Haber ve ToplumDoğa

Goblin köpekbalığı - zor canavar

Sualtı genellikle kendi görüş ve alışkanlıkları korku neden etkileyici çalışmaların açısından zengindir. Böyle vatandaşların korku derinliklere da "goblin" veya "Görgün" olarak adlandırılır cin köpekbalığı, ilgilidir. İlk kez yüz on yıl önce deniz derinliklerinde bulunmuştur. Japonya'da Yokohama balıkçılar yakın deniz havzası alanı Yüzaltı santimetre garip bir yaratık uzunluğu çekmişti. Bu erkek zamanda balık az tanınmış herhangi benzemez insanlara bakış tür vuruldu. O (Japonca tercüme) "Tengu-değiştirilmiştir" veya "ev" olarak adlandırıldı. Sonra ilk kez için deniz canavarı Latince adı verildi Mitsukurina owstoni, bunun alanındaki bilim adamları ve uzmanların yazılarında bilindiği altında deniz hayvanları ve balık.

Cin köpek balığı (fotoğraf), kama şeklinde bir yan görüntüsü, bir ağır büyük gövde, uzun kuyruk fin, burun uzun ve düzleştirilmiş sahiptir. keskin dişleri ile iğne benzeri çeneler ile donatılmış kayar türü. büyük ölçüde arkasına Anal. Ne zaman aday çene ileri, bir gaga benzer. kan damarlarını - Küçük boncuk gibi gözleri vücut Eğer dolaşım sistemini görebilirsiniz içinden, şeffaf cilt kapakları, siyah. cin köpekbalığı gibi canlıların çalışmada yapan profesyoneller için yeterince uzun, ikna olduğunu vücudu son derece sıkıcı kahverengi ve gri tonları rengi. Ancak, geçen yüzyılın 76 yıl içinde, Japon uzmanlar yapıldığı ve türlerin ölü köpekbalığı medya fotoğrafları yayınlanmıştır. Resimde açıkça vücut, mavi kenarlı e görünür pembe tonları vardır.

Uzun yıllar boyunca, çünkü imkansızlığını adını giyen cin köpekbalığı algılanır ve yakalanmaktan. Genel olarak, bu yüzyılın üçüncü yıla kadar süre içinde, bu köpekbalığı sadece kırk beş başarılı yakalar bilinmektedir. O bile nadir türler gibi sayfanın Kırmızı Kitabı'nda getirdi. Ama aniden Tayvan adasının kıyılarında aynı yılın Nisan ayında bu az bilinen balık yüz numuneler yakalandı. yakalamak ise yaklaşık altı yüz metre derinlikte, esas ağda olan erkeklerin, oluşuyordu. Özellikle değerli yakında büyük paralar (birkaç bin dolar) satıldı köpekbalığı çeneler vardır. kadın uzunluğunun vücut bir sır kalırken Şu anda, erkek vücudunun ortalama büyüklüğü bilinmektedir.

Muhtemelen, cin köpekbalığı (kadın) uzunluğunda altı metreye kadar büyüyebilir, bu erkek biraz daha büyüktür. Hamile kadın balıkçılar ağlarına kendilerini bulmadım olarak şu anda, dişi balık hakkında kesin veriler olmadığı unutulmamalıdır. Bilim adamları, sadece güvenilir kanıtlarla desteklenmeyen bazı varsayımlar ileri sürülen çünkü ileri çalışmalara ve köpekbalıkları üreme verilerinin yöntemini gerektirir. bu balıklar daha sonra büyür ve genç doğar, dişilerin karın yolu yumurta oluşumunu yeniden dair bir teori yoktur. Güçlü doğa çocuklar tarafından birçok bilim adamlarına göre anne güçlü balık az sayıda doğum açıklıyor zayıf bireyler, yok hala içeride. Uzmanlar köpekbalıkları Karadeniz'de bulunan hangi belirlemek için çalışıyoruz. Özellikle, yaşam belirli bir tür oluşturur. Bu tür stsillium (kat olarak bilinen örnekler köpekbalığı), Camgöz ve Camgöz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.