma temizleyin.

meyvelerin Termik işlenmesi

Tüm talimatları izleyerek, pektin ayıklamak eminiz. Cook evde oldukça kolaydır. Bu kalın bir alt sahip büyük bir tava almak ve sonra hepsini dilimlenmiş elma koymak ve içme suyu dökmek gerektirir. yemeklerin içerikleri kaynama noktasına geldi ve sık sık karıştırarak, 25 dakika pişirin edilmelidir. Eğer meyve kalın bir homojen macun oluşturana sonra, tava ısıdan çıkarıldı ve biraz soğumaya gerekmektedir. Bundan sonra, elma püresi çıkan bir gazlı bez torba sıkı veya konulmalıdır naylon çorap, sonra temiz bir tavaya asılı gerekmektedir. önümüzdeki 5-6 saatten fazla biriktirir ve saf bir pektin çözümüdür suyu.

kurutma ajanları

çıkarılan polisakkarit bir anlık gerekmiyorsa, kurutmak ve soğutma odasını temizlemek için daha iyidir. Bunu yapmak için, meyve suyu yaklaşık 2-3 santimetre yüzeyini kaplamak için temiz bir kap (pişirme, kızartma, vb forma) içine dökün için gereklidir. (Madde katılaşmaz müddetçe) Daha sonra, çözelti, fırına ve uzun bir süre için 80-90 ° bir sıcaklıkta tutulmalıdır. mamul ve soğutulmuş pektin konteyner ve buzdolabına koyun, kesmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.