Haber ve ToplumDoğa

Varan Cape: evde içerik, özellikle bakımı, tavsiyeler

Son yıllarda, halkımız egzotik hayvanlarda artan ilgi göstermeye başladı. Bunun yerine evlerde olağan köpek ve kedilerin Kurbağa ve sürüngenler yaşadığı Teraryumler görünmeye başladı. Özellikle popüler kertenkele Cape. Bu makaleyi okuduktan sonra bu türün içeriğinin özelikleri hakkında öğreneceksiniz.

kısa açıklama

Kısa ve nispeten büyük gövde Cape monitör kertenkele küçük ölçekli san lekeler ve çizgili kahverengi-kahverengi renk ile kaplanmıştır. gövdenin alt kısmı rengi daha açık olan. birlikte bir kuyruk kaplı sarı ve kahverengi halkalarla bu kertenkele uzunluğu, 1.5-2 metredir. küçük ayaklarında sürüngenler oldukça uzun parmaklar ve pençeleri.

Varan Cape kısa kafa, yuvanın daha hatırlatan görünüyor üzerinde eğimli burnu var. yanal olarak sıkıştırılmış kuyruk üst kenarında çift tepesi olan.

davranışsal özellikleri

Evde Cape monitör kertenkele kaçak mal Outset çok kötü insanlarla birlikte olma adapte. Sözde boşanmış bireyler oldukça hızlı uysal olur. Ama onların doğuştan çok dikkatli davranılması gerekir yırtıcı hayvanlardır unutmayın. kuvvetle insan ısırmak yeteneğine Öfkelenen monitör. Hangi durumda onun güçlü çeneleri ortaya çıkarmak zor olacaktır. Bu sürüngen sokması ciddi bir tehdit teşkil etmez. Tek şey korkulacak - bu enfeksiyon her türlü girme fırsatıdır.

Doğal yaşam alanı

Bu sürüngenler Afrika kıtasının yaygındır. Onlar Nijerya, Kenya, Etiyopya ve Sudan'da görülebilir. Bu kertenkele doğal yaşam eteklerinde, kayalık savannas, kuru ormanlar ve yarı kurak yaşam olarak kabul edilir. Onlar karasal hayat ve günlük aktivite gösterirler. Barınak Cape kertenkeleler genellikle önceden kemirgenler tarafından sahip olunan öz kazılmış Burrows veya hazır, hale gelir. Genellikle bu sürüngenler ağaçlar veya çalı kayalar ve köklerinin arasında yarıklar içinde Köşkü. Yerliler genellikle onlara yakın nehir veya göller görüyoruz.

Cape sıcakta sadece soğuk sonra bırakarak kendi barınağında kertenkele gizler izler. Bu kertenkele çok kendi topraklarında bağlı ve her zaman kendi eşyalarını sınırları uymak edilir. vahşi yaşayan sürüngen diyetin temeli, leş olduğunu. Buna ek olarak, bunların üretimi kerevit, kurbağa, böcek, hatta küçük memeliler olabilir. Kertenkele çoğu kez orada avlarını pusuya küçük ağaçları ve yalan tırmanmaya. Doymak, onlar için yiyecek yutulması parçalarını sindirmek için yarı uykulu gidin. Bu süre boyunca, kertenkele aktivitesi neredeyse sıfıra düşer.

Nasıl Cape monitör kertenkele seçilir?

Daha iyi ve hızlı adaptasyon için genç bir birey satın almak daha iyidir. Böyle bir satın alma için en uygun zaman yaz ve sonbahar sonunda gereklidir.

gelecekteki bir hayvan seçerken sizin gibi bireyin görünüm ve davranışlarına özel dikkat gereklidir. Sürüngen aktif ve meraklı olmalı. Gıda orada yatan mutlaka ilgilenen kendi teraryum kertenkele yakalanmış. Sağlıklı bir insan elleri varanchik olarak kaçmaya aktif girişimlerde yapacaktır.

alış önce, sürüngenler ağız, burun ve gözleri incelemek için arzu edilir. Eh geliştirilen sağlıklı Cape monitör kertenkele temiz bir ağız uçuk lila-pembe tonu vardır. Kırmızı veya gri renk hastalığın olası varlığını gösterir. kertenkele cızırtı başlarsa normaldir. Bu hoşnutsuzluk belirtisi olarak kabul edilir. Diğer şeylerin yanı sıra, özenle çivi ve ayak parmakları sürüngenleri incelemek gerekir. Onlar gözle görülür bir hasar veya kusur olmamalıdır.

Cape monitör kertenkele: teraryumdaki içerik

Sürüngen pahalı ve zaman kaybettirici bir geleceğe dönük dikkate sahibini gerektireceğini anlaşılmalıdır. Bu sürüngen yaşayacak yerde, belli bir sıcaklık korumak için emin olun. Önce Cape monitör kertenkele oturacağım olduğu bir teraryum yatay tip, almak gerekir.

Evde İçerik - oldukça zahmetli bir görev. teraryum büyüklüğü iki kertenkele uzunluğa yarısı kadar olmalıdır. Bundan başka, ilave olarak termokovrikom veya bir akkor lamba tamamlamak için gereklidir. Bazı sürüngenler mainsail veya dayanıklı taş ev gibi barınak donatmak için arzu edilir az olmamak 20. den - kafeste Gündüz sıcaklıkları gece, 28 derece olmalıdır. Bu yüzden daha güvenli hissedecektir. Kafesin alt iki milimetre şekerleme ile suni çim kaplı ya da kaba çakıl veya kum uyku edilebilir. Sonra boyutlar sürüngenleri sahip olacaktır küçük rezervuar, yerleştirmek gerekir. tuvalet Cape monitör kertenkele yetiştirmek nasıl ilgilenenler için, endişe edilmemelidir. Genç içgüdüsel suya dışkılama. Bu nedenle, bir günlük sabah on beş dakika kafes temizlik ile dertten kurtaracak ve tepsileri yıkarım yüzün.

Ne bir sürüngen beslemek için?

Birçok tecrübesiz sahipleri hayvan diyet hazırlanmasında önemli hatalar yaptı. Bu genellikle bir kertenkele ölümüne yol açar. Onların kertenkele (Cape) beslemek olanlar gücüyle bağlantılı konulara azami sorumluluk yaklaşımı var. sümüklü böcek, salyangoz, hamamböceği, solucan, çekirge ve cırcır olmalıdır evcil sürüngenler diyetin temeli. Bazen, evcil tavuk, yağsız balık, fare ya da kurbağa şımartın.

Ayrıca, ana menü kalsiyum mevcut olduğu tahkim edilmiş pansuman ilave edilmesi arzu edilir. Büyüyen sürüngenler günde az miktarda birkaç kez beslenmelidir. İki ya da haftada üç kez yetişkin beslemek için yeterlidir. Aksi halde obezite karşı karşıya kalabilir.

evcilleştirme

Cape monitör kertenkele oldukça yüksek zekaya sahip, bu yüzden çok kolay ve hızlı socialized olduğunu. Sahibi hayvanınızın öngörülebilir davranışını kontrol etmek zor olmayacaktır. Sürüngenler hakim izin vermeyerek, felsefi agresif bir duruş ve kuyruk etkisini tedavi etmek mümkün olmalıdır. çocuk başlangıçta uzanmış beslemesi ile elinizi almak hiss olabilir. Maksimum sabır göstermek çok önemlidir ve zamanla o yiyecek almak alışması olacaktır. seni ısırmaya başardı, o zaman zarar ama anlamlı burnuna onu çevirmek gerekmez. Çocuk çabuk bu dersi ve saldırgan olmak gerekip gerekmediğini dikkatlice düşünmek dahaki sefere unutmayın.

kesiminden hakkında birkaç kelime

Bazı sahipleri düzenli olarak kertenkele yürürken. Bunu yapmak için, yavru kedi için doğru boyutta koşum takımı satın almanız gerekir. yedeklemek Kertenkeleler ustalıkla mümkün, bu yüzden sahipsiz dışında bırakılamaz. Sıcak hava arzu bir sürüngen yürüme.

Yaz aylarında, kertenkele güneşlenme gösterilmiştir. yanıklara neden olmayacak şekilde Fakat bugüne kadar suni UV ışığına alışık kertenkele, öğretmek, güneş kademeli olmalıdır. İlk başta, yavaş yavaş temiz havada kalış süresini arttırmak, onbeş dakikalık yürüyüş kısıtlayabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.