SağlıkTıp

Ayak mantarı: yapmak ve nasıl tedavi edilecek ne

Yaz yaklaşırken, insanların en dikkatli başlatmak kendi ayakları ilgileneceğim. Kadınlar yoğun, parmaklar içine bakmak ayaklarınızı ve küvet, kremler şımartmak, bir ponza taşı ile topuklu ovmak ve kadife için enfes lake dekor ile gelip başlar.

Ne yazık ki, bu ayaklarıyla sorunlarını soğuk başlangıç kış sonrası oldu - bir kalınlaşma ve tırnak sararması, küçük specks oluşumu. Ne yapmalı? Nasıl ondan kurtulmak için? Bu mantarın başlayan işaretleri var mı?

en mantarlar hakkında konuşalım ...

Mantar ayak - Bu, ne yazık ki, mantarın bazı türleri neden olduğu ayak ve tırnaklar etkileyen oldukça yaygın bir hastalıktır. Başlangıçta, hastalık ayağındaki küçük pullar şeklinde kendini gösterir. Ardından, aynı terazi diğer insanları enfekte etmek tutan ayakkabının kalır. Bu nedenle, uydurma elbise çorap sırasında önerilir.

Sauna ve buhar banyosu - mantar yaymak için harika bir yer. Yüksek nem ve ısı - bakterilerin gelişmesine elverişli gerekli koşullar.

Buna ek olarak, ayağın mantar orada, insanlar genellikle ayakkabısız yürümek nereye yakalayabilirsiniz. Oldukça sık hastalık diyabet sorunları olan insanlar oluşur, bağışıklık, obezite indirdi ayak mikro çatlaklara veya ülser, erozyon mevcut olduğu sürece.

Belirti ve bulgular

sayısız patojenler rağmen belirtiler genellikle benzerdir. Çoğu durumda, erken bir aşamada kıvrımları ve interdijital lezyonu olan ayak mantarı nachinivaetsya hiçbir rahatsızlık neden olur. Daha sonra mantar ayağın yan yüzeyleri ve kısımlarına uzanır. Nasıl mantar yapar?

  1. Cilt doğal olmayan bir kuruyana alır, soyma interdigital oluşur.
  2. Kaşıntı, kızarıklık ve etkilenen bölgelerde pul görünümü.
  3. yanma hissi vardır.
  4. Kabarcıklar şeffaf bir sıvı ile deri üzerinde oluşturulan.
  5. plakanın çivi bulanıklık ve kalınlaşma üzerinde oluşturulur.

Ancak, ayak mantarı hep sayılan gerekçelerden şeklinde tecelli edilmez. özel, yıpranmış bir şekilde bulunmaktadır, kaşıntı ve ölçekleme interdijital ile karakterize edilir. Zamanla bu formu hastalığın aktif döneminde aktarılır.

Esnek - Alerjik reaksiyona neden bir yabancı cisim,. güçlendirilmiş bağışıklık sistemi mantar durumunda ciddi şekilde meydana gelir. Ayağın etkilenen bölgelerde çok sayıda kabarcıklar ve erozyonlar vardır.

Ne zaman ilk belirtileri bir dermatolog, çalışmalar uygun tedavi reçete sonra - bir mantar enfeksiyonu da bir doktor ziyaret etmek önerilir.

mantar tedavisi

Bu mantar basit bir hastalık olmadığını belirtmekte fayda vardır. Zaman daha da geliştirilmesi kışkırtacaktır tedavi başlamamıştır. Bu nedenle, ilk belirtiler bunu ortadan kaldırmak için tedbirler almak gerektiğinde.

Etkili tedavi antifungal ajanlar - sulu veya alkollü çözeltiler (metilen mavisi, borik asit, parlak yeşil). Bir sonraki olarak kullanılan mantar için çare "Mikroseptin", "antifungal ajan", "Canison", "Klortrimazol" ve diğerleri - ayak.

ayak mantarı için halk ilaçları bakalım.

iyot ve limon tedavisi. dönüşümlü İnterdijital uzay limon ve iyot yağlayın.

kahve tepsileri ile Tedavisi. Zemin çekirdeklerinden güçlü kahve kaynatın. o demlemek edelim. Kahve cam ılık su 0.5 litre seyreltik ve lavabo içine dökün. Alt bacak 20 dakika bekletin. bir havlu ile pat bacak sonra. tercihen yatmadan önce, günlük banyo yapın.

soda ile Tedavi ve tuz. 1 masaya serin bir su havzasında eritin. kulübeler. Soda ve tuzudur. İşlemden sonra, su bacaklar çalışan ile yıkayın.

Unutmayın - bu tedaviye başlamak için çok geç değilken mantar hastalıklarının. Onun gelişme hastalığın herhangi bir aşamasında önlenebilir. Eller düşürmek ve sağlıklı kalmak için bu nedenle prematüre değil!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.