KanunYasal Uygunluk

SDA: karayolunda nedir

Yol nedir? Yani soru özellikle trafik kurallarına usta değildir ve bir ehliyet yok ülkemizde, birçok vatandaşlar tarafından yükseltilir. tüm yol olan yayalar ve hareketli araçlar üzerinde - Bazıları karayolu düşündürmektedir. Aslında, her şey o kadar değil. Karayolu - bu sadece karayolu taşımacılığı hareketi için amaçlanan yolun unsurlardan biri. Bu kavramın hakkında daha fazla ayrıntı bu yazıda yazılacaktır.

tanım

Yol nedir? Ne için o amaçlanmaktadır? trackless araçların hareketi için gerekli yolun ana unsurlarından biri olan - Burada biz sadece karayolu olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, hiçbir kaldırımlar ve azami dikkatli gözlemleyerek, yürüyebilir üzerinde kaldırım varsa. o da anayol üzerinde olduğu gibi, seyahat ve bisikletçi hakkına sahip olacaktır unutulmamalıdır özel yollar bu yol kullanıcıları için tüm yerleşim bulunmayan. Bu durumda, son derece dikkatli olmak gerekir.

anayol üzerinde demiryolu taşıma güzergahı birleştirilebilir. Büyük şehirlerde, tramvaylar hareket için raylar sadece asfalt tabakası çapraz.

Bu nedenle, ne anlama geldiği meselesine ilgilenen bu vatandaşların karayolu bu izsiz motorize taşıma (araba, scooter, motosiklet, otobüs) hareketi için gerekli yolun unsurunu teşkil ettiğini bilmelidir.

Nasıl tanıyabilir

Yol nedir? Bu yol, asfalt kaplanmış ağın unsurlarından biri, hareket trackless araçlar için adapte edilmiştir. Buna ek olarak, kaldırım taşları, çakıl kaplı veya bir toprak temele sahip olabilir. Hala karayolu olacaktır. yani başlıca özelliği, sadece izsiz araçların mekanik hareketi için tasarlanmış olmasıdır.

çizgili

Bir taşıt yolu nedir? Bu şerit ayrılabilir karayolu taşımacılığı geçişi için gerekli bunun özel bir unsurdur. Özellikle büyük şehirlerde, çok uygundur.

Şerit anayol her zaman nakil arka arkaya hareket sağlayan bir genişliğe sahiptir. Onlar sürücü muazzam karayolunda yolda kaybolmak olmadığından emin olmak için gereklidir. şerit vatandaşlar özgürce ve güvenle farklı bir yönde seyahat yapmasına değil "yaklaşan" gitmek için izin verir.

özel işaretler

Şerit, her zaman özel bir işaretleme ile ayrılmıştır. Bu durumda, daha kolay sürücü seyahat yönünden gezinmek için. kış veya işaretler sadece eksik Fakat ikinci durumda ne yapmalı? Kendi şeritli belirlemek gerekecek. Bunu yapmak için, sürücü zihinsel yarım karayolunda bölmek ve sağ şeritten seçmek gerekiyor. Sol kendi yön sayacı olacaktır. yani karşı tarafta trafiğine yönelik.

bilmek gerekir

Bir taşıt yolu nedir? Bunu tanımlamak oldukça basittir. Karayolu - yol taşıma hareketi için tasarlanmış yol, bir eleman. buna Tramvay önemsizdir.

Karayolu - yolun tamamının temelidir. onun limit ve kaldırım kaldırımın her tarafında. anayol genişliği araçlarda trafik yoğunluğuna bağlıdır. Bu işaretleme özel tarafından belirlenir. Tipik olarak, anayol genişliği birkaç yolla taşıma hareket edebilecek şekilde olabilmektedir. Büyük şehirler için çok uygundur.

karayolunda olmadan Yolu yok. Oldukça doğal olarak kabul edilir kaldırım yok ya omuz olabilir. karayolunda olmadan Yol ana amacından yoksun olacak.

Ne SDA yazılır

Trafik kuralları hareket trackless araç için uyarlanan bir eleman olarak taşıt yolu yol tanımlar. Böyle uygulanamaz Tramvay. Karayolu yolun bir bileşenidir parçasıdır. Asfalt, çakıl, kırılmış taş, taş blokları ile kaplanabilir. Yol, sırayla, karayolu, kaldırımlar ve yol kenarlarının içerir. Ana amacı - bu araçların harekettir.

Yol nedir? SDA, bu kavram yol taşıma hareketi için tasarlanmış yol, bir elemanı anlamına gelmektedir.

konum

anayol üzerinde şerit sayısı uygulanan işaretleme vasıtası ile tespit edilir. onun yokluğunda, sürücü onun şerit boyunca ve diğer araçların müdahale etmeden hareket eden trafiği yönetmek zorundadır. iki yönlü trafik ile yollarda yolun sol tarafı sayacı olarak kabul edilir. o sollama durumunda geçerlidir edin.

Diğer tüm gruplar meşgul ise trafik tek yönde, iki veya daha fazla bant aşırı sola gitmek vardır yollarda, Yalnızca izin verilir. Yani genellikle yüksek akış trafiği gerçekleşir.

Buna ek olarak, arabalar sadece anayol sağ şeritte, hareket etmelidir, fazla hız geliştirmek mümkün değildir. , Dolambaçlı yoldan şerit değiştirirken, sollarken araçların Diğer konum izin verilebilir.

dur

Sabit ve sürekli trafik çok yorgun sürücüsü. Bunun üzerine o ve teknoloji sadece biraz dinlenmeye ihtiyacı. Bunun için (en fazla beş dakika kadar) aracın anlık durdurma uygun. Bu durumda, ayrıca hareketin kurallara uymak zorundadır. Bir kaldırım var olup olmadığı, karayolu üzerinde aracınızı durdurmak için gerekli değildir. Bu yoğun ve yüksek hızlı trafiği olan bir acil durum oluşturabilir. Ayrıca, her sürücü durağı sadece yolun sağ tarafında izin verildiğini unutmamak gerekir. Ama yol kenarına durdurmak için en iyisidir. Ancak eylem büyük bir şehirde yer alırsa, araba yolun kenarında park edilebilir.

Yolun sol tarafında, söz konusu kalabilirler tek yönlü trafiğe. Sadece köyde izin verilir. Ve hiçbir tramvay parçaları varken.

özellik

Yol nedir? Belirlenmesi PDD yol taşıma hareketi için tasarlanmış yol, bir unsuru olarak tarif eder. Tramvay ona ait değil. bölümünü geçerken, asfalt, çakıl, taş kaplama ile kaplı ve aynı zamanda, farklı bir yüzeye sahip olabilir. Önemli olan - bu hareketin izsiz araçlarda (otomobil, otobüs, motosiklet) için adapte edilmelidir. hiçbir yollar ve kaldırımlar boş olup olmadığını Bu durumda, daha sonra yolun kenarında, yayalar taşıyabilir. ikincisi de SDA uymak zorundadır. Aynı hak bisikletçiler verilir.

anayol üzerinde şerit işaretleme bir special tarafından tanımlanır. onun yokluğunda - bir sürücü kendin. Sol şerit iki yönlü yol trafik ters yönde amaçlanmıştır. Düşük hız ile araba yolun sağ tarafının kenarına daha yakın hareket etmesi gerekir.

karayolunda nedir. fotoğrafları ile Belirlenmesi

Çoğu zaman bu kavram yol ile karıştırılmaktadır. Yine karayolu - bu karayolu taşımacılığını taşımak için tasarlanmış sadece onun element. Bu arabalar, motosikletler ve otobüsler hareket ettiği aynı asfalttır.

Ama o bir karayolunda olarak temel ölçüt böyle bir şey değil. Gerçekten de, bir kaplama ya da öğütülmüş taş, çakıl taşları primeri olabilir.

Buna ek olarak, karayolu hep kulvarında münasebetiyle special ile ayrılır. Bu sürücülerin rahatlığı için gereklidir, bu yüzden birbiriyle karışmaz ve yolda acil teşkil etmez.

Sert kaplama

Ülkemizin pek çok vatandaş kentte yaşayanlar özellikle neyi asfalt biliyorum. Genellikle kentlerde değil, aynı zamanda ülkede sadece karayolunda kapsar. Bu, tüm onarım çalışmaları sırasında son dokunuş.

Karayolu asfalt yol sürücüleri ölçüde transit zamanı azaltır büyük hız ile farklı bir yöne hareket etmesine izin verir. Şu anda, tüm asfalt karayolu kaplı.

Ayrıca, birçok vatandaşın bir karayolu yollar açan şeyin söz konusu ilgilenirler. Bu asfalt, çakıl veya yol taşımacılığının hareketi için tasarlanmış özel plakalar giymiş yerin bir parçası. Bu karayolu insan yerleşimleri için ve şehir geçen yollar için tipik bir örneğidir.

katı yol yüzeyi olarak Asfalt herhangi bir şekilde bir elit "giysi" olarak kabul edilir. Ama kurulumdan önce uzun onarım düzenledi. Asfalt tipik olarak üç ya da dört kat olarak nakledilir. Bu yolun ömrünü uzatır.

Bazen karayolu sıkıştırılmış çakıl kaplı. Bazı durumlarda, bu asfalt yerine geçer. Ayrıca, katı kaldırım ile karayolu yeterince uzun sürecek. Çakıl ülke yollar normalde birkaç küçük yerleşimler arasındaki koyulur. Ayrıca belirli bir zaman diliminde üzerinde onarım çalışmaları sırasında resimlerin Yol verileri ile kaplı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.