Gıda ve içecekIçkiler

Nasıl huş öz tutmak için?

huş suyu - kök basıncı altında gövdeleri ve ağacın dalları kaynaklanmaktadır sıvı şeffaf renk,. Suyu çıkarma işlemi başlar ve bir çiçek böbrek kadar yay kadar devam eder. suyu kabuğu üzerinde nadrub hale çıkarılan veya küçük dalları kesiliyor. Sonraki kesme noktasına suyu uzanmış içine herhangi bir paketin kapasitesini akar üzerinde bir plastik paraşütü sabittir. Gün boyunca, bir huş ağacı suyu 2 litre alabilirsiniz.

Huş özsuyu sağlığı için çok yararlıdır. Vitamin ve naypolezneyshih maddelerin sadece bir depo var. Taze huş sap - bir tonik ve restoratif çare değil, aynı zamanda diyet içecek ibaret değildir. Ayrıca, boğaz (öksürük ve boğaz ağrısı), baş ağrısı, eklem hastalıkları ile ilişkili hastalıklarda kullanılır. Genellikle bu yararlı özellikler ve avantajlar çok içki, ancak hesap ve kontra-suyu alınmalıdır. Mide ülseri ve böbrek taşı hastalığı muzdarip insanlar için kullanılamaz.

Eh, ve nasıl huş öz tutmak için? Maalesef, bu içecek son derece küçük tutulur. Raf ömrü buzdolabında birkaç gün ya da bir hafta. Eğer koruma ile mümkün huş öz kalmasını nasıl biliyor musunuz? Süreç koruma suyu toplandıktan hemen sonra yapılmalıdır. Bu bir cam kap içinde, biraz koruyucular eklemek sterilize ve depolamak istiyor. Ama suyu doğal bir ürün olduğu kadar lezzetli ve sağlıklı olmayacaktır.

depolama Aşağıdaki yöntem hazırlamaktır huş Kvas. Bu iki şekilde hazırlanabilir. İlk olarak, serin bir yerde şeker ve deposu eklemek, ürün bir kaç gün içinde bitecektir. Ve ikinci, suyu, 30-40 ° arasında bir sıcaklığa ısıtılır, maya ekleyin. Bu yöntemi kullanarak, içecek haftada aşılamak gerekir. Her iki durumda da, içeceğin geleceğin daha koyu renge kuru üzüm, çavdar kraker ve kavrulmuş arpa biraz ekleyebilir. Bu kvası raf ömrü 3 aydır.

konu üzerine aşağıdaki tavsiye: "Nasıl huş öz tutmak için." Bu yöntem, huş melisa yapımında oluşur. suyu için kuru şarap 100 gr kuru üzüm 250 mL, votka 100 g ve 200 g şeker eklemek gerekir. Eğer alacak karışımı, 3 ay boyunca karanlık ve serin bir yerde bırakmak gerekir. Sonra şişe içine dökün ve bir ay daha bırakmak gerekir.

Sonra bir huş merhem hazırlayabilir. Bu suyu buharlaştırarak elde edilebilir. suyu daha az kullanışlı çıkan balsamı. Sorun suyu bir kova uzun buharlaştırma şurubu, sadece yarım bardak elde beri üretmektir.

Ayrıca kayın ağacı sap şarap üretimi bir örneğini verir. Bu amaçla, meyve suyu bir litre sıvı miktarı yarıya o kadar uzun süre şeker ve kaynama 100 g ilave edilmesi gereklidir. Sonraki filtreleme ve soğumaya bırakın. 2 g koyun sitrik asit. suyu sıcaklığı 30 derece düşmeye sonra, kuru maya, 2 g ilave edilmesi gereklidir. Birkaç hafta tatlılık çalışıyor. yeterli ise, o zaman votka 100 g dökün. Bir ay sonra, filtrasyon sonrası şişeleme.

Bildiğiniz huş öz tutmak öğrenmek için. Ve huş sap toplama zamanı şimdi daha. Yeterince sıcak olduğunda, erken ilkbaharda önerilen şifa içeceği toplamak, ancak henüz yaprakları çiçek açmadı. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kesik veya delik yapmak gereklidir. Ama bir balta ile yapmak gerekir. Bir matkap ya da benzer bir şey kullanmak daha iyidir. Yani zarar ağacı küçük olması nedeniyle, ancak suyu miktarını etkilemez.

Bu huş suyu çok yararlıdır ve vitaminler ile bedenini yenilemek yuvarlak yıl kullanmak döner. suyunu iç ve sağlıklı olmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.