Imtiyaz

McDonald: Franchise - küresel markası altında iş

Dünyadaki en popüler ve başarılı fast-food ABD, "McDonald" dir sır değil. Şirketin franchise en altında kendi fast-food restoran açmak hakkını verir tanınmış marka dünya çapında. "McDonald" popülaritesi yıllardır aranan değildir ve bu nedenle franchise için çok zorlu bulunmaktadır. Bir imtiyaz elde etmek için, para ödemeyi, ayrıca şirketin güven ve iyilik kazanmak zorundadır sadece gereklidir.

Biraz tarih

"Mc Donald 's Corp yani 1940 yılında, 70 yıl önce kuruldu. Dick ve Mac - McDonald kardeşler tarafından açılan ilk fast-food restoran. Dolayısıyla adı - "McDonalds". Bu restoranın franchise 1954 yılında 7 yıl sonra hızlı büyüyen bir şirketin gerçek sahibi olan Ray Kroc, tarafından satın alınmıştır. Günümüzde fast food zinciri büyüdü. Dünyanın her yerinde 120 ülkede 30.000'den fazla restoran bulunmaktadır. Birçoğu ABD'de bulunmaktadır. Çoğu işletme yönetilir tarafından franchise. "McDonald" damgasını olarak bilinen dünya çapında bir hamburger "Büyük Mac."

Franchise "McDonald" Rusya'da

1990 yılında ilk "McDonald" Rusya'da Moskova açıldı. O zaman dünyanın en büyük oldu, bugün Avrupa'nın en büyük fast-food restoran. Moskova "McDonald" Ruslar arasında inanılmaz derecede popüler oldu, ancak açılış günü 30'dan fazla 000 kişi tarafından ziyaret edildi. Bu Guinness Rekorlar Kitabı'na layık bir rekordu. İnsanlar birkaç saat sadece Amerikan abur cubur ısırmaya için sırada beklemek istekli. Bundan sonra, Rusya'nın tüm restoranlar, "McDonald" zinciri ele geçirildi. sırayla franchise şirketin hızlı büyümesine katkıda bulunur. Bugün 350'den fazla, yıllık açık yeni ABD yemek servisi vardır.

Nasıl satın almak ve ne kadar "McDonald" düşülebilir olduğu için?

markası "McDonald" o kadar kolay değildir altında bir iş başlatın. Sen para büyük miktarlarda olması gerekir. Aynı zamanda kendi, ödünç olmamalıdır. potansiyel alıcı birkaç yol vardır. Birinci yol: Bu hazır gıda şirketi veya hatta tüm şebekeyi satın alabilirsiniz, ancak ona güzel bir kuruş mal oluyor. İkinci seçenek franchising üzerine sözleşme dayanmaktadır. Bu bir şirket ya da kendi başlarına bir anlaşma yaptıktan sonra bir girişimci, şirket önceden sıkı şartlar "McDonalds" restoranlar uygun olmalıdır gücü sunmaktadır vardır. Franchise 2 milyon $ 500 $ 000 arasında düzenli bir miktar mal olacak. Ve bu tesis, ekipman ve satın alınması veya kiralanması maliyetini sayma değil personel eğitimi. iş kazanır kez aylık ana şirket ek bir% 4 ödemek zorunda kalacak toplam gelir. Böylece, bir restoran ünlü McDonald açmak için, en az 3 milyon $ ödemek zorunda kalacak. şirketin sahiplerini emin bulunmaktadır Fakat, bu miktarın bir yıl içinde kurtarabilirsiniz. işletmenizin reklamını gerek yok, uzun sizin için yapılmıştır - Ayrıca en önemli franchising avantajı unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.