KanunSağlık ve güvenlik

Bilgi Güvenliği Temelleri: Bilmeniz gereken şey, modern bilgi dünyasının dolandırıcılık kurbanı olmaktan kaçınmak için

Daha acil bir konu çağımızda, belki de yok. kullanıcı PC ve internet, hatta bir acemi, cep telefonu sahipleri, Plastik banka kartları: - Bilgi Güvenliği Temelleri Bir bilgisayar biliminin bölüm, aynı zamanda Rusya'nın her vatandaş için önemli bilgiler ibaret değildir.

Yasal bilgi güvenliği

Geri erken 21 yüzyılda, bütün bu bilgi bilgi güvenliği alanında ihlalleri bilinen vakaların temelinde bir araya getirildi. Ve bu konuda iyi tanımlanmış devlet politikasını yansıtmaktadır. Yasal bilgi güvenliği temelleri esas Doktrin ve (korunmasıyla ilgili yasal eylemlerin bir dizi yansıtılır devlet sırrı, ticari, kişisel verilerin korunması, hukuk telif).

Bu bilgilerde koruma önlemleri etmediler. Özel birimler suçluların mücadelede İçişleri Bakanlığı oluşturulan bilgi güvenliği. elektronik imza,: Buna paralel olarak, koruma teknolojilerini gelişmekte veri şifreleme, şifre sistemi. Ancak, devlet kurumları değil, aynı zamanda ticari kuruluşlara sadece o ilgiyi ulaşmada büyük bir sorun bilgi ortamında temel önlemler konusunda kamu bilinci olduğunu. Bunlar konu "Bilgi Güvenliği Fundamentals" daha ayrıntılı olarak dikkat edilmesi gereken kişilerdir.

Bir kart alınmasında Önlemler

Bir banka kartı ile uğraşırken birçok vatandaşın temel bir gelir bankada bir hesap almak ve ülkenin her şehrinde kurulu terminallerinden para çekmek çünkü ilk önlem, önemlidir. tutarın güvenlik size kalmış. Kartın dikkatsiz bir şekilde kullanıldığında er ya da geç hesaptaki para kaybına yol açar. Hiçbir zaman vermek ve yanlış ellere kartı vermeyin, kartı kullanarak cüzdanınızda saklayın yok, PIN göstermezler. o PIN kodu olmadan hiçbir işe yaramaz olsa da terminalde kod yazarken, nerede peeped olmaz garantisidir. kaybıyla - bankaya hemen rapor. Bu, bankanızın resmi web sitesine gidin istişareler için numarayı ve kaybolması veya çalınması kart bildirmelidir. Operatör hemen bankanın güvenlik hizmeti bildirin ve kartınızın iptal edilecektir.

Toll dolandırıcılık

Bilgi Güvenliği Temelleri ayrıca bir bilgisayar ve kullanırken elbette uyulmalıdır, cep telefonları tedavisi uygulanır ve interneti.

Telefon kar amacıyla dolandırıcılık ikinci yoludur. mobil saldırganlar yardımıyla aldatma çeşitli programları başvurmadan, önemli bir miktar kazanabilir. hangi bölüme Rusya İçişleri Bakanlığı defalarca vatandaşları uyarmak amacıyla bildirmiştir bilgi medyada suçla mücadele için. En yaygın yolu - garip ya korkutucu içerikten yanı sıra, ödül vaadiyle birlikte metin mesajları. Geçen hesaplanan aldatmaca durumunda basittir - bir ödül kazanıp kazanmadıklarını, bunun için ödemek zorunda değilsiniz ve bu nedenle (o dizinde kayıtlı ünlü markaların, radyo istasyonları, bilinen bir sayı değilse) telefonda aramaya gerek yoktur ve bir takip mesaj göndermek mobil cihazda hesap para büyük miktarda "buharlaşması". Alarm mesajları, örneğin, aşağıdaki metinle: (Aksi hile düzeni işe yaramadı) en güçlü insan hislerine oynayan "Anne, ben her şeyi açıklamak ardından telefonda para koymak ve, belada". Tabii ki, pek çok ilk kendi odalarında çocuklarını arayıp her şey yolunda olup olmadığını kontrol edin. hiç çocuğu olanlar, böyle bir SMS-Coy gülerler. Ama saldırganlar şanslı diğer durumlarda da vardır. Örneğin, annem (abone cevap vermez) oğluna ulaşamadım ve panik içinde yabancı bir numaradan para koymak için. Arkadaşlar, aile çocuğunuzun yaşıtları ile iletişim kurmak için ilk girişimi: Ama bu durumda aksi yapmak olacaktır.

bilgisayarların sorun ve Internet

virüs ve hacker olan, - PC ve bilgi güvenliği temellerini sallamak kullanıcıların dünya çapında bir ağ için en büyük kabus ise mükemmel olurlarsa açık posta, kırmak da kötü hızlı mesajlaşma programı, sosyal ağındaki herhangi bir sayfayı ve, sanal bir cüzdan. do Onlar bunu nasıl - İçişleri Bakanlığı müfettişlerin bile özel bir bölüm, her zaman bu soruya cevap veremez. Ama dikkatli - klon siteler korkmak. Eğer sözde Arkadaşını sınırdışı linke benzer sitesine gittiğinizde, size tanıdık sitesine almak ve giriş için kullanıcı adı ve şifre girmek için bir numara şüphelenen değil. Yani dolandırıcıların, bilgi almak, sonra (birkaç kişi farklı şifreler ve e-posta için girişleri ve diğer portallar ile gelip) e kesmek için bunları kullanarak. Bu nedenle site size tanıdık benzer olsa bile, unutmayın, yaptığı konuşmada dikkat edilmelidir. İçinde en ufak bir hata (başka işaret, başka bir harf) de düşündüğünden sitesi, ve site klonu üzerinde olmadığı anlamına gelir.

Böyle dolandırıcılık şemaları birçok kişi tarafından icat edilmiştir ve daha kaç tane icat edilecek ... Evet ve bilgi güvenliği sistemi mükemmel olmaktan uzak: teknolojileri daha hızlı gelişmeye veri koruma tedbirlerinin uygulanması. Bu nedenle, bilginin günümüz dünyasında güvenlik her vatandaşın öngörü ve bilinç bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.