KanunDevlet ve hukuk

Özü, açıklama değiştirin: "Milli Ödeme Sistemi Üzerine" Federal Kanunun 161

Para transferleri 161-FZ sayılı Rusya Federasyonu yürütülür "Ulusal ödeme sistemi hakkında." Bu düzenlemenin özü NPC örgütsel ilkelerini belirlemektir. Belgede ayrıca nakit işlemlerin prosedürü düzenler. 161-FZ malı "Ulusal ödeme sistemi hakkında," değişiklikleri çeviriler uygulanmasında kullanılan elektronik aletler etkilemiştir. Bize bazı kurallar düşünelim.

genel bakış

ulusal ödeme sistemi 161-FZ operatörleri, para transferi, ajanlar ve posta hizmetleri kuruluşlarının kümesi olarak tanımlanmaktadır olduğunu. hizmetlerin sağlanması anlaşmalara uygun olarak yürütülür. Onlar müşterileri ile ve operatörler arasında değişmektedir. Rusya Federasyonu'nun normatif düzenlemelerin gereklerine uygun olarak, banka transferi ile kullanılan formlar altında yapılan fonların aktarılması.

LES Özellikle katılım

"Milli Ödeme Sistemi Üzerine" 161 Federal Yasası banka subagents anlaşmalar uyarınca para transfer hizmetleri sağlamak belirtir. Onlar operatörleri ve acenteleri ile yapılır. Sanatın gerekliliklerini yerine getirilecektir. "Ulusal ödeme sistemi hakkında." 14 161-FZ Posta örgütler №103 Federal Yasası ile kurulan 03.06.2009 den kurallarına göre sisteme dahil olan 17.-07.1999, ödeme Aracılarından normatif düzenleme №176 uyarınca para transfer hizmetleri verebilir,

çeviri kuralları

"Milli Ödeme Sistemi Üzerine" 161-FZ operatör tarafından hizmetlerin sağlanması müşterinin talimatlarına dayandığını sağlar. Onlar alıcı ve gönderici aracı olarak hareket edebilir. Bertaraf nakitsiz transferi uygulanan formları için belirlenen kurallara göre yapılmalıdır. Çeviri mükellefi pahasına yapılır. Onlar kendi bireysel hesabına olmalı veya / c açmadan kendilerine sunulan olabilir. İstemci fonları Alınan alıcının hesabına yatırılır ya da nakit olarak kendisine verilir. Çeviri / c açmadan alıcının yararına para ekleyerek yapılabilir. Elektronik para aktarırken Böyle bir durum, özellikle, ortaya çıkar.

"Ulusal ödeme sistemi hakkında" 161-FZ: bir açıklama

Değil kendi banka hesabına müşteri nakit giriş çeviri veya bir operatörden diğerine ondan para alırlar. 161-FZ hizmetlerin sağlanmasında para transferinin Terim, a / c ile ya da müşteri para tarihinden itibaren bunları borçlandırma tarihinden itibaren üç iş günü geçmeyecektir. operatörü dışında fonların transferi, arabulucular dahil olabilir. Aksi banka transferi veya federal yasaların kullanılan formu neden olmadıkça, transferin değiştirilemezlik hesabından para kapalı yazma veya müşterilerine sunmak için anında gerçekleşir. İstisnalar elektronik araçlar hareket ediyor. koşulsuz transferi, 161-FZ sayılı "Ulusal ödeme sistemi hakkında," müşteri tarafından belirlenen performans şartlarının andan itibaren geliyor. Bu kural aynı zamanda farklı para biriminde finansal araçların (menkul kıymetler) transferi konusunda sayılan belgelerin karşı teslim durumlar için geçerlidir. İstemci bir operatör tarafından sunulursa transfer kesinlik, alıcının hesabına para yatırma veya nakit çıkarılmasına izin sırasında geliyor. Bu kural, elektronik paranın hareketlerine geçerli değildir. İstemci farklı operatörler tarafından sunulan edilirse fonlarının alıcı operatöre transfer edildiğinde, transferin kesinlik oluşur. Bu hesaba Sanat gereklerini almalıdır. "Ulusal ödeme sistemi hakkında." 25 161-FZ

operatör yükümlülükleri

Bunlar nihai transfer anda durdurulur. Operatör alıcının hesabına para aktarmak ya da nakit olarak bunları ona veren hizmetlerinin sağlanması koşulları üzerinde bilgileri incelemek için fırsat ile müşterilerine sunmak zorundadır. bilgi anlaşılması kolay olmalıdır. Familiarisation yürütülen dahil:

  1. o sözleşmede öngörülen takdirde komisyon miktarı ve toplama emir.
  2. Yabancı para transferini yaparken Yolu döviz kurunu belirlemek için.
  3. iddialar göndermek için prosedür.
  4. Ödeme hizmetlerinin sağlanması ilgili diğer bilgiler.

Özellikler isteğe dayalı çeviri alıcı

operatör içinde ödemede, düzenin kendi rızasıyla (kabul) ile yaptığı hesabınızdan tahsil mükellefi ile yaptığı anlaşma uyarınca geldi. bir iddia getirmek için sağ alıcının anlaşma ile sağlanacaktır. mükellefi düzenine veya sonradan alınmasına razı olabilir. Bir kabul operatörü ile sözleşme sağlanabilir veya ayrı bir belge (mesaj) içinde yapılabilir. İstemci bir veya daha fazla alıcıya veya şartlara bağlı olarak rıza hakkına sahiptir. Sipariş operatörü veya buradan direkt olarak gönderilebilir. Önceden kabul servis varlığın yokluğunda mesajın kabulünden sonra güne daha geç değil rızasını elde etmek şartı geçecektir. o önceden verilmiş ve düzenin alıcı koşullarını karşılık ise, bunun yapılmalıdır. Dönem performansı ve boyut kabul ayarlanır. Alıcının gereksinimleri ödemeyi yapan kişinin rızası veya onları kontrol etmek hiçbir fırsatı koşullarını çelişiyorsa, operatör yürütme etmeden sipariş dönmelidir. Sözleşme bu durumda görev servisi varlık ayarlanmış olabilir, kabul isteyin.

"Ulusal ödeme sistemi hakkında" 161-FZ: Madde 9

Bu normatif perdede Elektronik araçların kullanımına ilişkin esaslar, hükümler içermektedir. Bu sözleşme uyarınca gerçekleştirilir. Anlaşma operatörü ile müşteri arasında veya sadece ilk arasındadır. konuyu Porsiyon sözleşmenin kaydı reddetme hakkına sahiptir.

genel düzeni

Ödeme elektronik araçların kullanımına ilişkin anlaşmayı beklerken, operatör her koşulda hakkında müşteri bildirmelidir. Özellikle, giriş yüksek riskli operasyonların herhangi bir kısıtlama, hem de vaka ile gerçekleştirilmektedir. Operatör ayrıca elektronik fon her transfer bildirmekle yükümlüdür. Bu amaçla, uygun bildirim istemciye gönderilir. yürütme ve gönderme kuralları sözleşmede belirlenir. Bu operatörünün sorumluluğu da elektronik ödeme aracının veya müşterinin onayı olmadan kullanımı kaybı bildirim gönderme olasılığını sağlamak için dahil olmasıdır. Tüm bildirimler kaydedilmelidir ve karşılık gelen bilgiler üç yıl boyunca saklanmalıdır. Operatör istemci tarafından ödeme Elektronik araçların kullanımı ile ilgili bilgi ve belgeleri temin etmek zorundadır. o gerçekleştirildiği altında kurallar, sözleşme ile belirlenen. Operatör ayrıca ödeme Elektronik araçların kullanımı da dahil olmak ihtilaflarda iddialarını dikkate sahiptir. Müşteriniz temyizde yargılamanın sonucuna bilgi alma fırsatı verilmelidir.

Elektronik araçların kullanımı sona ermesi / süspansiyon

161-FZ istemciden alınan bir bildirim varlığında bu eylemleri sağlar. Kullanım sonlandırma / süspansiyon operatör tarafından başlatılabilir. İkinci durumda, bu sözleşmede kurulan istemci tarafından kurallar ihlal yerine getirilmesi, tabidir. onlar kararın çıksaydı Sonlandırma / Kullanım süspansiyon, operatör ve müşteri havale yükümlülüklerini engellemez.

ilaveten

kayıp veya müşterinin rızası olmadan ödeme elektronik araçların kullanımı, söz konusu olduğunda, o operatöre bir uyarı göndermesi gerekir. bildirim formu sözleşme ile belirlenen. bildirim için ilgili gerçeklerin saptanması sonra derhal yapılacaktır ve en geç bir gün yetkisiz bir operasyonun komisyonu hakkında bilgiler aşağıdaki günden daha. Bildirimi aldıktan sonra, operatör onun rıza toplamı olmadan düşülen müşteriyi telafi edilmelidir.

nüansları

Operatör Bölüm. 4 Art uyarınca yapılan işlemlerin müşteriyi bilgilendirmek ilgili görevleri yürütmek etmezse. 9, söz konusu yasa, o kullanıcının kendi rızası olmadan transfer olmuştu bildirilir ve henüz hangi yazma-off miktarını tazmin etmekle yükümlüdür. Servis varlık yönetmeliğin gereklerine uygun olarak bildirimi gönderme ve varsa istemci kuralları h tarafından bir mesaj göndermez. 11 Art. 9, tazminat verilmemektedir. Operatör kullanıcıların farkındalık ilgili görevleri yapar ise işlemleri fiziksel kişiler saatte gerçekleştirilir. 4, bir vatandaş olarak, sırayla, 11. tarzında bir uyarı gönderdi, ilk yetkisiz hakkında tek tek mesajları gönderirken anına rızası olmadan düşülen miktar, tazmin etmek zorunda eylemler. Servis varlık ödeme Elektronik araçların kullanımı için müşteri kuralları ihlal edildiğini kanıtlaması durumunda Bu durumda, tazminat verilir ve bu karşılık gelen sonuçlara yol açtı. Bu kuralın Ancak istisnalar da vardır. Paragraf hükümleri Madde 9 15 öncesinde Bölüm. 4 Sanat altında ödeme Elektronik araçların kullanılması durumlarında uygulanmaz ilgili bildirim gönderme yaptığı rızası olmadan gerçekleştirilen işlemin müşteri Gerçek kişilerin miktarını telafi etmek için operatörün Görevleri Hakkında normatif hareket düşündü. 10.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.