Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Nasıl kendi başlarına evde wi-fi kurulumu?

sorusu yükleme wi-fi şirketleri ve bankalar için ortaya çıkmaz. Böyle amaçlar için hızlı ve profesyonel olarak bu sorunu çözmek uzman şirketlerle bir sözleşmedir. küçük bir ev inşa Ama bilgisayar ağını alakalı daha fazladır. profesyonel hizmetler Böyle bir yapı - ucuz değil. Bu nedenle, kendi başlarına bu işlemi yapmak ve bu suretle para kazanmak için bir istek vardır. Özellikle orada burada biraz karışık bir şey değildir ve hatta acemi kullanıcı için mümkün kılar beri.

kurulum Prosedürü

bir algoritma yükleme wi-fi, aşağıdaki:

  • telleri vasıtasıyla birbirine bağlanmasıdır yönlendirici ve diğer ağ bileşenlerinin bağlantı ayarlayın.
  • yönlendirici yapılandırma.
  • Kablosuz ağ bağlantısı oluşturma.

yönlendirici bağlama

wi-fi yükleme ilk adım - fiziksel bağlantıların kurulmasıdır. tüm yerel alan ağı Önemli bir parçası - bir yönlendirici. Onun anahtarla operasyonun yürütülmesini başlatmak için gereklidir. arka tarafı, tipik olarak güç kaynağı için bir bükülü çift ve bir dairesel yuva bağlamak için beş bağlantı noktası bulunur. Dört bağlantı noktası sarı boyalı ve bir edilir - mavi. son ayarlanan giriş sağlayıcısından yol açar. Sarı soketlerine vasıtasıyla bağlanacak tüm cihazlar bağlamak bir bükülü çift tel. tellerin ikinci uç (örneğin, TV setleri, alıcıları ve sistem birimleri) cihazlar monte edilmelidir. tüm kablo ürünlerini hazırlamak için önceden gerekir. Sonra, yönlendiriciye güç kaynağını bağlayın ve sonra bir prize takın.

yönlendirici kurma

wi-fi yükleme sonraki önemli adım - yönlendirici doğru ayarları olduğunu. Bu amaçla öncelikle bir bilgisayara veya bükülmüş çifti kullanarak bir dizüstü bilgisayara bağlanır. Ve Kurulum sırasında sadece bağlamanız gerekir. Sonra gerekirse onu çıkarılabilir. arka tarafında güç kaynağı düğmesine basarak yönlendirici açın. Daha sonra sistem birimi veya bir dizüstü bilgisayar ile benzer bir prosedür gerçekleştirin. Uygulamayı indirdikten sonra, her biri bir sonraki adıma geçin. PC'nizde herhangi bir yüklü bir tarayıcı çalıştırın. Gelen adres çubuğuna 192.168.1.1 girip şifrenin. Girilecek kullanıcı adı ve şifre istediğiniz yere Sonraki sorulmalıdır. Bu bilgiler yönlendirici kutuya veya talimat kılavuzunda belirtilebilir. Adını ve şifreleme yöntemini ulaşmak için şifre - O zaman kablosuz ağı kurmak için kurulum için yönlendirici gerekir. İlk iki seçenek, onun takdirine seçebilir. Fakat onların son (ağ güvenliği maksimum derecede sağlayacaktır) «WPA2» olarak ayarlanması gerekir. o çalışmaya hazırdır bunun üzerine Sonra yönlendirici yeniden başlatma vardır.

PC bağlama

Son adımda bilgisayarınıza wi-fi yüklemektir. En zor bir sabit yapmak için sistem ünitesinin. USB arayüzü harici adaptörü kullanarak kendisine bağlamak gerekir. Daha sonra, kit gelir CD'den üzerine sürücüsünü yükleyin. Bazı durumlarda, PC'nizi yeniden başlatmanız gerekebilir. Bir sonraki adımda adaptörü başlayacaktır. O mevcut bağlantıların bir listesini yapacak. Önceki adımda yüklendiği birini seçmek gerekir. Sonra bir pencere bir şifre girmeniz gerekir hangi görünecektir. Sonra ağ adresinin alınmasını beklemek - ve web sayfasını taramak için başlayabilir. dizüstü bilgisayarlarda, bu işlem çok daha kolaydır. Entegre ve konfigüre onları sürücülerle Adaptörü. Bu nedenle, bu durumda, tüm tarama mevcut bağlantıları ile başlar. Ayrıca, sabit bir sistem birimi kurma tüm benzer.

Sonuç

Bu makalede, bir ev wi-fi yüklemek ve yapılandırmak için nasıl adım adım prosedürü tarif eder. Bu işlemde orada yıldırıcı bir şey ve onun güçleri bile acemi kullanıcı yürütmek için. Bu nedenle, almak ve güvenli bir şekilde yapmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.