Haber ve ToplumÇevre

Petersburg metro haritasına en derin metro istasyonu, inşaat tarihçesi

büyük derinliklerde toprak altında seyahat etmek Yolu başlangıçta savaş durumunda barınak olarak bu binaları kullanmaya muktedir, St. Petersburg tasarlanmıştır. Beklendiği gibi, bu tedbir Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında haklı idi.

En derin metro istasyonu Petersburg tesadüfi değildir oldu. Bu rol sadece belirli stratejik hesaplamalar, ama zor jeolojik koşullar, olduğu tünel ve istasyonların kendileri inşaatı kazı.

"Admiralty" - çok derinden bulunan bu metro istasyonunda yoktur. Dünyanın hiçbir yerinde yapımında hem böyle sofistike teknolojiler kullanılmaz.

Petersburg en derin metro istasyonu Aralık 2011'de açıldı.

Petersburg metro inşaatı Tarihçesi

Bu tesisin inşaatının seyri son derece trajiktir.

o zaman Petersburg oldu Rus İmparatorluğu'nun başkenti metro inşaatı için önkoşullar, 19. yüzyılın sonunda oldu. zamanda proje oluşturuldu, ancak Nicholas II, bunlar 1903 yılında işten çıkarıldı.

Bu projeler özelliği vardı - onlar çoğunlukla sehpa vardı. nedeniyle zor jeolojik şartlarda mali ve teknik kaynakların (aşırı değerli yeraltı seviyesi) eksikliği engel tünellerin bir yapı.

Daha sonra St. Petersburg metro inşaatı sosyal ayaklanmalar ile bağlantılı olarak uzun yıllardır unutulmuş edilmiştir. Sovyetler Birliği'nin ciddiye bu planı uygulamak için güce sahip güçlü geldiğimde bir anda, 1938 yılında bu hatırlıyorum.

1941 yılında, 34 maden milleri yay metrostroevtsy inşa edilmiştir. Ama sonra savaş değil inşaat devam verilen bir engel, olduğu ortaya çıktı başladı. Sonuç olarak, tüm yerleşik sandıklar ve tüneller (yeraltı suları altında) sular altında kaldı. Bütün bu sadece 1946 yılında başladı geri yükleyin. Çok zaman sonra önce derin istasyon Petersburg metro ortaya çıktı geçti.

ilk istasyon

Ünlü Leningrad Metrosu'nun ilk uzun zamandır beklenen dönüş Kasım 1955 yılında uzun bir inşaat sonrası devreye alınmıştır. O zaman sadece yedi istasyon oluşuyordu de O var:

  • "Narva";
  • "İsyanı Alanı";
  • "Kirov Bitki";
  • "Avtovo";
  • "Teknoloji Enstitüsü";
  • "Baltık";
  • "Vladimir".

Petersburg metro: Metro şeması, karakteristik

1520 mm - Rus demiryolları olarak, Petersburg altı aynı parça genişliğe sahiptir. yeraltı iki istasyonları ve üç istasyon birleştiren bir düğümü bağlayan 6 hub sahiptir. 856 metro Turnikenin toplam yürüyen - 251 ve Lobi 72.

bileşim bir taşıyıcıyı 1534 içerir. Geceleri tüm metro hatları trenler 3106 geçirmeden. Tren hızı - 50 km / s. Maksimum - / s 90 km. trenler arasındaki aralık - 2 dakika, yoğun dönemlerde ise - 1 dakika.

Bugün dünyanın en büyük ve tanınmış Petersburg metro kapsamaktadır arasında (metro haritası aşağıda gösterilmiştir).

Petersburg metro merak

Petersburg - Dünyanın en derin biri. kendi istasyonu çoğu 30 metre derinlikte yer almaktadır.

Büyükşehir 1982 yılına kadar dünyanın en kuzeydeki olarak ilk konumda tuttu. Şimdi kuzeydeki metro - Helsinki şehir.

Rusya'da St. Petersburg ve en derin metro istasyonu - "Admiralty". Ve dünyanın en derin - "Arsenal" (Kiev). Rusya'da işlek istasyonu - "Gaziler Caddesi."

Hat-Kirovsko Viborgskaya (veya "kırmızı") - 8 arabalı bir bileşime sahiptir. 6 otomobillerin diğer hatlar bileşimler üzerinde.

Yeraltı yükü seviyesi Moskova ve Tokyo biraz geride kalıyor ve 12. yer kaplar.

Petersburg en derin metro istasyonu: konum, açıklama

istasyon güzel mozaikleri ile dekore edilmiştir. Onun tema Peter I. döneminde Rus filosunun oluşumdur

Lobi "Admiralty" istasyon şehir merkezinde sokak tuğla ve Malaya Morskaya Caddesi kesişiminde bulunan, evinde bulunur.

Ve ne derinliği yeri? Petersburg en derin metro istasyonu 102 metre derinlikte yer almaktadır. Yolcu trafiği istasyonu giriş ve çıkış üzerindeki 30 binden fazla kişiyi hem temsil eder.

60 istasyonları bir toplam, 67 St. Petersburg (22-86 m) içinde derin.

Ancak, "Bahriye" den BDT derine yerleştirilmiş iki istasyon vardır, "Arsenal" ve istasyonu "Pechersky" Kiev Metro.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.