KanunDevlet ve hukuk

Rus tarihinin Onursal vatandaşı sipariş listesi

"Rusya'nın Fahri Vatandaş" ödül devletin değil her sakini verilir. Kim olmak ve hangi Fahri Citizen'ın unvanı yapmaktır? en bu ödülü tanımını öğrenelim.

tanım

"Rusya'nın Onurlu vatandaşı" - köy veya topraklarının en yüksek yönetim organı ilçesi sakinlerine verilir başlık vardır. Bu ödül şehir lehine herhangi katkılarından dolayı şükran ve takdir ifadesi toplumu sembolize eder.

Sipariş

"Rusya'da Fahri Vatandaşı" - gücü, refah ve ülkemizin büyüklüğünü teşvik Uzun ve etkin bir kamu ödül. Sipariş 30 yaş ve üzeri yaşta ülkemizin vatandaşlarına verilen ve Rusya Federasyonu vatandaşlığına sahip kim olduğunu. Karar ödül ve başlıklar için Tüm Rusya Komitesi'nin danışma konseyi olduğunu. "Rusya'nın Fahri Vatandaş" Sipariş olan Rusya Federasyonu vatandaşları alabilirsiniz:

 • başkanı olarak en fazla 3 yıl eyalet, belediye organlarının ve bölgesel otoriteler, hem de işletmeler, kamu kuruluşları, siyasi partiler, spor dernekleri ve sendikaların;
 • daha müdür yardımcılarının, baş mühendis, teknisyen, muhasebeciler, bilim adamları ve sanat yönetmenleri ve diğer profesyoneller olarak 5 yıldan daha;
 • ev bilimi, gazetecilik, kültür ve spor alanlarında artış çok büyük bir katkısı
 • Onlar Federal Uyuşturucu Kontrol Servisi FSB, Federal Güvenlik Servisi, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet yapılarında hizmet vermektedir.

Açıklama Sipariş

"Rusya'nın Fahri Vatandaş" ödül 8 uçlarını olan bir yıldız. merkezin yaratıcılarının al mahkeme kuyumcular 1762 yılında İmparatoriçe Catherine Büyük için yapmış imparatorluk tacı, büyük bir resim koymak.

madalya beyaz metal, genellikle sarı metal kapakları gümüş, yani altın yapılmıştır. fabrikanın arkasında ödüllere bireysel numarasını oyulmuş.

ödüllendirme töreni

Olay Düzenin rekabete tüm adaylara açık olan bir festival atmosferinde gerçekleşir: bilim adamları ile ünlü bölge liderleri, hükümet yetkilileri, kamu kuruluşları, işçi grupları, medya, yanı sıra yabancı ziyaretçilerin kültürel ve bilimsel çevrelerin temsilcileri katıldı. Katılımcılar alenen verilir.

"Sayın vatandaş Rusya" listesi

Bu liste ülkemizde seçkin insanların çok sayıda ödül kazandı. Her bölge kendi yetenek gurur duymaktadır. Örneğin, Moskova'da "Onursal Vatandaş" listesinde içerir:

 • Asmolov Vladimir Pavlovich - Rus chanson tarzında müzik yayınlayan yetenekli bir müzisyen.
 • Vladimir Vasilev - "Earthlings" eski solisti.
 • Ledenev Yuri Mihayloviç - Üst düzey Nükleer Araştırma Enstitüsü'nde adam, hem de fiziksel ve matematiksel bilimler doktoru.

Listede ayrıca Sovyetler Birliği Halk Sanatçısı, Ermenistan Dzhigarkhanyan Vladimir Zeldin, Valery Zolotukhin vardır. Kuchmaeva Izolda Konstantinovna - O al da Slav Devlet Kültür Akademisi Başkanı ve kurucusu verildi.

Bu ödül Armena Dzhigarhanyana sırasında mı?

Armen Borisovich Dzhigarhanyan 1935 yılında Erivan'da doğdu. Geç ellili olarak, Erivan'da Sanat Tiyatrosu Enstitüsü bitirdi. O Stanislavski tiyatroda aynı şehirde çalıştı.

Rusya Onursal vatandaşı Dzhigarkhanyan çeşitli yapımları oynadı. 1967 yılında üç yapımları karıştığını Lenin Komsomol, Moskova Tiyatrosu ile işbirliği yaptı.

1969 1996 yılları arasında Dzhigarkhanyan lider sanatçılardan biriydi. Vladimir Mayakovsky adını Moskova Dram Tiyatrosunda onun ana rolü oyunda Levinson oldu "yenilgi". O, "Streetcar" nin yapımları "Desire", "Sokrates ile Sohbetler", "Running", "gün batımı" oynadığı, "Victoria?" Ve diğerleri "Yüzyılın Kurban".

O kadar çok yönetmen Markom Zaharovym ile çalıştı. Armen Dzhigarkhanyan yerli aktör çekim olduğu gerçeğini için Guinness Rekorlar Kitabı'na listelenen. filmler, film ve oyunlarda onun kredi için 250'den fazla rolleri. uzun hayatı boyunca onun diğer yönetmenlerle çalıştı:

 • S. Kolosov;
 • T. Keosayanos;
 • Yuri Karasik;
 • S. Mikaelyan;
 • V. Titov ;
 • Bobrovsky;
 • E. Ginzburg;
 • A. Surikova;
 • K. Shakhnazarov;
 • G. Danelia;
 • V. Bortko.

kariyerine Vladimir Zeldin olmayı öğrenmek için

Vladimir Mihaylovich Zeldin da başlığı "Rusya'da Fahri Vatandaşı" layık görüldü. 1915 yılında Kozlov ilçesinde doğdu. Bir müzisyen ve iletken - Annesi bir öğretmen ve babası oldu. Kısacası, onun çocukluk aşkı ve hassasiyet ile doluydu. kardes Jura İrina Elena ve Nina: Küçük Vladimir'in ailesinin yanı sıra çok sayıda çocuk vardı.

1920 yılında Zeldin, aile Tver kentinde yaşayan taşındı. Volodya lisede okumaya gittim. 4 yıl sonra ailesi Moskova'ya taşındı. Baba, çeşitli müzik aleti çalmak ve böylece çocukların da onlara oynarlar. Vladimir trompet, keman ve piyano hakim. Daha sonra, bu hayatta çok yararlıdır.

O çok uzun bale hayal edilir. Zaten 12 yıl içinde o Bolşoy Tiyatrosu'nda bale Okulu'nda eğitim yapmak çalıştı. sevdiği oğlu yetenekli bir müzisyen gördüğümüz Ancak, babası, hayallerinizi gerçekleştirmek için izin vermedi.

Birkaç yıl sonra, Vladimir askeri denizci olma rüya yaktı. O mesleğin romantizm çekti, ama kötü göz vardı çünkü okul yapmak mümkün değildi. o liseden mezun olduğunda, o ne baba ne de anne bıraktı yaşıyor. O, "bir verici deneyimli." Fabrikasında çırak tesisatçısı vardı iş o çünkü monotonluk ve romantizm eksikliği gibi değildi.

Erken oranı aktörler işe yirminci yüzyılın tiyatro üretim atölyelerinin otuzlu ve Vladimir Zeldin gitti. O askere. O kolayca şiirler ve öyküler Bezymenski Konchalovsky okumak sınavını geçmiştir.

baş koreograf Galina Shakhovskoy Zeldin ile dersler dans öğretmiştir. Ayrıca, paralel, o süvari arenada okudu, hatta Voroşilov işareti binicisini verildi. O Anastas Mikoyan ve Vasiliem Stalinym oğulları ile arenada çalıştı.

uzun hayatı boyunca o Mariey Babanovoy Vladimir Mayakovski, Nikolaem Buharinym ve Aleksandrom Vertinskim ile sahnede tanışma fırsatı buldu.

1938 yılında Vladimir Zeldin Taşımacılık Tiyatrosu (o Gogol Tiyatrosu denir bugün) girer. Onun oyunun bu tiyatro, dünya edebiyatının klasik eserlerinin yapımları içinde başlıyor öyle.

Demek ki "Rusya'nın Fahri Vatandaş" Düzeninin öğrendik. Tüm liste Tüm Rusya onur ve ödül komitesinin web sitesinde bulunabilir. yarışmada bir katılımcı olmak için, başvuruda ve ona katılım için ödemek zorundadır. Bu Rusya Federasyonu'nun yetenekli ve seçkin vatandaş olabilir bu Düzenin sahibi olmak unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.