SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Rinit solunum karışır zaman

Rinit nazal mukoza enflamasyonu akut veya kroniktir. Pek çok başlattı rinit sinüzit gelişimini neden olabileceğini unutmadan, kendisini geçerken (çok yaygın rinitte denir) burun akıntısı tedavi edilemez olduğuna inanıyoruz.

beraberindekilerin yüksek ateş ile karakterize bulaşıcı hastalık rinit ise tedavi için temel koşul sıkı yatak istirahatı olduğunu. Sıcaklık yaklaşık 39 derece veya üzerinde durdu, o bacaklar sıcak kompres uygulamak ve sıcak tutmak için tavsiye edilmez , ayak banyosu bu faaliyetler komplikasyonlara neden olabilir olarak. Bu tedaviler, 37.5 ila 38 derece vücut sıcaklığında etkilidir. Bunların etkisi sonucu nefes kolaylaştırmak hipoksi azaltılması ve koruyucu işlevini geliştirmek için burun mukozası.

rinit, bu semptomları ortadan kaldırmak için, tipik olarak, doktor burun efedrin çözeltisi (% 1-2) ya da galazolin çözeltisi (% 0.05) damlatma için vazokonstriktör ilaçlar belirler. efedrin önerilen doz - Günde 3-4 damla olduğunu alarak ısındı edilmelidir önce, galazolin - 1 damla günde 2-3 kez. Resepsiyon vazokonstrüktördür- endonasal (yani burun içi) günde 2% Protargolum 2-3 kez girdikten sonra Uzmanlar öneriyoruz. Bu ilaç dezenfekte ve sıkılaştırıcı özellikleri vardır.

kullanıldığı üzere 1 oranında bir adrenalin ve borik asit damla anemiziruyuschih: 5000, Albucidum çözeltisi (% 20) ve atrevin. uzun süreli bir etki sağlamak için uygulanan vazokonstriktör ilaçlar turundas (küçük dar gazlı tamponlar) olması tavsiye edilir. Geçici tedbir uymalıdır bu fonların alırken Ancak, aksi takdirde istenmeyen sonuçlara yol açabilir: burun mukozasında ve alerji şişme. Burundan nefes alabildiğini yedeklemek için düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

o ses ama burnun düzgün de gerekir darbe olabilir kadar garip. Bunu yapmak için, sol burun deliğinden sonra, biraz ve zahmetsizce üfleme mukus ilk hakkının burnundan ağzını aç. Burun nasohli kabuk içine giriş kullanımı kaynatılmış yağ (ayçiçeği veya zeytin yağı), vazelin veya Oksikort için yumaklaştırarak edin. Sonra dikkatlice çok fazla zorluk olmayacaktır pamuklu fitil ile burun içeriğini kaldırın. Ancak o zaman bu önerileri takip, sümük vysmarkivat olabilir. Bunun yapılmaması böyle otitis media, evstaheit vb komplikasyonlara yol açabilir

rinit mücadelede yardımcı olmak üzere yüksek hızlı araçlar vardır. Bu valerian tentür (10 mi), belladonna (5 mL) içinde yer alır. tentür 10 damla günde 3 kez gömülmesi. rinit tedavisinde hap şeklinde etkili Belloidum da. işlevleri katkı salgı bezleri parasempatik sinir sisteminin azaltılması ve azaltılması ile bu fon iltihabik süreç ve refahı azalmaya.

Rinit kuşku götürmez faydaları aşırı alkol getiriyor. Hastalar içmeye teşvik edilir bal ile süt, ve limonlu çay ve ahududu. 38 derecenin üzerinde sıcaklık antipiretikler knock. Bazen doktor antibiyotik reçete. Ancak, bu ajanların olası yan etkilerinin farkında olmak. Hasta nedeniyle antibiyotikler kirpikli epitel üzerinde paralitik etkiye sahip olması nedeniyle alerjik reaksiyon gelişebilir.

Tedavi sırasında hastanın diyet vitamin büyük miktarlarda içeren sağlıklı gıdalar oluşmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.