ÇirkinlikMobilya

Nasıl döşemeli mobilya için bir yay birimi seçmek? Özellikler ve imalat yay birimleri

herhangi döşemeli mobilya kalbinde, koltuk veya yatak, bazalı yalan olsun. Bu elastikiyet ve tasarım yumuşaklık sağlar. yapının ne tür itibaren kulaklık veya yatağın performansına bağlı olmalıdır.

Modern üretiminde ve dolgu maddeleri ile, yay bloğu ile bir yatak olarak ortaya çıkar. Yani tüketiciler için seçim.

Bugünün yatağın birçok kalbinde bazı durumlarda ortopedik destek gövdesini sağlayacak bir yay birimidir. mevcut üretim iki seçenek geçerli:

- bir yay bloğu "Bonel";

- yay bağımsız bir birim.

Yaylar "Bonnell"

ekonomik boşaltma birimi içerir. Standart olarak bu bikonik şekil sargısında 4 yaya sahiptir. Bunlar üst üste ve üst ve alt kısımlarında kullanılan sarmal bağlamak için yüklenir.

döşemeli eşyalar için bir tür yay blok sürekli yumaklar olarak adlandırılır. Hemen bu modelde hiçbir ortopedik bir etkisi olduğunu, bu anı dikkati çekiyor. Bu durum, tüm yaylar yekpare bir eleman deformasyonu ile, yani, bağlı tüm bitişik yaylar katlanmış gerçeğine bağlıdır.

İmalat iç firması yapan ise, bu tür bir ürünün maliyeti 1000-10 000 arasında değişmektedir. genel olarak duruş, eklem ve omurga ile herhangi bir sorun olan kişiler, bu seçenek kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu bahar ünitesi yol araçla birlikte kullanılsa bile, daha iyi almazsınız.

bağımsız yaylar

Bu seçenek, bu kategoride bahar bloklarının üretim biçimine benzer sanki, çok daha iyi bir yataktır üretilen yay bloğu "Bonel", onların çok daha küçük unsurları olarak hepsi aynı çap. Bu düzenlemede, çemberin maksimum boyutu sadece 20 mm, döner en fazla 8 tane ulaşır. Bu nedenle, bu tür bir ünitenin bir metrekare 250 ila 1200 yaylar arasındadır. varil anımsatan Formu unsurları.

Yastık etkisi birbirinden bağımsızlık sağlayan ayrı bir torba spiral, her yerleştirilmesiyle elde edilir. Bu duruma göre, ne zaman, ayrı bir yay üzerinde bir etkisi yoktur, tüm yüzey üzerinde yükü dağıtmak daha eşit bir şekilde sağlayan, etkilenmemiş komşu.

Bahar minder Pocket

yay bloğu Cep Yay - bağımsız yayların sistemi. Bu tasarım yatak altında hiçbir dayanağı var olduğu bir yatak seçmenize olanak verir tüm modern şilte, kullanılır. Sadece ürünü çözecektir köşelerde özel eki, gerekli. yüklerin teslim sertliği ve esneklik sağlayan bir çerçeve de bulunmaktadır. Bu tür yataklar, özel ile donatılması ayrı bir kanepeye olarak kullanılabilir mobilya ayakları. Dış kaplama malzemesi - jakarlı.

yay ünitesinin ortaya çıkması fikri

Böyle bir eleman, bir yay gibi, uzun zaman önce icat edildi, ancak tek bir sistem ile geldi İtalyan askeri bunları birleştirmek için. istihkamcılar alanlarda mayın devreden de benzer bir tasarım İtalya'da kullanılmıştır. Blok bağımsız yay yapılandırma sonra insan vücudu eşit yerine belirli bir kısmına göre yüzeyinde yükün dağıtılmasına izin vermektedir.

Şu anda belgelenmiş olmasına rağmen Ama herkes, bu efsane ile kabul eder.

yayların Tasarım özellikleri

yayların büyüklüğüne bağlı olarak, minder birkaç kategori tespit:

1. yay 50-60 mm, buten TFK adı yay ünitesine, S-500 veya EVS500 bir çapa sahipse. Bu düzenlemede, her eleman kendi kapağı vardır. Ortalama yoğunluk kare başına 220-300 yaylar. ölçer. Geçen teslimat oldukça zahmetli olduğundan Yurtiçi ürünler 2-3 kat ithal muadillerine göre daha ucuzdur. Ve tüm gerçeği çünkü bu ürünler rulo edilemez.

2. 20-40 mm yaylar, S-1000 ve S-2000 olarak adlandırılır. Küçük boyutu metrekare başına yayların sayısını artırmak için izin verir, bu yüzden 500-1000 adet etmektir. o daha net bir silüet tekrarlayabilirsiniz çünkü bu tasarım, anatomik olarak adlandırılır. Ayrıca, bu tür bir yay tüm yüzey alanları üzerinde yükü eşit dağıtılmasına izin vermektedir. sertlik önceki sürümü ile karşılaştırıldığında, böylece insanların kilo kategorisini genişleterek, daha yüksektir.

çift yay

Küçük ve büyük çaplı yayı birleştirmek evrensel minder vardır. Onlar "bahar-in-bahar" olarak adlandırılır. Bu düzenlemede, dar elemanı daha geniş içine yerleştirilir. Bu durumda, ikincisi sertliği ilk az miktarda daha küçüktür.

Bu kutu ortalama yük ise, yalnızca büyük yaylar deforme. En kısa sürede kilo arttıkça, iş alıp küçük olacaktır. Bu seçenek 40 kg üzerinde ağırlığı bir eş farkına sahip olanlar için mükemmeldir.

Yayların operasyonel özellikleri

minder bugün sık sık sipariş yapılır yana, üreticiler müşterilerin aşağıdaki ek seçenekleri göz önünde sunuyoruz:

1. güçlendirilmesi. Bu durumda, yay ünitesi kilolu olanlar için tasarlanmıştır. tasarım çift tel nedeniyle arttırılabilir veya yayları kademeli oluşturun. İkinci durumda, bunlar daha sıkı birbirlerine karşı olacaktır. yatakları "Bonel" amplifikasyon nedeniyle spiral içinde bir köpük sokulmasından oluşur.

2. Bölge bahar birimi. Bu yapı ile, bireysel olarak sertliği olan izole edilmiş bölgeleri ayrı ayrı bulunmaktadır. İnsan anatomisine göre düzenlenir. Bir kişi bir yüzey üzerinde aşağı doğru uzandığında, gövdenin her bir parça kendi ağırlığı, sahip olduğu için bu, her bir segment üzerinde eşit olmayan bir yüktür. Bu yüzden, vücut doğru biçimde tutulur, farklı bir sertlik gerekir.

Bölgeler yatak modeline bağlı olarak 3, 5 veya 7 olabilir. Ama bu seçenek tüm üreticilerin kullanılamaz.

3. Yarı istekli blok. daha yumuşak - boyuna yarılarının bir katı kaynaklar ve ikinci yer alır. Bu seçenek tek bir firma uyku seviyor ki bu çiftler ve diğer için yararlıdır - yumuşak üzerinde.

minderler için dolgu

Çoğu durumda, sarmal içine döşenmektedir. Bu kenarında erkek oturmuş halde ürün büyük ölçüde deforme olmayan sağlamaktır. kutu yatak oluşturulur İçinde üst ve alt yumuşak tabaka olduğu yerde.

bu tür amaçlar için kullanılan ne malzeme bağlı olarak mülkiyet katılık tarafından belirlenecektir. Örneğin, daha sert bir tasarımda hindistan cevizi ve bir lateks veya poliüretan yumuşak temel kullanır. Bazı imalatçılar, ürünün orta sertlik elde edilir olarak, son derece uygundur, bu malzemelerin bir kombinasyonunu kullanır.

kanepeler konusunda hala

şilte ile aynı sistem kullanılarak yapılarını yumuşatacak. Bu durumda tek şey daha çok ilgi verilir - kanepe gibi bir dolgu hala sık değil otururken yatarken kullanılmaktadır. Ama bu daha az rahat olmalı anlamına gelmez.

mobilya dolgu maddesini ve bir yay olduğunda en iyi seçenektir. Bugün bir kanepe için en iyi ikilisi poliüretan köpük ve bazalı olarak kabul edilir. Bu ürünlerin fiyatı biraz yüksek, ama hepsi bu nedenle mobilyanın var ortopedik etki yaratır. Poliüretan köpük yapısı ağırlığına kısıtlama olmaksızın iyi esneklik vardır. Ayrıca, bu tür dolgu alerji ya da astımdan muzdarip olanlar için uygundur.

Başka oldukça popüler ve kaliteli dolgu - lateks. genellikle birinci sınıf malzemesi olduğu için, bu tür ürünlerin fiyatı da yüksek olacaktır. Eğer kaliteli bir ürün satın aldıysanız, ışığın yoğun sömürü sırasında baharın çıkıp korku yoktur. üretim süreci spiraller ve üst deri arasındaki teknolojiyi kabul görür ise yerinde yaylar tutun farklı malzemelerden tabakaların bir çok şey var.

Oysa kanepelerde bağımlı spiraller ile daha yaygın bahar engelleme yapar vardır.

blok türleri

Bloklar yaylar aşağıdaki türlerden olabilir:

1. FRAMELESS. Bu tip bağlamak çift koni yaylar ve bobinler oluşmaktadır. Bu tür sürdürülebilir döşeme tahtası birlik pahasına oluşan bir ya da iki seçenek yan vardır kulaklık, için de geçerlidir.

2. Tek taraflı. Bu uygulamada, metalik yay tüm çalışma düzlemini çevreleyen bir çerçeve olması. O, yumuşak döşeme malzemeleri sabit kenarları bir çerçeve olarak hizmet vermektedir. birim elle monte edilirse, o zaman bu eleman ayrıca istenilen şekil stabilitesi (blok ve yumuşak elemanları) elde etmek için yardımcı olur. Bu düzenleme yumuşak taraflı elemanları için de geçerlidir.

3. Çift taraflı. Bu blok konfigürasyonu olan çerçevelerin, farklı sayı olduğu, iki tane vardır. Bu duruma göre, mobilya, iki yumuşak yan sahip olduğu kapsamı.

Ne olursa olsun blok yayları tipinden olan, sırayla, alınmış, telden yapılmış, dayandıkları kullanılan karbon çeliği. Uygun teknoloji ile her bir öğeyi serbest bırakmak için oldukça rahat. Bu metal büyüklüğü stabilize ve sertleştirilmiş ya da yüzey üzerinde ürünün kullanımı sırasında yay ünitesi büyük ölçüde deforme olmasından dolayı tüberküller görünür olduğu sağlamaktır.

üretim teknolojisi

döşemeli mobilya veya minder için Bahar blokları elle otomatik ekipman kullanılarak veya monte edilebilir. Hemen bu belirtilmelidir ki ilk durumda, ikinci daha yüksek bir kalitede üretimi.

bloklarının imalatı yay kılavuzu düzeneği aşağıdaki aşamaları içerir:

1. bundan sonra kendine bir spiral almak için özel bir form üzerinde sarılır, ilk temel düzenlemeler tel yapmak, çift koni yaylar yapmak için. Ana sargılar bu büküm düğümlerinin sonra ve sadece elemanları kendilerini ödünç eğer ısıl işleme.

2. Bir sonraki adım, yine bir tel tarafından yönetilen ve gülen gerçekleştirmek montaj spiraller yaratmaktadır.

3. Bir çerçeve yapmak amacıyla, sağ bant veya tel rulo. Bundan sonra, gerekli bir şekil verir ve hep birlikte uçlarını bağlayın.

4. Sonra bağlantı sarmal bobinler, çerçevesiz oluşturmak için destek yayı blok sabit.

5. Ayrıca yapılan sürgüler içerir. Bu damgalama denir.

6. Bundan başka, tüm tek bir yapı halinde bağlanmış, yani gövde ve yaylar zımba vasıtasıyla birleştirilir.

Tabii ki, her adımda iyice test edilir. Ama burada manuel montaj hala bazen olumsuz inşaat biriminin kalitesini etkiler insan faktörü vardır.

Otomatik üretim için olduğu gibi, alışveriş birimleri, G-65 / SW bir dizi vardır. Bu tür makineler önceden belirlenmiş parametrelere kendi başlarına bütün işleri yürütmek.

Aynı zamanda çok üretici tarafından oynanan son rol değildir. Sonuçta, iyi bilinen bir marka her zaman en kaliteli ürünler yaratmak için çalışıyor, markasını korumak için azami olacaktır. Nedenle zaten piyasada başarılı kanıtlamıştır tanınmış üreticileri, tercih vermek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.