KanunYasal Uygunluk

Nasıl bir sakatlık alabilirim?

Bugün azımız sağlıklı övünebilir ve çok vatandaş sayısında ciddi hastalıklara, artışlar hayatını zorlaştırmak geometrik ilerlemesi. Kötü ekoloji, yaşamın yanlış yol, sabit stres, kalıtsal hastalıkların sayısında gıda kalitesi, kazalar, artış iğrenç - Tüm bu nedenlerden bir liste değildir, "teşekkürler" hangi engellilerin ordusunun artan sayıda. Tıbbi muayene muhtaç insanların çoğunluğu tarafından sorulan temel soru - Sorun kapıları çalmak için ve sakatlık nasıl hangi evde, geldiyse ne yapmalı.

Ülkemizde engellilik süreç çok benzer olduğunu dikkati çekiyor engelli koşuda, ve uzun mesafelerde. Hasta prosedürün karışıklıklar hakkında çok bilgili olmadığı durumlarda Yolda özellikle durumlarda, bazen oldukça zordur engellerin üstesinden gelmek için çok sayıda. Bu nedenle, sakatlığı nereden ve nasıl sorusu en dikkatle düşünülmesi gereken.

Için engellilik kaydı , gerekli tüm ilkidir, hangi hastane tıbbi muayene için sevk sağlar göre önemli alanları (tıbben) vardır. Üç koşullardan en az iki yasayla öngörülen yalnızca engelli alın:

  • kusurları, yaralanma, hastalık ve bozuklukların neden olduğu bir sağlık problemidir stabil vücut fonksiyonları birlikte;
  • kayıp hastaları bağımsız istihdam (yaşamsal aktivitenin yani kısmi veya tam kısıtlama) meşgul, kendileri hareket özen iletişim, gezinin davranışlarını kontrol etme yeteneği;
  • rehabilitasyon dahil olmak üzere sosyal koruma önlemlerinin, ihtiyaç oluşumu.

Yukarıdaki baz varsa, tıbbi tedavi veya vasilik yetkililer hastayı gönderilen tıbbi ve sosyal değerlendirmesi (ITU) muayene için. sağlık ihlal gerçeğini teyit pasaport uygulaması, yön ve tıbbi kanıtların,: ITU iletişime geçtiğinizde yandan sakatlık tescili için tüm belgeleri olması gerekir.

Özel Komisyon hastanın muayene yapar ve bir karar. Karar olumlu olması halinde, uzmanlar uygun set engelli statüsüne ve onaylayan bir sertifika. bir yıl süreyle - İkinci ve üçüncü muhtaç ilk grup iki yıl alabilir ve: Orada üç sakatlık gruplarıdır. Hasta çocuk veya ergen "özürlü çocuk" kategorisini almak, geçerliliği tamamen sağlık sorununun ciddiyetine (bir yıl, iki yıl veya çocuk onsekiz yaşına ulaşıncaya kadar) bağlıdır.

Ve ne yapacağını ve doktorlar onu işyerinin reddetmesi halinde nasıl sakatlık alınır? Böyle durumlarda ITU yüksek makamlara vurmak için veya Komisyon tarafından karara karşı bir dava ile mahkemeye gitmek gerekir. Son söylenenin en etkili ve istenilen sonucu elde etmek için en kısa yol olarak kabul edilir dikkati çekiyor.

sorununa olumlu bir çözüm artık ilk ve son kez sakatlık nasıl unutabilirsiniz anlamına gelmez. Her iki yılda bir, birinci grubun sakatlar geçmesi gereken yeniden inceleme, özürlü , ikinci ve üçüncü gruplar olarak her yıl prosedürü uğrarlar. emeklilik yaşı muaf vatandaşlar, geri dönüşü olmayan anatomik bozukluklarla ve diğer bazı hastalar, ilgili yasal kriterlere engelliler yeniden incelenmesi sonucunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.