SağlıkAlternatif tıp

Dizde ağrı çömelme ve ayakta. halk ilaçları tedavisi

varken Kimimiz durumu biliyorsunuz dizde ağrı sıradan bir emekli ya da profesyonel atlet - çömelme ve ayakta zaman, kim olduğun önemli değil. Bir ağrı görünüşünden hiç kimse bağışık değildir. Rahatsızlık vardı neden anlamak önemlidir. acıya sebep nedenlerle, büyük ölçüde tedavi bağlıdır. en yaygın olanları inceleyelim.

Diz ekleminin yapısı

diz eklemi - tüm insan iskeletinin en zor. kaval (büyük ve küçük tibia) ve kalça - Ayrıca o 3 büyük kemikler katıldı kullanarak, gerekli hareketlilik onu sağlayan çeşitli bağlar, kaslar ve tendonların anatomik çok sayıda içerir.

Sonuç olarak, eklem yaşandığı muazzam stres ve hatta menisküs (kıkırdak yastıkları) biçiminde ek koruma ile o hasara oldukça kolaydır. Bundan sonra, ağrı tedavisi uzun süre boyunca gerçekleştirilir, diz vardır.

ağrı nedenleri

(Aşağıda yazıda tartışmak bunun tedavisi) dizlerde ağrıya neden olan en yaygın nedeni, bu spor aktiviteleri ya da yaralanma yükün uygunsuz dağıtımıdır.

Yanlış egzersizler

Ağrı bir çocuğun kucağında veya bodur ve ayakta değilken erişkin bir hastada varsa, belki de sebebi egzersiz yanlış yürütme yatıyor. egzersiz yapılması, kendi dizleri ayaklarının paralel kaldıkları ileri dönük olduğundan emin olmak gerekir. Özellikle yük, mekik yaparak, bir dar açıda diz fleksiyon izin vermez. Aynı zamanda büyük bir yük alır ve onun diz zarar büyük riski vardır.

tendon zarar

Tendonlar - bu yoğun fibroz doku, kemik kas bölümlerini birleştiren bir. Bu Lezyonlar esas olarak atletler bulunurlar. Ağrı sadece yük kendini gösterir, kalıcı nitelikte değildir - atlarken, merdiven çıkma, koşma, hem de ondan sonra.

Genel rahatsızlık olarak diz ve diz kapağı önünde görünür. tendon ve kas yıkımı düzeyine öncelikle bağlıdır ekspresyonlarını. Karmaşık travma için yürüyemiyorum 4 kafalı kas adam tam bir dökümünü varken. Ardından cerrahi tedavi gerektirir.

ligament hasarı

darbeler veya düşmeler meydana sonrasında Çoğu zaman, burkulması, daha sonra dizde ağrı çalışan var. Temel olarak, bu doku ödemi ve hematom eşlik eder. Bir kaval kemiği arasındaki yapıştırma zarar ligamentler, uyluk kemiği ve bacakların dış ve iç yüzeyinde bulunan, diz ağrısı inen basamaklar ve diğer yüklerin, tedavinin sona ermesinden sonra kalabilirler.

menisküs zarar

Bu tam veya kısmi yırtılması olan kıkırdak menisküsün bileşeni. Bu süreç yavaş ise, o zaman, temelde, hemen fark etmez. O küçük şişlik ve ılımlı ağrı gösterdi. Menisküs tamamen yırtılmışsa, kıkırdak lifler bu şekilde diz ciddi ağrıya neden çok sık eklem blok hareketi vardır. Bu durumun halk ilaçları tedavisi bu durumda, cerrahi kaçınılmazdır, mümkün değildir.

Osgood-Schlatter

Bu hastalık genellikle aktif olarak spor katılmaktadırlar gençler tabidir. çömelme ve ayakta zaman dizde ağrı şikayetleri vardır. hafif kesme ağrıları çekerek - Bunlar, çeşitli yoğunluklarda olabilir. Temelde bunlar yük sonra çökmek. Bu durumda, eklem şişmesi önünde belirir. Bu hastalık genellikle kroniktir. Tamamen kemik büyümesi zaman sonuna kadar geçirilir.

patella hasar

Temelde, uzuvları dışına, diz önünü kapatan küçük bir kemik dengeleniyor. Bu merdivenlerden inen zaman dizde şiddetli ağrıya neden olur ve çoğu durumda görsel olarak belirlenir. Bu tür hasar ile kemik biraz kaymış ve bir dikey konum içinde olduğu bulunabilir. Ama olası başka yer değiştirme sonrası.

patolojinin kalanı

Biz dizde ağrı çömelme ve çok ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir ayakta zaman unutmamalıyız.

eklemlerin Hastalıkları:

 • bursit (ortak bir torba enflamasyonu);
 • romatoid artrit;
 • Osteoartrit (kıkırdak hastalığı).

Bu durumlarda, diz ağrısı dışında iltihap belirtileri çeşitli sunacak:

 • Hastaların eklem yanı sıra sıcaklık lokal bir artıştan üzerinde deri gölgesinde değiştirmek;
 • şişme;
 • İnsan vücudu için genel tepkime - halsizlik, ateş;
 • sertliği.

çömelme ve ayakta dizde ağrı enfeksiyonunun neden olduğu hastalığa, hem de diğer nedenlerden kaynaklanan bir tezahürü ise tedavi gecikmiş ve Romatoloji ortopedist veya cerrahla istişare edilmemelidir.

yardım

kişi çömelme, eğilme sırasında diz ağrısı neden hastalıklardan muzdarip değilse, o hoş olmayan hisler ortaya çıkmasına katkıda bulunan faktörlerin etkilemek için gereklidir. Bunu yapmak için, insan vücudunun yeteneklerini karşılık gelen bir yük almak ve sonunda artırın. Aynı zamanda, bir egzersiz başlamadan önce bağ tertibatın esnekliğini artırmak için izin ısınmaya önerilir.

İşgal zamanda, özel desteklerin kullanılması yükü azaltmak için arzu edilir. Bu çömelme dizleri zarar vermez sağlar. Ayrıca her egzersizi yaparken bunun uygulanması için bazı makine olması gerektiğini unutmayın. Bu kuralların ve rahat bir yürüyüş ayakkabısı seçimi atfedilir.

Patolojik durum yardımı

Eğer diz ağrısı bodur sırasında, doğru uzmana çevirmek için gerekli olan bir sinyal olabilir. anket sonra doktor, muayene neden herhangi bir ağrı anlatmak ve zaman içinde varolan herhangi bir patolojinin olumsuz etkileri önleyebilir.

Diz dejeneratif değişikliklerin her türlü neden oldu ağrı kurtulmak için, aşağıda listelenen yöntemlere başvurmuşlardır. Bunlar:

 • fizyoterapi;
 • ilaç tedavisi;
 • halk teknikleri;
 • cerrahi.

ilaç tedavisi

Bu sorunla, çömelme sırasında dizlerin incitirsen etkili çeşitli ilaçlar yönetmek. Ağrı yardım steroidler ve durdurmak için steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar.

ateş basması, ağrı, şişlik ve en sık herhangi osteo-artiküler patoloji kullanılır - İlk ilaçlar inflamasyon belirtileri ortadan kaldırır. Çeşitli merhemler, tabletler, enjeksiyonlar ve ayrıca sıkıştırır.

Glukokortikoidler mükemmel anti-enflamatuvar özelliklere sahiptir. Çoğunlukla, ancak arzu edilen olumlu etkisi vermeyin steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar olarak da kullanılmaktadır. Da eklem içi enjeksiyon preparatları ile daha etkili bir şekilde tedavi edilir.

cerrahi müdahale

Cerrahi tedavi ciddi yaralanma, hem de konservatif tedaviye cevapsız sonra mümkün olduğunu belirtmek gerekir. operasyonların en yaygın türleri:

 • artrotsentez;
 • artroskopi;
 • artroplasti.

Artroskopi Eğer delikler içinden minimal invaziv müdahale yapmaya izin verir. Böyle minimal invaziv insanlar sonra hızla kurtarmak ve normal yaşama dönmek. Artrotsentez eklem boşluğu, aktif enflamasyon ile, fazla sıvının çıkması için izin verir. kalça protezi yapay etkilenen eklem yerine geçer iken.

bükme dizde ağrı: halk ilaçları yardımcı olabiliriz?

Genellikle etkinliği popüler tedaviler geleneksel ilaçlara aşağı değildir. bu tip bir tedavinin avantajı olası yan etkileri, küçük bir sayıdır. Çeşitli otlar, iltihaplanmayı azaltır ve dizlerde ağrıyı azaltır. halk ilaçları Tedavi dulavratotu, karakafes, muz, yulaf, nergis kullanılarak gerçekleştirilir. "Revmalgon", "Travmalgon" - O eczanede tıbbi bitkilerin özleriyle merhem satın almak mümkündür. Ayrıca bağımsız hazırlanan infüzyonu, decoctions kullanabilirsiniz. şifalı bitkiler ve fitoapplikatsii ile bu banyoya Etkili bir ek.

eklemlerin hastalıkların tedavisi talebi arı ve yılan ağılarını bulunmaktadır. Bunlardan dayanarak, aynı zamanda tıbbi merhem vardır - "Apizartron", "Viprosal".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.