HobiDikiş

Origami makine çocuğunuzun elleri

Eğer hakkında bir soru sordu Diyelim bir origami nasıl araba. Bunu yapmak için, biz bir kağıt kare levha almak gerekir. Bizim kare boyutu ve rengi kesinlikle herhangi bir şey olabilir. çapraz kare yaprak eklenmesi ile çalışmaya başlamak için. Bu yapılan bükme düzeltmek ve aynı başka bir açıdan çapraz kat taşırlar. Yine, düzleştirmek ve kıvrımların kıvrımları üstünde yapılmıştır ki kare ters çevirin. Şimdi kitap şeklinde kare çarşafı ekleyip tekrar düzeltin. Yine sayfasını ters çevirin ve sonra kitabı ekleyin, ancak diğer tarafta. Yine doğrultmak. Böylece, henüz origami makinesini açtım, ancak onun kısmi hasat değil.

Sonra "çift kare" denir temel şekli, yapmak gerekir. Humus merkezi katlama hattına çapraz devre kare, esnek katlama ve bükme üst kısmı elde edilmiştir. Yine kat viraj. Aynı üst köşesine kır, ama daha önce elde edilen şerit ile.
Şimdi parçasını ve hatta göre bir üst uç katlama hattı, mevcut aşağıdaki çevirmek için gereklidir. o "atlar" olarak alanın bir sonucu olarak.

Bundan başka, her katlanmış şekli tamamen dağıtmak ve üstten üçüncü satırda kırışık yürütmek için gereklidir. Biz üst köşeye yerleştirmeniz gerekir. Ekleme açısı sonra parmakları alanını itmek gerekir. Biz bir şey bir volkan apeks andıran rakam olacak.

Sonra aşağıdan yukarıya doğru bir katman yükseltmek gerekir. ön formun değiştiren ve yukarı doğru bir kat kaldırın. Yukarıda açıklandığı gibi bizim hazırlık kaydırın sayfası ve yukarı kalan iki köşe yükseltecektir. Sonuç olarak, dört büyük açı yukarı gitmek gerekir.

Şimdi en yakın köşesine gecikme üst katmanlardan birine sahip ve aynı açıyla yukarıdan örtün. Biz üçgen içinde gizlenmiş üç köşeleri, olsun. iş parçasının ters çevirin ve bükme işlemi tekrar, ama diğer yandan.

bize Üçgeni üç köşelerinde gizlidir iki açıları önce. Biz merkezine doğru her tarafı bend gerekir. katın sırasında gerekli olan küçük bir kese, tek uzak tarafı pürüzsüz. Sonra aynı şeyi, ama diğer taraftan. Tamamen iş parçasına ters çevirin ve diğer taraftan iki tarafın her biri ile aynı yapmak. Bir çok yapmış ama işler origami makinede değil. Gövdenin alt küçük bir açı ve yüksek bir üst ve bir dar açı içeren yan kanatların çıkıntı ile Şekil benzeyen penguen getirin.

Bir sonraki aşamada "penguen" sahip keskin köşeleri kaldırmak için önemlidir ama gövdenin üst kısmı yaka bitirir "kuyrukları." Bu amaçla, üst tarafta bir orijinal konumuna küçük dönüş yan kapak boşluğunun alt köşesine katlanmasını, iş parçasını açıklamaktadır ve keskin bir köşe çıkarın. İş parçasını değiştiren ve ikinci dar açı ile aynı şeyi.

iş parçasının her bir yanı üzerinde, onun "tailcoat" alt köşeleri, "ayaklar penguen" katlayın ve daha sonra bunları düzeltin. Bir "cep" ve bir elmas koydu formda bir parmak tırmanın. Bu prosedür her bir "bacak" konulu yapılması gerekiyor.

Şimdi bizim kütük altından son iki köşe kaldırmak gerekir. daha kolay oldu Bunu yapabilmek için, bizim modeli aşağı kırılır. Şimdi bir roket gibi origami makinesinin geleceği. Başlangıçta iki yan keskin köşeler yayıldı. Bunu yapmak için, biz, iki tarafta köşelerinde her germe, model ve yayılma ters çevirin. Şimdi modelin içindeki iki büyük açı çıkarın. daha doğru ve düz tarafı edildi katlamak için, içindeki küçük küçük köşeleri çıkarmalıdır. Bu daha büyük açılarda doğru viraj kolaylaştıracaktır.

çatı yukarı, dış hatları arabalar kazanmıştır bir model iptali. Ve bizim origami makinesi kare tekerlek üzerinde ayakta dururken görüyoruz. Onlara bir yuvarlak şekil verelim. Bunu yapmak için, "ekli" tekerlek, ince bir şerit içine eğilip yerde her şeyi dönün hangi yan kapağı geri soyun. yan kapağının ile dört aynı şeyleri yapalım. Bundan başka virajlı her iki tarafta köşe ve üst ve alt açısı içinde eklemek gerekir yanal.

Neredeyse bir origami araba nasıl soru cevap var. Biz kaputun üretimine açın. Bütün köşeleri dışarı Pürüzsüz ve onları geri bükün. Dip köşe fakat sonuna kadar yukarı kaldırılmalıdır. Daha sonra, eğilme küçük bir şerit yukarı doğru, aşağı doğru eğildiği ve geri devirme açısı bırakın.

Şimdi bir çizme yapmak gerekir. Bunun için, üçgen yan kenarlarını eğmek için gereklidir ve ortaya çıkan bir açı almak ve saklandığımda. Hizalayın parmaklarını kıvrımlar ve elde edilen sonuçları tadını çıkarın. Biraz daha karmaşık origami modüler. Bu teknikle yapılan makine, biraz daha uzun yapılır, ama iyi orijinal el yapımı hediye olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.