KanunDevlet ve hukuk

Nasıl ipotek iadesinden sonra daire yükünü kaldırmak için?

her erkek için bir rüya - kendi yaşam alanına sahiptir. fırsat çıkıyor Neyse ki hiçbir sınırı ipotek ödemek zorunda olsa bile, vardır. borç tamamen geri ödenen kredi zaman, soru Kredinin geri sonra daire yükünü kaldırmak için nasıl doğar.

ipotek kredilerinin standart şartları nelerdir?

Bu sorunu anlamak için, ipotek kredilerinin şartları nelerdir dikkate ilk gereklidir. Kural olarak, bir banka veya bir üçüncü taraf finansal kurum daire ile bir sözleşme borçlu aslında sorumluluklarını yerine getirmelerini banka garantisi olan teminat olarak tescil edilmiştir. Bu nedenle, ipotek ödeyen kişi, borç tamamen ödeninceye kadar, konut kullanmak üzere sınırlı hakkına sahiptir.

Nasıl gayrimenkul bir yükümlülük tesis kaldırmak için?

Teminat mutlaka Unified Devlet Kayıt uygun kayıt geçmelidir. Herhangi ipotek sözleşmesine Genel olarak bu ipotek konut işlemlerde tüm kısıtlamalar borcun% 100 ödemeden sonra kaldırılacaktır söylüyor. Ancak, kurtuluş gerçeklik yeterli değildir. Bu belgelenmiş olması gerekir. ipotek iadesinden sonra daire bağlantısız çıkarılması Oysa? borç geri ödeme sonrasında yeni bilgi düzeltilmiş Unified Devlet Kayıt girilir. Sahibi o tek sahibi ve bağlantısız kaldırılmasını doğrulayan bir belge olduğu yeni bir sertifika alır. Sorunun eski borçlu ile doğrudan uğraşmak sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir.

zorluklar ortaya musunuz?

rehinli malın yükümlülük tesis Çıkarma standart prosedür olarak kabul edilir, bu yüzden biraz basitleştirilmiştir. Bugün itibariyle tüm belgeler yerel MFC tarafından verilebilir, ancak bazı sorunlar hâlâ devam etmektedir. Çoğu zaman, zorluk bankacılık kurumlarından kaynaklanmaktadır. Organizasyon borçlu tamamen dolu bedeli olarak ve sözleşme kapatıldığını belirten resmi bir sertifika temin etmek zorundadır. Bu IFC bağlantısız kaldırılması belgeyi vermeyecektir onsuz bir ön koşuldur ve Unified Devlet Kayıt giriş tanıtılan edilmeyecektir.

Sökme İşlemi yük

Mevzuat uzun ipotek iadesinden sonra daire yükünü kaldırarak, genel şeklini tasarlanmıştır. Tasarruf ve finansal kurumlar bu özel sipariş uymaları. Bu süreci başlatmak için her borçlu aşağıdaki belgeleri sağlaması gerekir:

  • borçlu ve ipotek teminat yarattığı ağırlığa tablosu çekilme kredi veren tarafından derlenmiştir.

Veya alternatif aşağıdaki belgeler incelenmek üzere kabul edilebilir:

  1. teminat sahibinden beyanı.
  2. ipotek yükümlülükleri geri ödenmesi bir banka kayıt yoktur belgenin hükmü borçlu tarafından ifade.
  3. Mahkeme ipotek hizmet askıya hangi temelinde, sonucuna vardı.

Askeri İpotek özel şartlar altında sağlanan, bu nedenle bağlantısız zorunlu kaldırılması, bu programı kullanmak için yeteneği sağlayan bir kamu otoritesi uygulamasının temelinde oluşur.

mortgage kredi daire yükünü kalktıktan önce, paylaşılan yapı olarak tescil edilmesi halinde, proje çalışmalarına başladı oluşturucu, resmi bir belgeyi sağlamak zorundadır.

Biz uygulama hakkında konuşursak böyle bir belge hızlı olabilir elde etmek, borçlular sık sık ortaklaşa, alacaklı banka ile bir bildiri hazırlanmıştır sağlamak. Alternatif olarak, borç veren borç tam ödeme işareti olacak resmi bir form sorabilirsiniz. İki dokümana da Unified Devlet Kayıt kayıt bilgileri için geniş bir zemin yaratmaktadır.

Ne yazık ki, prosedürün karmaşıklığı pratikte gösterilmiştir. Genel bir kural olarak, Unified Devlet Kayıt çalışanları, ödünç alıcı ek belgeler bir dizi gerektirir ve bilgilerini güncellemek için reddediyorum. Bu durumda, ipotek hakkının iadesinden sonra daire yükünü çıkarmadan? Önceden anlamsız ziyaretlerde zaman israf etmemek için bankacılık kuruluştan bilgileri kontrol veya Rosreestra bunu bulmak için tavsiye edilir. Organizasyon borçlunun pasaport, kredi anlaşması uyarınca tüm belgeler yanı sıra kayıt bilgileri talep etmek bir sürü nedeni var. Buna ek olarak, bu hizmet kamu otoritesi ücretsiz değildir sağlar. ortalama ücret maliyeti yaklaşık 350 ruble olduğunu.

Nerede başlar?

Hatta borç tam geri ödeme öncesinde, birçok borçlu zaten ipotek (Tasarruf Bankası veya diğer kurum) iadesinden sonra daire yükünü kaldırma düşünüyoruz. ipotek borç nihai ödemeden sonra, her borçlu onun tarafındaki bütün yükümlülüklerin borçlu yerine bir belge belgeleyen almak için bankaya müracaat edilmesi gerekmektedir yapılmıştır. Çoğu zaman, mortgage kredilerinde uzmanlar, bir bankada çalışıyor daima mümkün olan tüm yardım sağlamak ve bağlantısız kaldırılması prosedürü üzerinde yüksek kaliteli tavsiye yapmaya hazırdır. Ilk şey kullanmak daha iyidir.

Bazı bankacılık kuruluşları azami hizmet sunmak için çalışacağız, bu yüzden, istek üzerine, Birleşik Devlet Kayıt Sicil eklenmek üzere olgunluğuna kendi veri gönderebilir.

Nasıl kendi başlarına işlem başlatmaya karar verdi?

Banka Unified Devlet Kayıt bilgi sağlamak için müşteri yardımcı olmak için mümkün değildir halinde, her borçlu kendi çıkarlarına göre bağımsız hareket için gerekli olacaktır. tüm süreci düzenlemek ve borçlu ileri işlemleri tespit etmek için yardımcı olacak belli standart talimat yoktur.

Her şeyden önce, daire yükünü çıkarmadan önce, sözleşme bir ipotek içine girildiği ile banka şubesine başvurun ve yükümlülüklerini yerine getirme ile ilgili olarak sözleşme kapanış belgesi sipariş edilmelidir. nedense sözleşmenin kopyasını kesildi ise, tam ödemede bir not istemek için de gereklidir.

Daha sonra, borçlu devlet ücreti, bir tescilin düzeltilmesi ödemek için bir istekle bir açıklama yazar ve gerekirse ek belgeler toplar.

Nereye başvurulur?

Oldukça mantıklı İlk yöntem, - Devlet Tescil, Kadastro ve Haritacılık Federal Servisi doğrudan uygulamak. Eski borçlu ve banka temsilcisine - Bu durumda, başlatanlar her iki tarafı olmalıdır.

İkinci yol - taahhütlü posta yoluyla belgelerin dosyalama. Bu durumda, taraflarca imzalanmış bir açıklama noter tasdikli olmalıdır.

üçüncü yol - çevrimiçi bir kaynaktır. Orada ipotek iadesinden sonra daire yükünü nasıl kaldırılacağı, yardım alabilirsiniz. "Kamu hizmetleri" - işlemlerini çeşitli kolaylaştırmak için tasarlanmıştır resmi portalı. Işlem için elektronik imza olması gerektiğini bilmek önemlidir. Aksi takdirde, kullanıcı sadece elektronik kuyruğunda hizmet girişi için hazır olacaktır.

Dördüncü bir yol - "tek pencere" hizmetlerinde geniş bir aralığı vardır çok fonksiyonlu merkezleri. Nasıl MFC yoluyla ipotek (Sberbank) iadesinden sonra daire yükünü kaldırmak için? Bunu yapmak için, birlikte uygulama ile gerekli tüm belgelerin kuruluşa teslim edilmelidir.

yükümlülük tesis kaldırmak için bu tüm prosedür zaman en kısa sürede gerçekleştirilir burada çünkü, MFC için uygulanması tavsiye edilir. Bu mümkün değilse, o zaman doğrudan Rosreestr bir başvuru gönderebilirsiniz. Ancak, belgelerin yorumu da biraz zaman gerektirir anlaşılmaktadır. Çoğu zaman, bu husustaki karar beş iş günü maksimum üçe içinde yapılacaktır. Borçlu Unified Devlet Kayıt sadece bir özüt almaya çünkü son aşaması, muhtemelen en eğlenceli.

tipik sorunlar

Kural olarak, alacaklı banka ile borçlu arasındaki farklara ilişkin kayıt değişen sorunları. Çoğu zaman, banka müşterisi için gerekli tüm belgeleri hazırlamak kısa bir süre sonra ödeyemeyince, bu nedenle daire yükünü çıkarmadan önce, bir ay beklemek istedi. Bu sistem yükseltme özellikleri ya da iç kurallarına bağlı olabilir. Ayrıca, son taksit aldıktan sonra banka herhangi borcun yokluğunu göstermelidir tüm ödemeleri ve uzlaştırır, tekrar kontrol edin.

Ipotek sözleşmesinin erken kapanması planlanan edilirse, banka ödeme ve belgelerde karışıklığı önlemek değil devam etmek, bir ay boyunca bu konuda haberdar gerektiğini her borçlu bilmek önemlidir. Buna ek olarak, daha hızlı borcunu ödemek için bir fırsat var, bu bizzat banka ziyarete ve atılacak adımlar konusunda çalışan danışmak en iyisidir.

Birçok finansal kurumlar lisans seçildiğinde son olaylar karşısında, birçok borçlu banka kapalıysa, Kredinin geri sonra daire yükünü kaldırma sorusunu gündeme getirmektedir. Her durumda, çalışmalarını durdurdu hukuk ve yükümlülükleri kurulması, başka şirkete transfer. Bu durumda, bu banka bağlantısız kaldırılması için başvuruda bulunmanız gerekecektir içindedir.

zorunlu prosedür olarak yükümlülük tesis Çıkarma

Tam ileride kullanmak için bir ön koşul - ipotek özelliğinin yükümlülük tesis Çıkarma. kalacaktır Birleşik Devlet Kayıt borçlu veya borçlu bilgileri girerek, bu nedenle finansal işlemler yapmak mümkün olmayacaktır olmadan. İşte o evlerini satmak ya miras olarak yerleştirmek mümkün olmayacaktır vardır. Daire yükünü ve hemen borcun kapatılması sonrasında tüm belgeleri verme hakkını nasıl kaldırılacağını bilmek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.