Spor ve SağlıkBalık tutma

Nerede Şubat ayında iyi balıkçılık?

Kışın sonu balıkçılık için sıkıcı bir zaman haklı olarak kabul edilir. Şaşılacak gluhozimem denir. Ancak, Şubat ayında balıkçılık hala mümkün - hasta için, iyi giyimli ve avcılık sırlarını biliyorum. Tabii ki, bahar ve yaz aylarında böyle bir üretim, biz beklememeliyiz. Ama aynı zamanda heyecan verici sınıflar buna değer değildir vazgeçmek.

Hava ve yakalamak

Şubat ayında kış balıkçılık sokakta neler olduğu son derece bağlıdır. Sıcak günlerde girişimin başarısına saymak mümkündür. Ama bir kez derhal iptal ısırma, kuzey rüzgarı söndürdü. Planlanan baskından önce birkaç gün sessiz eğer vaktinden, hiçbir kar fırtınası, -10 altına sıcaklıklar düşmüyor olabilir balıkların davranışını tahmin etmek için, hiçbir güçlü rüzgar vardı - cesurca gitmek. çözülme sırasında iki gün gezileri öncekiyle aynı yağmur olmamalı ve gündüz fark daha sıcak olmalıdır.

anlamıyla gün içinde - Hava büyük ölçüde değişiyor eğer Şubat ayında kışın Balık tutma, açıkça sormuyor. gözlenen balık ve atmosferik basınç atlama halinde olmaması - günde on milimetre; Rüzgar önemli ve sürekli değişen yönü ise; eğer işaretli manyetik fırtınalar. Veya rüzgar don aynı anda güçlendirilmiş eğer.

işaretler ısırmak

Atalarımız balık dışarı sezonunda sadece - masada kış böyle victuals bir engel olmasaydı. Yani asırlık hava gözlemleri balık alışkanlıkları bilgisi doğru bindirilmiş ve sadece manevi tatmini getirebilir Şubat ayında balıkçılık yaparken söyleyebilirim. Ana işaretler şunlardır:

  1. Kuşlar ağaçların tepelerine levrek. Yakında soğuk, belki keskin olur.
  2. Dün, bugün üst alt dalları seçiyor oturdu - sıcak.
  3. Çok ısınma - Horozlar önce şarkı. Ama nerede onları almak için ...
  4. Ama köpek, karda binmek, ağır kar yağışı ve muhtemelen blizzard delalet. hamam böcekleri için gitmek acil ihtiyaç!

Ancak, daha görece başarılı balıkçılık için barometre ve ulusal işaretler, bu ayın başlarında danışmanlık zaman ve çaba büyük miktarda harcamak zorunda kalacak. Başarılı balıkçılık Şubat ayı sonlarında, potansiyel üretim başladığında nerede yavaşça uyanmak ve kış uykusu çukurlar çıkmak.

kanda oksijen azlığı

Şubat ayında balıkçılık normalde yetersiz yakalamak getiren diğer nedeni - balık öldürür. Ağır buz kabuk oksijen ile su doygunluğu önler. Artı sucul bitki örtüsü gaz artıkları ortadan kaldırarak ölür ve çürür. Veba şey tarafından tercih yerde yakalamak başlamışsa olduğu açıktır. Kötü gitmeden önce Yani, veba ilk belirtileri ortaya olmadığını görmek için yakından bakmak gerekiyor. Balık göbek yukarı yüzen önce anoksi iyi yüzeyinde yüzen ölü böcekler ortaya. Başka bir işaret - neredeyse hemen canlı yem ölür. Ve bu alacak bile yoktur sürecin en başından en, sen karartma hattı ve zedelemekte iplikçilerde veba yaklaşımı tanımlayabilirsiniz.

elbette hiç gölette balık isteyecektir eğer olta katlama ek olarak, sen, ryboohrane raporunu görmüş meli.

Ershov ay

Dikenli balık birçok ihmal. Ve boşuna! İlk olarak, iptal etmek Şubat ayında balıkçılık ve ikinci olarak, büyük örneklerin Ruffs arasında nadir değildir ve üçüncü olarak, oldukça daha "saygın" balık yem olarak gidecek. Ile kış balıkçılık çubuklar ve jig iyi bir av için hesaplanabilir. - utangaç bir balık Ruff: Aşağıdakilerden inceliklerini. delikler yapma, sürüyü rasshugat değil, buz vidaları kullanmak daha iyidir. Bu nedenle, matkap deliği çok gerekli değildir - bu çok hafif olacak, platika anında yukarı gider.

sonraki şey nota - oyun jig. çekmek için Evde kullanılan şişe fırçalar ilk altındaki 4-5 küçük etkiler yaratmaktadır. jig maksimum tamamen bend kadar yavaşça yükselir sonra. Genellikle ısırık bu noktada oldu. Eğer işe yaramadıysa, jig çalkalanarak 20 santimetre yükselir ve geri düşer. Ruff gübre solucan larvaları devedikenleri ve kan kurdu çekilen.

Nerede ve Balığı yakalamak için nasıl

Ayın ortasında Okunevaya başarılı balıkçılık olduğunu. Şubat ayında, balık normalde olağan kısa kış olta yakalandı. net dondurucu havalarda bu derinlikte "otlayan" dır. Buz alt kenarının altında - akşam gün batımı levrek, tam tersine, küçük yavru bakmak ve çözülme ve kasvetli hava gereklidir.

dişli gelince: sallıyor ilave bir kaburga, en fazla on santimetre uzunluğunda, metal, milar, polikarbonat iyi çekilmiş konusopodobnye - bu yan rüzgâra karşı daha dayanıklıdır. Monofilament - 0,08 ile 0, 15 mm. Mormyshkas küçük çaplı en fazla 4 mm, kanca yüksekliği - levrek bloodworm, çekici bir yem olarak, 7. maksimum balık filetolar, kurtçuklar, taze et, solucan. Tamamlayıcı iyi şakacı ve gübre solucanlar.

burbot yakalamak nasıl

balık geceye gitmek zorunda. taşlık yataklardır ve sırtlarda burbot hayatlarını, sonraki isabet sualtı tuşları eğer. Tercih çakıl nehir kumu ve nispeten temiz, nezakoryazhennoe dibinde. burbot Biting yarısına kadar akşamları dokuzdan gözlenen ve üçten sabah beşe kadar olan. ideal bir yol - Şubat ayında balıkçılık solucanlar bir ışın ile donatılmış zherlitsy. Muhtemelen blesnenie. Yemler ışık geniş, ama yeterince gelen; dip balık, (özellikle Krupnyakov) üzerinde yatan - yılanbahğından için işlem alttan fazla yirmi santimetre mesafede gerçekleştirilir.

Burbot balıkçılık Şubat ayı sonunda, başarılı bir jig geçmektedir. tiner balık gözyaşı - O arada 0.4 mm misina ile büyük gerekiyordu. Verimlilik kanca bloodworm veya solucan yakalamak daha ileri podsazhennym olacaktır. Jig ya da birkaç kesinti veya yükselir ile iş katta sallanan / hayır ani aptallarla düşer.

walleye için avı

Aslında yatıyor Şubat balıkçılık Özellikleri suyun sıcaktır derinliği tutan şu anda levrek besleme yavru,. Orada aranan ve walleye edilmelidir. genellikle biraz olsa bile, soğuk ve berrak gün - en uygun zaman onu yakalamak için. açlıktan Ancak, diğer zamanlarda da Walleye var. Site seçiminde bir diğer faktör su seviyesini düşürülmelidir.

Uygun Bütün kış dişli - ve süsleri ve zherlitsy ve dengeleyici. Eğer Trolling tahrişi Yöntemini kullanmak istiyorsanız: Baubles zorlukla yere dokundu, yavaş yavaş iki ayak kaldırdı, beş saniye sonra keskin sıfırlanır. Şubat levrek hedefliyor balıkçılık Bu yöntem çok etkilidir.

Eğer dengeleyici seçerseniz, uzunluğu 5-12 cm olmalıdır ve kilo amaçlanan balıkçılık gerekçesiyle bağlı hesaplanır. şöyle stratejinin taktik şunlardır: yem, dibe çökmesi üzerine 15 santimetre yükselir - ve pürüzsüz olmalı, ama güçlü sallanma. Yetkili salıncak altındaki çamurun huzurunda bazen su podmutit için denge çubuğunun altındaki dokunarak olacaktır.

tecrübeli tavsiye Arasında - daha büyük bir alanı kapsayacak için şimdi levrek gidin. Isırık uzun sürmez - hızlı olmalı "Spud" Bulunan balık yer.

pike balıkçılık

Volga Şubat ayında balıkçılık hızla kış ve daha bir yay gibi olmaktan çıkar unutulmamalıdır. Turna avlamak zamanıdır. akışları veya nehirlerde suyun vücut rahatça hareket ettiği bir yer izlemekte. Su stoyaloy olmamalı - Şubat ayında özellikle önemlidir oksijen ile zenginleştirerek için. Bu ay pike sık sık bir pürüz var orada hiçbir bitki örtüsü ve derin varsa, kıyıya yakın tutulur ve. balıkçılık için en uygun zaman - öğleden yaklaşık öğlen yediden dokuza sabah ve iki ve üç saat arasında. Akşam Şubat ayında pike olası değildir alır.

Bu balık trolling yakalama şansı çok büyük değildir - hala kış halsiz ve etkin değil. Ancak, bunlar ve bunlar etkin bir şekilde kullanılabilir. kısa ve akılda kalıcı işaretleyici - Kış olta ona bir selam olarak yeterince biraz daha uzun güçlü olmalıdır. Eğer derinliklerine ve ağır lures, 15-20 gram balık iseniz, sert bir selam gerektirir. Işık 3-5 gram denge ağırlıkları ve nod cezbeder kullanılarak sığ ise daha yumuşak olması. Değil çağırmaktadır değiştirmek, iplikçiler her türlü ekipman ile udilniki taşımak bilgedir.

Zherlitsy pike

ile daha şansını ustalar şamandıra çubuk. Canlı yem pike ısırık ve gluhozime. Başarıyla pike için balıkçılık zherlitsy aracılığıyla şubat ayında. Her şeyden önce onlar stratejik düzenlemek gerekir. Sen derinlik ölçer bulaşmak istemiyorum - Bir yer seçin nerede derinlere kadar keskin değil de ayrılma; nerede var kıyıya cattail çalılıkları ya sazlıklar boyunca; burada (ağaçlar ve kökleri aşağı düşmüş) kırılmaların vardır. Şubat zherlitsy balık çıkarma memnun pike için, bu hat üzerinde yaklaşık otuz birbirinden metre ve sahil çok yakın bunları düzenlemek için gereklidir - Bu ay pike neredeyse karaya tarar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.