KanunDevlet ve hukuk

Dilekçe yazım kuralları ilkelerine tanık çağırma

tanıklar (örnek) aramak Dilekçe herhangi bir yasal web sitesinde bulunabilir. Belirli bir dokümanı indirmek önce Ancak, iki kere düşünmek gerekir. Numuneler ve kamusal alanda sergilenen örnek şartlar, belirli bir durumda nüansları yansıtmamaktadır. Bu nedenle, tavsiye için bir avukatla ihtimale başvurmanızı öneririz. Ancak, genel olarak yazma örneklerinin uygulanması özel uygulamaya monoton ve mantıksal bir algoritma vardır.

kavram

denemede taraflar inisiyatifi sahiptirler. Bu herkesin objektif düşünülmesini gerektirir yargılamanın amacıyla yapılan mahkemeye başvurma hakkına sahip olduğu anlamına gelir. Dilekçe tanık çağırma - açık bir şekilde tanımlanmış bir amaç için mahkemeye yazılı bir talep. Bize ilkelerine dönelim.

ilkeler

denemede farklı gereksinimleri çok. Tek bir makalede mantıklı değil hepsini listeleyin. Ben tanık çağırma isteği "doğru" set formu yok olduğunu söylemek gerekir. Her biri kendi nüansları vardır. Genel olarak, ancak bazı genel ilkeler vardır:

  • tek onaylı form, örnek yoktur.

  • mutlaka bir açıklamada yasalara ifade etmez. Uygulama usul mevzuata aykırı değilse, bunu dikkate almak zorunda olacaklar. Ancak kanunlarına atıfta belgeye yasal ağırlık verecektir. Mahkeme başvuranın ne yapacağını bilir anlayacaktır.
  • Özellikleri. doğruluk ve açıklık ilkesi hukuk iptal edilmemiştir. Her zaman ifade vermeye hazır bir tanık, görünüşü, o koridorda bekliyor sağlanan adil yargılanma herkesin hakkını belirtmelidir. Sonra reddetmesi tartışmak zor olacaktır. Mahkeme aksi takdirde adli işlemlerin bağımsızlığı ilkesinin ihlali olarak yorumlanacaktır, bir tanık çağırmak zorunda kalacaktır.
  • teslimat süresi. Mahkeme tanık çağırma bir istek yapmak önce ideal bir seçenek uzun olacaktır. son güne kadar sıkılırsa, mahkeme, isteği ele alabilir yasanın kötüye kullanma, ve inkar.

  • Volatilite. Mahkeme birkaç önceden hasat açık formlar olması daha iyidir önce. Süreç nasıl gider bilinmemektedir. Sözlü ifadeler sıklıkla gerçekte yansıtılmaz.

Yani içermelidir

Dilekçe mahkemede tanık hiçbir özel gereksinimleri vardır çağırmak, ancak içermelidir:

  • mahkemenin adı;
  • Tarafların ayrıntıları;
  • tanıkların kanıtlar;
  • gerekçe.

son nokta çok önemlidir. Ben bunu o davanın sonucu hakkında bilgi nasıl etkilediğini açıklamak zorunda olduğu, bir tanık çağırmak için gerekli olduğu amacı belirtmelisiniz eminim. Bu dikkate alınması gereken emin. Aksi takdirde, dilekçe yerine getiremiyor idari işlemlerde bir tanık çağırmak için. Bu aynı zamanda hukukun diğer alanlarına da uygulanır. Sadece idari davalarda.

Dilekçe örneği, bir sivil durumda bir tanık çağırmak

İşte uygulamanın ana bölümünün bir örnektir:

"Barnaul Merkez Bölge Mahkemesi üretim sivil bir durumdur ise 763/2016 yıl №. Davanın objektif ve kapsamlı bir inceleme amacıyla ben Altay, Romanovský ilçesinde, Romanova Str kayıtlı bir şahit Ivanova AA, görüşme istiyoruz. Proletarian d. 15-2, salonda. güvenli hale getirildi katılımın, bu çağrı için bekler. Bu tanık onun işyeri PPC şirket profili "Sirius" olduğundan bir bekçi-koruma olduğunu. Bu 16/10/2016 yıl 18 saat işyerinde 00 dakika 9 saat 00 dakika mesafede olduğunu teyit edebilir. O geldi bu gün 8 saat 50 dakika çalışmak olduğunu gördü. Buradan hareketle Geç kaldığım için benim tarafımdan elde edilmiştir disiplin cezası, yasadışı olduğunu izler. "

ceza davaları

Dilekçe suç davasının tanığı kendi özellikleri vardır aramak için. Ev: o deneme olarak ve hazırlık soruşturması sırasında sunulmuştur. Ne zaman bir ceza davası mahkemesine gecikme olmamalıdır. Zaten ön soruşturma sırasında suçsuzluğunu kanıtlamak için, onların haklarını savunmak için gereklidir. Bu araçlardan biri benzer kurallardır.

Onlar için Gereksinimler hukukun diğer alanlarında olduğu gibi, benzer: dediğini tanık tarafından sorgulanacak belirtmek için gereklidir. Çağrı gereksinimleri şahit -Boya argüman çok önemlidir. ceza davası tanığı anket soruşturma organları yürütülen sivil durumda ise tüm süreçleri, açıktır. Güvenilir objektiflik iyi olur. Bu nedenle, o kabul gerektiğini belirtmek emin olun. Tanık sorgulama protokolü uygulamasında argümanlar dayalı olmayacak ise, nesnellik ihlallerin araştırılması sevk edilebilir.

ret cezai süreçlerde tanık çağırma

ceza davalarında tanık elde etmek için gereksinim araştıran yetkililer tarafından reddedilebilir. durumda dosya gereklidir savcılık şikayette. Bu "yüksek" cümleleri ile yapılabilir: .. Bu tür ifadeler deneme eline oynayabilir vb anayasal hak ve özgürlüklerden, nesnel ve ayrıntılı bir soruşturma ihlali, ihlali.

Sonuç

yazılı olarak bazı nüansları bilmedikçe yazma uygulamasının örnekleri, kendi başlarına yardımcı olmayacaktır. Bu nedenle, hala onların hazırlanması ve sunulması için avukatlara açmak için önerilir. Bu aynı zamanda zaman ama para kaydedebilirsiniz sadece. ceza durumlarda, profesyonel bir avukat tutmak için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.