SağlıkDişçilikte

Mesial oklüzyon (mandibula prognatizm)

Bir ortodontik ısırık - maksimum temas sırasında üst ve alt dişlerin tam kapanmasına veya ilişki dişlerini ısırırlar. Düzenli ve düzensiz, geçici ve kalıcı fizyolojik, hem de anormal ve patolojik - ısırıkları farklı türleri vardır. anormalliğinden olası sapmaları edebilen tek ortodontist dişçi ortaya burada yaralanma ya da kalıtsal yatkınlık olabilir. Doğru lokma , insan sağlığını belirleyen fiziksel ve zihinsel hem çok önemlidir.

malokluzyon izole mesyal ısırık tüm türler arasında (bu nedenle "sırıtış Bulldog" olarak adlandırılır). alt ve yanlış konumu ile karakterize mandibular prognatizm (döl) üst çenenin, yani alt çene olan alt dişler üst dişlerin önüne yerleştirilmiş ise, ileri itilir. Şiddetli ile karakterize insan dişleri anomali profilin Bu formda, zor ve hatta ağrılı çiğneme çene öne ilerledi.

mezial nasıl ısırır mı?

Çoğu durumda, bu patoloji nedeniyle üst ve alt çene uygunsuz gelişimine, genetik ya da (satın alınmayan) kalıtsal. Buna ek olarak, alt çene soy sırasında ontogenez çocuklukta oluşturulabilir. oluşum nedenleri çeşitli faktörleri hizmet edebilir:

• raşitizm ve kemiklerin anormal büyümesi;
• Prematüre Süt dişlerinin değişim ya da geç kök değiştirmek;
• dilin kısaltılmış frenulum;
• Çocuğun kötü alışkanlıkları (düzenli ve uzun süreli parmak emme, meme uçları, emzik ve diğer öğeler).

Mesial ısırık: Tedavi

Bu anomalinin Tedavi - karmaşık ve uzun bir süreç. Tedavinin başarısı büyük ölçüde patolojisi ve doktora tedavi süresinin karmaşıklık düzeyine bağlıdır. lokma düzeltmek için, yaklaşık 3-4 yıl sürer. sonuçları az olacak ve tedavi sonucu daha etkili olacaktır, çünkü daha iyi, tedavi süreci erken. o çene kemiklerinin gelişimini etkilemek mümkün olduğunda Dişçiler, karışık dişlenme döneminde yani çocuklarda, 16 yıla kadar tedavi etmek için önerilir. Tedavi seçenekleri onun özelliklerinden, hastanın yaşına bağlıdır.

Tedavi Yöntemleri:

• Cerrahi - çene cerrahisi yoluyla mandibula (alt yüz plastik) azaltılması. Birçok durumda, operasyon vazgeçmek ve ne zaman son derece ciddi ihlalleri kullanabilirsiniz.
• Bu tür parantez gibi özel ortodontik, ateller.
• Bazı kontrendikasyonlar için ameliyat mümkün değilse, onun boyutunu azaltmak amacıyla alt çene dişlerinin bazı kaldırılmasını olun.

etkileri

zamanında düzeltilmezse Maloklüzyon, birçok ciddi sonuçlara yol ve hepsinden önemlisi sağlığını etkiler. tüm çiğneme ve böylece hassasiyeti artırmak ve hasta ağrılı ise, büyük ölçüde hasar görmüş diş minesi çiğneme sırasında bunları yüklemek için ilerledikçe en ağır ve en yaygın komplikasyonlardan biri, dişlerin üst sıranın aşınma olduğunu. mezial lokma diğer sonuçlarıdır: sırayla gastrointestinal sistem ihlallerine neden temporomandibular eklem, periodontal hastalık, hastalıkları. Buna ek olarak, mezial lokma onun sahibine normal ve tam bir yaşam müdahale genellikle bu anomali ile insanlar psikolojik sıkıntı yaşıyoruz görünüşü ile ilgili kaygılar, ahlaki duyguları ve başka bozuklukların çok verir.

önleme

Hastalık tedavi için daha önlemek daha kolaydır çünkü herhangi tedavisinde, önemli bir rol önleme oynar. Ebeveynler, çocuğunuzun sağlığını ve dişlerinin durumunu izlemek için kötü alışkanlıklardan vazgeçirmek ve uygun onun çocuğu öğretmeye çalıştığım ihtiyaç dişlerinin bakımı. gelişiminin önemli bir aşaması - O embriyogenezin bilinmektedir. Bebek anne karnında hala bu dönemde hayati organların bir sekme, çene kemiklerinin oluşumu, diş sekmesi, bu nedenle hamileler hiçbir sağlık problemi yoktu gelecekte çocuklarına gebelik sırasında kendi sağlığını izlemelidir yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.