Spor ve SağlıkBalık tutma

Matchevuju vites: cihaz kurulumu

ilginç ve en önemlisi, seçicilik sayesinde özellikle acemi balıkçılar arasında, küçük ilgi görüyor balıkçılık etkili bir yöntem, - Matchevuju mücadele. Ancak, Match olabilir mücadele yetenekli ellerine gerçek silahlar arasındaydı ve bazı durumlarda bunun sadece yeri doldurulamaz. Biz maç arma cihazın bakacağız Bugün, nasıl kullanılacağını öğrenmek, ve ne balıkçılık diğer türleri üzerinde avantajlara sahiptir.

Genel özellikler

özellikle büyük balık havuzları, çoğunluğu üzerinde kıyıdan iyi bir mesafede olması tercih ediyor. Bu nedenle, uzun döküm olmadan balık yakalamak için, gerçekleşmesi olası değildir. matchevuju üzerinde mücadele Balıkçılık tekneleri kullanımına başvurmadan, bu kadar büyük bir alanın kullanılmasına imkan verir. Tabii ki, besleyici olduğu en ünlü hangi dökümü mesafe için başka yollar vardır. Bu etkili bir şekilde eşleşecek veya besleyici söylemek, o iki yöntem de belli koşullarda iyi olması dolayısıyla, gerekli değildir. Besleyici ağır platformlarının kullanımı ve maçı da anlaşılacağı gibi, bir akımı yakalamakta etkili - ayakta su, şamandıra ekipman kullanımı yoluyla.

bir maç, besleyici bellidir farklıysa Bolognese mücadele aynı zamanda uzun menzilli döküm ve şamandıra ekipmanın kullanımını gerektirir, çünkü daha karmaşık. Bu bağlamda, birçok yeni gelenler merak: Fark aslında oldukça anlamlıdır "Maç Bologna farkı ele almaktadır nedir". Bu Bologna kursunda kablolama yakalandı palanganın gerçeği, Maç olduğunu yatıyor - ayakta su ve kursta ise, doğru vurgu kablolama olmadan.

olumlu bir deneyim tamamen maç balıkçılık potansiyelini açığa çıkarmak ve ondan almak amacıyla, palangaların seçimi için son derece dikkatli olmalıdır. Yani, mücadele matchevuju monte öğrenelim.

olta

olta başka türlü olduğu gibi ilk adım, seçilir. 5-25 gram, 4 ila 4.5 metre formlarını maç ve yüksek ayak üzerinde halkalar çok sayıda test etmek için kullanılır. Bir olta seçiminde ana kriter üreticisi değil, görsel çekiciliği ve hızla döküm sırasında oluşan titreşimler ucu emme ve yeterli atma çabaları sağlamak yeteneği yoktur. bir çubuk seçerken, onlar monte shake gerekir. durdurma kolu çubuk hızla konumunu çıkarsa, o Maç balıkçılık için uygun olduğu anlamına gelir. Tipik olarak, bu çubuklar üç boylarından monte edilir. Piyasa uygun fiyata iyi bir sürü seçenek bulabilmek için, modern karboksilik formların Üreticileri sürekli olarak geliştirilmektedir.

bobin

maç çubuk ile paralel olarak özel bobin çalışmalıdır. Spinning modelleri burada uymaz. bobin böyle ayırt edici özelliklere sahiptir maç için:

 1. Sığ ama geniş makara. Maç Giysinden ince misina ve kolay ogruzka kullandı. Derin makara kullanılırken, yüksek yan sayede döküm mesafenin azaltılması, hattın iniş önleyecektir. Böylece sarma hızını ve hızlı aşınmaya karşı korumak için doğrusunun artırılmasını sağlayan bir büyük çaplı makara seçmek için arzu edilir.
 2. yüksek vites oranı. bobinin Match yılında 5.5 den az olmamalıdır. hızlı bir biçimde sarılması nedeniyle değerli zamandan tasarruf yardımcı olabilir. Bu bobin itibaren kaliteli balıkçılık etkinlik ve konfor bağlıdır.
 3. Ürün hafiflik ve küçük güç mekanizması. şamandıra üzerinde matchevuju ağırlıklı olarak orta ölçekli balık yakaladı mücadele, o kadar büyük bobinler kullanmaya gerek yoktur.

Misina

Batan, Maç Hattı, Süper Eş ve benzeri: oyun, sen yazıtlar tarafından tezgaha can farkındayız özel iskele kullanır. Kesinlikle ve basit misina kullanabilirsiniz, ancak bu tür dişli az etkili olacaktır.

Oyun için çizgiye Temel gereksinimler:

 1. Asgari bellek. hattı çalarken alınmamalıdır.
 2. Boğmak için iyi olmalıdır. Karşılaşmanın balıkçılık sadece batık oltayla mümkündür. misina Yüzer ufak rüzgar ve yüzey akıntıları ile şamandıra yıkacak. Bu hat kendisinin batmaması fazlalaştı - bu pritaplivat gerekir.
 3. Koyu renk. Bir balıkçılık üzerinde çizgi işaretleri fener alıcı mesafe kontrol etmeye yardımcı görünür belirteçler açıkça görülmekte.

küçük balık ve orta yakalamak için ana misina çapı genellikle 0.14 mm yi geçmez. Bu olta sazan, kızılkanat, beyaz karagöz ve diğer balık mücadele Match ile donatılmıştır büyük değildir. mahfaza (12 gramdan daha büyüktür) ağır ise ve 0.16 mm hat çapı temin etmek mümkündür. Ama böyle sazan gibi büyük balık, yakalama ve 0.18 mm'lik olta kullanmak için. mümkün olan en az ağırlığa ve boşluk olması - oyun için çizgi seçimi, bir taraftan yeterince güçlü olmalıdır, unutmayın, diğer yandan.

şamandıra

balıkçılık mücadele ana bileşeni yüzer matchevuju olduğunu. 25-35 cm uzunluğu, genellikle tamamen veya en azından kısmen ogruzkoy kullanılan balık yüzen bu formunda. maç şamandıra ana özelliği onun iyi aerodinamik olduğunu.

Oyunun olan aşağıdaki türleri için yüzer:

 1. Ayarlanabilir ogruzkoy ile. Bu çok yönlü ve yaygın türüdür. Ogruzku balıkçılık belirli koşullar altında mücadele ayarlamak için ayarlamanız gerekir. Örneğin, sığ suda, burada 0.5 gramlık bir ağırlığa mutlaka alta en ogruzhayut şamandıra lavabo geçmeli. derin sularda balıkçılık yaparken, kitle artar çekmeniz ve şamandıra - azaltılır.
 2. Sabit ogruzkoy. fener uyarlamak fırsatı buldu Böylece onların yüzen bir dizi olmalıdır onun cephanelik belirli koşullar altında mücadele.
 3. ogruzhennye değil. Açılan yüklerin dökme (böylece akışın varlığı, büyük bir derinlik ve) çırpıda üzerine düşmesi gerektiğini yaptığında, bazı durumlarda oyunda kullanılır.

bir şamandıra seçimi, onun antene dikkat etmelidir. kapalı bir tüp imal açıkça görülebilir kalın çanağı, tüm balıkçı koşulları için uygun değildir. Kalın açık tübüllerin ile son popüler yüzer. çok hassas olduğu anlamına gelir, küçük antenler, taşıma kapasitesi. Çıkarılabilir anten, farklı renk ve özellikleri seti ile donatılmış yüzer vardır. renkler gelince, şamandıra balıkçılık kuralı için evrensel vardır: güneşli bir günde bir anten parlak ve bulutlu kullanmak gerekir - siyah.

onun duyarlılık ve şıklığı hakkında daha sonra sinek ve nasıl hakkında ilk düşünmek bir duba seçerken. Aksi takdirde maç balıkçılık olmayacaktır.

şamandıra sabitleme

şamandıra düzeneğinin maçında şunlar olabilir:

 1. Sağır. Mümkünse bir sağır arma iyi ve yönetilen çalışır gibi bu montaj yöntemi tercih verilmelidir. Bu yöntemin dezavantajı, uzak mesafe montaj uzun bardaktan boşanan sorunlu olmasıdır. Üç metre derinlikte balıkçı Bu nedenle, sadece kullanılır.
 2. Sürgülü. Matchevuju dan mücadele şamandıra sürgülü üçten fazla metre derinlikte balık tutarken zaman, zorla kullandık. Şamandıra yapı iskeleti üzerinde serbestçe hareket manşonu bağlanmıştır. Normalde döküm üzerine halkadan geçerek özel tapalar, kullanarak, doğru derinlikte bunu düzeltmek için.

Tasma ve kanca

Ne zaman Maç balıkçılık, fener yakın mesafeden balıkçılık yaparken fark edilir ufak ısırıkları, görememektedir. Yani çektiğinizi ve burada konuşma olayı zorlayarak anlık gerekli değildir. iri ve ağır görüntüleme şamandıra çok ince tasmalar bağlı küçük kanca kullanılan telafi etmek. Böyle bir çırpıda ile balık cesur davranmış ve kararlı kancayı yutar.

tasma için Misina dikkate beklenen üretimin ağırlığını alarak mümkün olduğunca, ana hatta daha ince olması. tasma uzunluğu 25-50 cm arasında değişir. kanca boyutu da küçük olması gerekir. kancanın renk cazibesi / yem rengini seçilir.

tasma küçük fırdöndü ile ana hattı güçlendirmek için tavsiye edilir. Bu sevk yelken nedeniyle oynarken meydana tasma büküm telafi edecektir.

Su, dalgalar arasında sadece ucu iyi işaretlenmiş o kadar maç arma bilgi içeriğini arttırmak için, birçok balıkçı şamandıra aşırı. Hatta hafif ısırma Bu durumda, bu su altında gidecek ya yükselecek ve daha belirgin olmak. Bu kesim için hazır olma zamanı olduğunu belirtmek istiyorum.

Bize daha ayrıntılı olarak maç arma kurulumunu ele alalım.

sağır aksesuarlar

Standart maç oynamak sağır oluşur ayakta su ile balıkçılık için, bir hamamböceği, sazan ve beyaz çipura mücadele:

 1. hassas bir anten ve bir ayarlanabilir ogruzkoy 14 g şamandıra 10, kaldırma kuvveti.
 2. çapı 0.14 mm olan ana hat.
 3. 1.5 g toplam ağırlığının Ogruzki peletler
 4. 0.2 g, peletlerden 70 cm ağırlığında Underherdsman.
 5. 30 cm hat uzunluğu 0.8 mm Snell.
 6. 18 kanca №.

Gerekirse, bu ek bileşeni diğer balıkçılık koşulları için adapte edilebilir. Havuz ve su duran küçük bir derinliği, daha sonra olta azaltılabilir ve yüzer ogruzku ogruzku ise, sırasıyla, aynı miktarda artmıştır. Hazne içinde bulunan, ya da tersine, artış, rüzgar, hattın sevkiyat kırıldı ve şamandıra ise - azalır.

, Balıkçılık başında sırasında büyük balık ısırmak, o (yedek makara hep el altında olmalıdır) daha kalın bir misina kullanımına başvurmak daha iyidir. Kalın bir tasma görünür değildi için tamamen altta yatan böylece, derinlik ayarlanır. Büyük balık yakalamak, bu uygulama oldukça olağandır. Bu durumda bilgisellik şamandıra azalır, ancak büyük balık ve o güvenilir zamanlanmış, çünkü gerekli değildir.
hareketli envanter

İşleme önceki ile aynı unsurdan oluşur, ancak bazı ayrıntılar vardır onun kurulum vardır. yem lavabo hızı, kütle ogruzki bağlıdır. genellikle bu kural olarak kullanılan duran su - 1 metrelik bir derinliğe 1 gram ogruzki olup. Böylece, 5 metre derinlikte balıkçı için, çizginin kargo 4-5 gram asmak gerekir. Böyle ağır ogruzka kısa sürede istenilen konuma ağızlığı şamandıra koluna geçmesine ve teslim etmek olta yardımcı olmak gerekir. akım anda, ağırlıkları kitle en az iki kez artar. Tüm balıkçılık akışı ve derinlik gücüne bağlıdır. Tipik olarak, mevcut ağırlıkları ve şamandıranın ağırlık oranı deneysel olarak seçilir. o ayarlanabilir ogruzkoy ile yüzen kullanmak daha uygun olmasının nedeni budur.

"+" Işaretinden sonra yazılı misina üzerinde düzeltilmesi gereken kargonun düzenlenmemiş yüzer ağırlığı,. Örneğin, şamandıra "8 + 4", bu kendi ogruzka 8 gram ve hat 4 daha gram asılacak gerektiği anlamına gelir, yazıldıysa.

şamandıranın kütle

Şamandıra kütle mesafe döküm, olta kalınlığı, rüzgar kuvveti, kuvvet ve derinlik akış bağlıdır. balıkçılık için şartlar daha sert, daha büyük ekipmanın ağırlığı olmalı ve daha az ağırlık şamandıra düşer. Örneğin, ogruzkoy "7 + 3" (burada, sürgülü ya da sağır önemli değildir) ile yüzdürme, duran su içinde önemli bir derinlikte, uzaktan alıcı için uygun değildir. orta mesafe için uygun olan aynı ogruzki formülü ve su altı akımları ortalama derinliği. Belirli koşullar yılında uygulamak mümkündür ve ogruzhenny şamandıra buna gerek yoktur.

Bu şamandıra ve platinin kütlesinin oranı uçuş ekipmanları bağlıdır akılda tutulmalıdır. Bu kitleler yaklaşık olarak eşitse, uçuş bir "lider" olmayacak ve ekipmanları çok karıştırıldığı. Buna ek olarak, karışık arma yelken splashdown sırasında misina neden olur. Bunu önlemek için, frenleme ile dökme misina sonunda bir çizgide düzeltin gerekmektedir.

Nasıl mücadele matchevuju yapılandırmak için?

ağırlıkların sayısı. Herhangi şamandıra donanımı yerleştiriliyor basit kuralı dikkate alınması gerekmektedir zaman - balıkçılık hattı üzerinde küçük ağırlıklar, daha kararlı çalışan arma ve daha az kafa karışıklığına edilecektir. Her durumda, ağırlıkları artan sayıda balıkçılık tekniği hakim olanlar için yeterlidir. Maçın bir kural olarak, yalnızca bir platinin, zeytin ve undershepherds olarak, yeni başlayanlar için mücadele.

Mesafe döküm. maç balıkçılık dökümünde mümkün 5-10 metre daha sahaları balıkçılık eğer. Bu zakormlennom yerde yoğunlaştığı balık korkutmak için değil sırada bulunuyor. Buna ek olarak, uzaktan kenar hattı boğmak için gereklidir.

Döküm. Matchevuju genellikle başın arkasından atılan mücadele. çubuk geri çekildiği zaman, alın, ön kalanı döküm yönünü gösterir. Acemi balıkçı bazen çünkü bir omuz mücadele matchevuju atmak.

dolanması olup olmadığını kontrol edin. Bir atımlık yapmadan önce, çubuk yukarı yükseltmek ve parmaklarınızla çizgi çekerek onu örtüşme olmadan halka geçer emin olmak için gereklidir. Aksi takdirde, sırasında sert döküm kasa ve şamandıra kırmak ve serbest uçuş geçebiliriz. Çünkü başlayanlar için bu nüanslar Maç zor gibi görünebilir mücadele, ama değil.

hattının düzeltilmesi. döküm son aşaması sırasında, ortaya çıkan "yelken" kısa yapılmış, böylece olta yakınsak parmak yavaşlatmak için gereklidir ve olta su seviyesinde bırakılır.

Pritaplivanie misina. Uçuş ekipmanı yavaşlatılması, sen eller ark lesoukladyvatelya kapatıp hızla çıkan boşluğu tüketmeye gerek. Bundan hemen sonra bir dizeye çizgi çekin ve sel, tarafına kısa salıncak çubuk yapmak gerekir. hat tamamen boğuldu değilse, resepsiyon "preroll kasılan" yinelenen değer. Su yüzeyinde çizgi bırakın önerilmez. Daha sonra, çubuğun ucu biraz su içine indirilir ve monofilin işaretleyici yorucu uygun bir mesafeye işaret işaretleyin.

misina işaretlenmesi. balıkçılık uygun bir mesafe seçilmesi, makara etrafında misina özel beyaz işaretleyici dikkat etmek gerekir. Beyaz yazı karanlık, özellikle çizgi üzerinde mükemmel öne çıkmaktadır. periyodik güncellenmesi gereken bir işareti yakalanma sürecinde.

Derinlik sondajlar. Maçın derinliği belirlenmesi başlayanlar hariç, zorluklar neden olursa mücadele. Derinlik basit seçim ile belirlenir. Yalnızca uyarı - aynı yere taşımak için gereken tüm ağırlıklar. döküm şamandıra lavabolar, o zaman derinlik yeterli değildir teşhir etti. O çıkarsa - tersine. Önemli olan burada - bir noktada atmak.

Balıkçılık ve temizleyicileri. Bir fener bekler şamandıra çubuk ucu izlerken lokma zaman 40 santimetre derinliğe batık edilmelidir. çubuk ve para olmasını şamandıra arasındaki Gevşek vardı. kesim de, olta hafifçe kaldırılır ve bir kenara keskin salıncak gerçekleştirilir. Due su dışına alınmaz olması gerçeğinden dolayı, bir kanca ile bir tasma çubuğun ucundan güç iletim hızlı döner.

Şok lider. Şok olarak adlandırılan lider kademeli kalın olta, ana mil gövdesi ve hat arasına monte edilmiş, ve döküm ve son aşama vyvazhivaniya sırasında kırılma riskini azaltmak üzere görev yapan, iki çubuk uzunluğu. Maç balıkçılık lideri şokta misina ekstra sitelerin varlığı döküm aralığında kötü ve dolaşık hale gelebilir, çünkü 20'den fazla gram ağırlığında bir şamandıra uyguladı.

Yem. maçında balıkçı oltası topları aynı noktada atmak gerekir. Özellikle acemi balıkçılar, oldukça zorlaştırır. balık besleme noktasında prosedürü kolaylaştırmak için, özel bir sapan kullanılması önerilir. o döküm mesafeye bağlı olarak duruyor seçin. Örneğin, 30 metrelik bir mesafeden yem sağlanması için yeterli sapan düşük güç olacaktır. Her bir döküm ile aynı uzunlukta lastik sapan germek gerekir. Ayrıca döküm mesafesi yükseklik açısını değiştirerek yeniden ayarlanabilir. Toplar aynı boyutta yapmaya çalışmalısınız. Birkaç egzersiz sonra oldukça kabul edilebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.