SağlıkDişçilikte

Diş çıkarma yaparken, işaretler hemen fark

Diş çıkarma - Süt denilen birinci diş seti, diş etleri ile kırıldığında, bir süreçtir. Her ebeveyn için bu süreç önemli ve ağırlığıdır. Herkesin bir kaşığın ilk diş irade clatter bekliyor. Bebek diş çıkarma olduğunda, semptomlar hemen görünür.

Ne zaman dişler genellikle kesilecek başlayacak?

Bu işlem genellikle yaş altı aylıkken başlar. Ama üç ay yaşı olarak kabul diş çıkarma ve bir yıla kadar norm. Bir çocuk ise diş çıkarma edilir işaretler ebeveynler hemen fark.

Alt ön dişler genellikle ilk kesilir. Üst dişler genellikle alt ön dişlerin kesti sonra 1-2 ay içinde gelir.

belirtileri nelerdir?

Onlar diş çıkarma zaman bazı çocuklar normalden daha fazla telaşlı. Bunun nedeni diş etlerinin ağrı ve şişmeye ne olabilir. diş çıkarma yaparken, diş göstermeden önce genellikle belirti ve bulgular yaklaşık bir hafta içinde görülebilir ve bunlar kısa sürede o deriyi kırar olarak kaybolur.

Çocuklarda diş çıkarma yaparken, belirtiler farklı olabilir. Bebekler diş etlerine basıncı hafifletmeye yardımcı parmaklarını veya oyuncak ısırabilir. onlar zarar ve onlar ağız boşluğunda diskovfort hissediyorum çünkü Ayrıca, yemek ve içmek için reddedebilir.

Pek çok çocuk patlama sırasında saçmalamak ve bu çocuğun yüzünde ya da göğsünde kızarıklık neden olabilir.

Çocuklarda diş çıkarma yaparken, belirtiler, yukarıda bahsedildiği gibi farklı şekillerde tezahür edilebilir. Bazıları genellikle iyi olduğu, hafiftir.

Çocuğunuzu nasıl yardımcı olabiliriz?

Bebek harici olarak görünür belirtiler diş çıkarma ve ona yardım edebilecek zaman. İşte çocuğunuzun diş çıkarma sırasında daha iyi hissetmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

Çocuğunuza yaşına uygun olarak hafif analjezik, verin (örneğin, "İbuprofen"), bu çocuğun rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olacaktır.

yavaşça, 2 dakika boyunca dişetlerinin temizlemek için temiz bir parmak (veya soğuk diş çıkarma halkası) kullanın. Pek çok çocuk o sakinleştirici bulmak ve bebek ağrı azaltmaya yardımcı olur.

çiğnenmiş edilebilir alt nesnelerin güvenliğini sağlamak.

Birçok ebeveyn çocuk sakız jelleri gibi patlayan için diğer yöntemleri kullanabilir. Bu ürünleri kullanmak istiyorsanız, sizin tipleri güvenli olduğu konusunda doktor ve ne sıklıkta belirli bir yaştaki bir bebek için kullanılabilir konuşun.

Süt dişleri Bakım

diş çıkarma yaparken bunu fark emin olacak şekilde durun, bu sürecin belirtileri aktif kendini gösterecektir edilir. patlama sırasında bebeğin dişlerinin daha fazla dikkat yanı sıra, sadece bunların bakımı hakkında unutmayın. Biz önlemeye yardımcı olmak için adımlar atmaya ihtiyaç bebek diş diş çürümesi Çocuğunun. Çocuğunuzun dişleri açıkça görülebilir bir kez Örneğin, yumuşak bir bez veya gazlı bezle bunları temizlemek başlayabilirsiniz. daha dişler, patlak prosedür daha ciddi hale temizlemek. Diş fırçalama ilk kez bu yöntemin sadece su kullanılarak, bir yumuşak diş fırçası olmalıdır. Buna ek olarak, hiç bir an o tamamlanır tamamlanmaz, çocuğunuzun ağzından temizlemek eğer şişeden diş çürümelerini önlemeye yardımcı olur. Özellikle geceleri bebeğinizi besleme sonra ağzını temizlemek için gereklidir. Bir çocuk katı gıdaları yemeye başladığında, ona şeker sağlıklı bir diyet düşük sunuyoruz.

Diş hekimi çocuk ziyaretlerinin düzenli bir program hazırlamak için gereklidir. Bu ziyaretler sırasında, doktor çocuğunuzun diş sağlığını kontrol edecektir.

dişçiye çocuğunuzu al, altı ay andan itibaren ilk kez istendiğinde ilk dişi ve en geç bebeğinizin doğumundan ilk yılı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.