SağlıkSağlıklı beslenme

Bal: arı ürün yararlı özellikleri

Kim bal gibi bir ürün, bilinmemektedir? Faydalı özellikleri gereğinden fazla vurgulanan olamaz. Her kişi bu şifa ürünü yolundaki tutumu var, ancak, hiç kimse gücünün altında hastalıkların birçoğu önlemek ve kendisine tedavisi için olduğunu iddia edecektir. Bu yazıda, tam olarak iyi yetişkinler ve çocuklar için bal ve bazı bal tüm çeşitlerinin en kullanışlı bir kez daha netleştirmek istiyorum.

Bal: yararlı özellikleri

Doğal bal - çok kullanışlı ve yüksek kalorili gıdalar. Yüzyıllar önce, doğa canlılık, enerji ve sağlığı korumak için kişiye verdi. bal kompozisyon insan vücudunda var olabilir bu besinler açısından zengin. Bu bal sayesinde tamamen ve kolayca emilir. Temelde karbonhidrat oluşur - glikoz ve fruktoz, bu nedenle enerji gerektiğinde-bal vücudun birkaç kaşık yedikten sonra hızla doymuştur. Bu vs. Bebeğinizin artan vücut, sporcular için, zayıflamış, bir deri bir kemik insanlar için özellikle önemlidir bal yüksek bir enerji değerine sahiptir Ancak, bu ürün aşırı miktarda, kilolu yol açabilir.

Eski çağlardan beri birçok hayrana arıcılık ürünü olmuştur. Ve sadece şifa özellikleri için her şeyden önce mükemmel tat ve lezzet ve, takdir edilmez:

  • Bal - mükemmel bir onarıcı ve tonik, bağışıklık sistemini destekler;
  • Bu özelliklerinde ve etki birçok kimyasal daha doğal bir antibiyotiktir. 40 S⁰ bal üzerine ısıtıldığında Ama bu güç kaybolur;
  • Med organizmanın metabolizmasını artırır;
  • Bu doku rejenerasyonu, anti-enflamatuar ve işlem çözme hızlandırır;
  • Bal Hematopoezi aktive dahil insan vücudunun çeşitli sistem ve organların fonksiyonlarını uyarır. Ama muazzam olumlu etkisi o gastrointestinal sistem üzerindeki ve midenin en iyi arkadaşı olarak kabul edilir;
  • bal (özellikle akasya balı) bazı çeşitlerinin kullanımı sağlıklı dinlendirici bir uyku normalize sinir gerginliği ve sinir sistemi üzerinde genel olarak yararlı bir etki hafifletmek için yardımcı olur;
  • Bal ateroskleroz ve diğer kardiyovasküler hastalıkların gelişmesini önlemeye yardımcı olabilir;
  • Bal ve kozmetoloji olmadan hayal etmek imkansızdır. Burada, bal, cildi yumuşatan onun sesini geliştirmek, kuruluk ve pullanma ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu yüz ve vücut için büyük bir doğal bir çözümdür.

Bitkisel ve hayvansal kökenli ürünler arasında yarışma dışı Balın kimyasal ve biyolojik bileşime göre. Bu, hemen hemen tüm B vitaminleri oluşur sahip provitamin A, vitamin C, D, E, H ve K, yararlı amino asitler, bakır ve fosfor, manganez, çinko, demir, potasyum ve kalsiyum içerir. Tüm bu maddeler organizmanın normal işleyişi ve gelişimi için çok önemlidir. eksikliği veya bunların yokluğu bozuklukları ve ciddi hastalıkların her türlü neden olabilir.

Antik çağlardan beri, bal doğal bir koruyucu olarak kullanıldı ve gerekirse şimdi insanlar, bu amaç için kullanırlar. o balla kaplanıyor eğer bile etler daha uzun süre sıcak bir yerde saklanabilir. balda aynı kalıbın farklı bakteri ve mantarlar yaşamıyor.

o büyüyen organizma için gerekli minerallerin neredeyse tamamını kümesi içerir çünkü çocuklara bal vermek çok yararlıdır:

- fosfor ve kalsiyum - kemik oluşumu için;

- çinko ve nikel - kan üretimi için;

- Lityum kılcal ve kan damarları için çok önemlidir;

- molibden proteinler ve amino asitlerin formasyonunu teşvik

- Kükürt ağır metaller verir;

- klor iyonları metabolizma normal yardımcı olur.

Bu ve diğer birçok tıbbi maddeler bal içerir. onun sonsuz faydalı özellikleri ve hala tam olarak oluşturulmamıştır. Tek - bal iki çorba kaşığı günde vücudunuzun mineral ve enerji gerekli set verebilir. Ayrıca bir hücrenin oluşan mum, iyileştirici özelliklere çünkü, bal peteklerde özellikle kullanışlıdır.

En iyi bal olduğu söylemek zor. Bazı uzmanlar ayırt karabuğday bal. Bunun faydalı özellikleri, tabii ki, yüksek. ihtiyaç seçerken Ama muhtemelen organizmanın durumuna dayalı onların ihtiyaçları ve hedefleri, rehberlik etmek. tedavisi ve çeşitli hastalıkların önlenmesinde her bal türünün yararlanır. Ama gerekirse bal tip sağlık ve güzellik için bir depo - bulunursa, başka bir ile değiştirin, herhangi doğal bal gibi pek kaybetmezsiniz! Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.