ÇirkinlikInşaat

İçeriden duvarların yalıtımı. Çeşitli ısıtıcıların avantaj ve dezavantajları

Isı herhangi bir evde konfor ve güvenlik atmosferi yaratır. Ancak çoğu zaman, dış hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğü anda, evlerimizin duvarları mantar, kalıp veya ıslak noktaları bozuyor. Bunun nedeni düşük kaliteli yapı malzemeleri, evin montajı sırasında yapılan teknik hatalar, havalandırma yetersizliği, yetersiz ısıtma ve çatlaklar. Özel ev sahipleri daha kolaydır, bağımsız olarak ısıtmayı kendileri daha güçlü yapabilir ve çatlakları kırabilir. Ayrıca, evin duvarlarını dışardan izole edebilirler ve bu da odadaki düşük sıcaklık sorunlarına en iyi çözüm olarak düşünülür. Yüksek katlı binaların sakinleri için dışarı çıkmanın tek yolu, duvarları içeriden yalıtmaktır.

Bazı uzmanlar kategorik olarak bu tür işlere karşıdırlar. Ancak insanlara başka seçeneğiniz yoksa ne olur? Burada en iyi yalıtım çeşidini seçmenizi ve doğru takmasını önerebilirsiniz. İçerideki duvarların izolasyonunun odadaki ısı kayıplarıyla sorunu çözemeyeceğini belirtmek isterim. Zemini, tavanı, örneğin çatı katını da izole etmeniz, camlardaki ve kapıların çatlaklarını ortadan kaldırmanız gerekir. Somut sonuçlar elde etmenin tek yolu budur.

Pazar, her biri olumlu ve olumsuz tarafları olan geniş yalıtım seçeneği sunmaktadır. En yaygın bazalt lifleri, polistiren (genişletilmiş polistren), sıcak sıva, mineral yün, seramik boya.

Bazalt ısıtıcılar yanmaz, en çevre dostu fakat nemden korkuyor ve oldukça pahalı.

Sıcak sıvalar, duvarların önceden tesviye edilmeden uygulanır, ömrü uzun, "nefes alır", yani kalıp oluşturmaz, ancak higroskopiktir ve diğer malzemelerden daha az ısı yalıtım özelliğine sahiptir.

Mineral yün, iyi ısı yalıtım özelliklerine sahip hafif, yanıcı olmayan bir malzemedir. Dezavantajları higroskopiktir, yani nemi emer ve ekolojik uyumluluk eksikliği. Birçok ülkede iç cephe duvarlarının yünlerinden mineral yün ile yalıtımı zaten yasaktır.

Isıtma (seramik) boyaları uygulamak çok kolay, higroskopik değil hızlı bir şekilde yakalayın, yalıtılmış odaların alanını azaltmayın. Fiyatlarındaki ve yüksek tüketimdeki dezavantajlar. Duvarın 1 metrekaresi için genellikle 1 litre boya kullanılmalıdır. Ayrıca, diğer malzemelere göre daha düşük bir ısı yalıtımının bir dezavantajı diyebilirsiniz.

Duvarların içten köpük plastik ile yalıtılması en ekonomik ve en kolay monte edilenlerden biridir. Polyfoam mükemmel ısı yalıtımı özelliklerine sahiptir, su emmez, iyi bir ses yalıtımı sağlar. Yanabilirliği, kırılganlığı (en ufak mekanik etkilerle parçalanır) ve çevre dostu olmaması açısından dezavantajlar. Köpük plastik, tüm gelişmiş ülkelerde sadece inşaatta değil, aynı zamanda diğer alanlarda (ambalaj malzemesi olarak) kullanılmakla birlikte.

Kullanımı ile işi yapmak için teknoloji basittir. İlk önce duvarı düzleştirip antifungal bir madde ile işlemden geçirmelisin. Ayrıca köpük tabakaya özel bir yapıştırıcı uygulanır. Yardımıyla (daha fazla veya daha az empoze ederek), duvarın alçı levhadan daha kötüsü seviyelendirebilirsiniz. Köpüğü köşenin tabanına tutturun. Tabakalar arasında boşluklar varsa, yapışkanla kapatılır veya kalınlık boyunca gerekli olan köpük şeritlerini yerleştirirler. Bir montaj köpüğü kullanabilirsiniz. Daha güçlü bir tutturma gücü elde etmek için, özel çivileri (mantar) kullanabilir, bunları her sayfanın köşelerinde ve merkezde tıkayabilirsiniz. Duvarların iç izolasyonunu polistiren köpük ile gerçekleştirirken usta duvar ile ısıtıcı arasında boşluklar olduğundan emin olmalı, aksi takdirde yoğuşma toplanmalıdır. Kurulumdan sonra inşaat, üzerine bir yapıştırıcı kat uygulanan bir takviye ağ ile sabitlenir. Üstte, bir astar ile örtülür ve sahibinin tadına göre bittikten sonra.

Duvarlar içeriden doğru şekilde izole edilmişse, ısıtma sistemi iyi çalışır ve yeterli havalandırma sağlanır, çünkü kural olarak mantar ve kondens formunda herhangi bir sorun ortaya çıkmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.