SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Anjina belirtilerin mevsimsel tanı

Anjin - bir enfeksiyonlu hastalık, bademcikler üzerinde enflamatuar lezyonlar şeklinde tezahür edilebilir, vücudun direncini azaltır, lokal ve genel bir soğutma arka planı ortaya çıkar. stafilokok hastalığı, streptokok grupları ve pnömokok bakteri neden olan etkenlerdir. Hastalık havadaki damlacıkları ve beslenme yoluyla yayılır.

sonbahar ve ilkbahar hastalıkta enfeksiyon 40 yıla kadar çocuklar, ergenler ve yetişkinler arasında yaygın olduğu için kısa sürede hissedilir belirtiler olan anjina vardır.

Hastalığın Tür - anjina Mavi dil

Hastalığın ilk aşaması hızlı bir işleme, boğaz ağrısı ile karakterize edilir, ateş genel resim malaise. Kanın Laboratuvar analizleri önemli değişiklikler olmadan kalır. Kataral boğaz enfeksiyon hastalıkları, çok çeşitli gözlenebilmektedir semptomunun anjin hastalığı formları, başlangıç sürecinin neden olabilir.

tonsillit belirtileri

küçük kabarcıklar halinde mukoza parlar folikül görsel denetim görünür süpürasyon üzerine. Daha açık bir şekilde baş ağrısı, genel güçsüzlük ve halsizlik, boğaz ağrısı ile klinik tabloyu ifade etti.

boğaz ağrısı apsesi genel özellikleri

Açıkça ifade tıbbi uygulamada bademcikler akut pürülan enflamasyon, adı pürülan bademcik iltihabı. Semptomlar ortaya komplikasyonlar nezle veya angina foliküler formu olarak tanımlanmaktadır. yutma pürülan komplikasyonlar birikimi daha sık, tek taraflı, bir karakteristik keskin ağrı yer alır. baş ağrısı, soğuk algınlığı, genel halsizlik ve yüksek vücut sıcaklığı ile birlikte verilir.

işaretler difteri ile laküner anjina

Klinik uygulama belirtilerini ayırt etmek gereğiyle karşı karşıya kaldı Laküner tonsillit gelen difteri belirtileri boğaz. , Daha fazla araştırma ile ilgili laküner bademcik iltihabı ortaya çıkacak Hastaya, incelenmesi ilk aşamada, difteri belirtileri ayırt etmek çok zordur. Difteri anjina belirgin semptom olarak zehirlenme tipik: solgunluk, zayıf, fakat vücut sıcaklığında hemen hemen değişmez.

bademcikler kronik enflamasyon işaretleri

inflamasyonun gelişimi bademcikler, kronik biçime sahip olan, genel olarak ifade kronik bademcik iltihabı. Kronik anjina kızarmış görünür ve şişmiş bademcikler, hava ve bademcik görünür yara adezyonlar arasında yara mühür şeklinde bulunur.

Hastalığın genel klinik özellikleri

Tanı önlemler ağız ve boğaz hekimi yüzeyini pratik bakıldığında hastalıklar zorluklara neden yok algılamak için. anjina hastalığın ilk belirtilerinden biri - bir yüksek sıcaklıkta Chill gövde. yumuşak damak doku ani şişme şeklinde kendini gösteren hastalık, ve yutma ağrı, genel yorgunluk, eklemlerde ağrı ağrıyan şikayetleri, baş ağrısı varlığını birlikte semptomları.

Hastalığın tedavisi

Vücut ısısı normalleştirme dönemine hastalık belirtileri erken evrelerinde yatak istirahati gözlenmelidir. Hasta taze hazırlanmış meyve suları, limon, süt, maden suyu Alkalin yapı ile sıcak çay şeklinde içme sıvı atanır. Gıda sıcak ve soğuk yiyecekler yiyemem, en müstahkem olmalı, tuzlu ürünler kontrendikedir. ilaçların doktor emriyle kullanılabilir. çok şiddetli zehirlenme durumlarında, hasta reçete antibiyotikler olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.