Spor ve SağlıkBalık tutma

Pike için en iyi yumuşak plastik yem. Nasıl yumuşak plastik yem üzerine pike yakalamak için?

eğirme lures çeşitli arasında, balıkçılık mağazalarımızın raflar sular, silikon meme özel bir yer işgal eder. Yaklaşık 20 yıl önce ortaya çıktı, bunlar yırtıcı balık meraklıları arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Düşük fiyat, kolay kurulum ve kurşun silikonki dikilen yüksek avlanabilir pike için yemler.

Silikon yemler Forms

satışında Bugün iki ana türlerini şunlardır : silikon cezbedicileriyle twisters ve yumuşak plastik yem (toprak işleme). Bu ipuçlarını ikisi genellikle kendi podgruzki yoktur ve jig üzerine itilmiş şekilde tasarlanmıştır.

Birinci tip, bir solucan ve büyük bir geniş sarmal kuyruk şeklinde bir yivli gövde ile bir yem. düzleştirilir su akımının etkisi altında büküm kuyruk bölümünü Sürüş sırasında, daha sonra bükülmüş ve tereddüt titreşimli. Bu davranış mükemmel yem yırtıcı çeken olduğunu.

Yumuşak plastik yem - bu balık şeklinde dinamik yumuşak silikon kapağıdır. O, Twister gibi çalışan sınıfın eleman kuyruk olduğunu. Kelime "yırtıcı" cazibesi bir kuyruk kısmı andıran "çapa" anlamına gelir. Ancak, yumuşak plastik yem kuyruk "kürek" kısa ve nozul gövdesine dik bir açı ile hemen hemen bulunmaktadır. kablo su akışına karşı zaman, yan sallanan balık doğal hareketleri çok benzer değişken frekanslı yan.

Ne iyi yem

pike veya twister için yumuşak plastik yem: Ne iyi? Her şey bir avcı ve onun faaliyetinin ruh haline bağlıdır. Yay, avantajlı büküm kullanılır. Ayrıca, daha iyi, renk ve lüks kuyruk parlak inanılmaktadır. Su en şeffaf Ama sonbaharda, pike genellikle yumuşak plastik yem tercih ederim. Doğal renk, çekici şekiller ve pürüzsüz yem oyun balıklar için en iştah açıcı olun.

Yaz aylarında pike için yumuşak plastik yem de çok etkili değil, sadece iplik olduğunu. yırtıcı donk veya zherlitsy üzerinde alıcı Bu tür yemler başarıyla bile kullanılmaktadır. Düzgün yeterli tepki için kargı yaptığınızdan emin meme boyutunu ve rengini seçti.

Yumuşak plastik yem nelerdir

Rippers üç gruba boyut ve geometrik parametreleri nitelemek için karar:

  • Geniş gövdesi ya da "tirsi" yumuşak plastik yem (tüm vücut geniş olması);
  • yumuşak plastik yem "Uzun" (kuyruk bölümünün başlangıcında bir dar ve ince uzun gövde özgü "çentikli" sahip) uzkotelye;
  • olmadan yumuşak plastik yem uzkotelye "kesikler".

dönüştürücüler Birinci tip çok yumuşak silikon malzemeden yapılmıştır. elastikiyetini oyunun genliği bağlıdır dan öyle. Genellikle yosun ile büyümüş zor alanlarda turna yakalamak için kullanılır. kızılkanat, kasvetli ve kefal: Genellikle silikon "shedy" yırtıcı balıklar için her zamanki gibi yapılır.

"Kesikler" ile pike için Uzkotely yumuşak plastik yem değil aynı zamanda "değirmen" gövdenin, bunlardan yapılmış olduğu malzemenin yumuşaklığı sadece oynar. Bu gövdeden ayrılmış gibi kuyruk bölümü, silikon, sadece ince bir tabaka ile tutulur olduğu ortaya çıkıyor. Bu çözüm yayın yapmanız oynamak için maksimum özgürlük kuyruk verir.

yarıkların olmadan dar bir gövde ile yumuşak plastik yem daha sert bir malzemeden imal edilmiştir ve hızlı bir akım içinde yırtıcı balıkçılık için tasarlanmıştır.

Yükün yerleştirildiği, sabit gövdenin içine ayrı tip sökücü de bulunmaktadır. Kalın kauçuk veya silikondan yapılmıştır ve daha yumuşak plastik yem daha yem gibi görünüşte edilir. görüntü ve ortak barışçıl balık benzerlik içinde bu lures renklendirin.

yem rengi ne kadar önemli

Pike, gerçekten, ve diğer yırtıcı balıklar gibi, renklerin ayırt edebilmektedir. Oysa, o bir kişi olarak aynı şekilde görüyor anlamına gelmez. Balıkta, bu süreç böylece yem rengi önemli olduğunu, imkansız olduğunu söylemek güvenlidir, biraz farklıdır.

Bu meselede, balıkçıların görüşleri katılmıyorum: Başkaları bu belirleyici bir rol onu renklendirme oldu oynar düşünmek eğiliminde iken bazı hususlar yem oyun olduğunu savunuyorlar.

Aslında, balık daha renk memelerini veya suda davranışlarını çekiyor olmadığı konusunda güvenilir bir veri yoktur. Ama kesinlikle mavi veya yeşil yem karası, kullanmak gerekli değildir.

İlkbahar ve Sonbahar Kullanım silikonki kırmızı ve sarı renkte balıkçılık için. Yaz aylarında pike için yumuşak plastik yem, beyaz, gri veya siyah arka sarı olmalıdır.

Ancak, belirli bir renkteki lures ile balık gidemez. onlarla fener farklı şekil ve boyutlarda çok renkli dönüştürücüler bir dizi olacak daha iyidir.

Ne büyüklükte pike için yumuşak plastik yem olmalıdır

büyüklük açısından, pike sıcak yaz günlerinde dışında özellikle seçici yeme alışkanlıkları değil. Şu anda, nadiren üretimini tahrik eder ve kendisini yelken içeriğidir. Bu davranış o ve prespawning döneme özgüdür. 50 mm'den daha uzun olmayan yem daha iyi kullanılması dönüştürücüler gibi dönemlerinde.

70 mm'lik bir uzunluğa sahip olmalıdır yumurtlama sonrası sonbaharda pike ve yay için yumuşak plastik yem. düşünülmektedir silikonki zaman en aktif yırtıcı için uygun boyut 70-120 mm olmalıdır.

Koordinat yumuşak plastik yem donatılması için kullanılan

yem kablolama ile iyi bir denge ve canlı balık gibi oldu o, doğru jig seçmek gereklidir. başlıklarının üç temel tipi vardır:

  • top şeklinde tek bir parça;
  • Erie başı;
  • menteşe.

jig-kafaların birinci tip en yaygın ve popüler. Bunların yapıları bir top şeklinde kendisine bir yük lehimlenmiş ile uzun kol ile bir tek kanca oluşur. Silikonka bir kafa ile donatılmış - bu durgun suda veya zayıf akımlar ile pike için en yumuşak plastik yem.

Erie kafa yükleme kanca ayrılmış ve karabina öne getirilir ile karakterize edilir. Bu silikonki bağımsız olarak hareket etmesine izin verir. Bu çok hızlı bir şekilde dibe çöker ve dikey olur. Güçlü akımlar balıkçılık için kullanılmaktadır.

düzgün küresel benzer jig Mafsallı, ancak ön kol göre dikey olarak hareket eden hareketli bir ağırlığa sahiptir. yem yüzey ve arka alttan hareket zaman, kablo aşamasında mükemmel sonuç verir.

Yumuşak plastik yem montajı

balıkçılık mağazalarında, hazır serbest silikonki zaten donanımlı jig satın alabilirsiniz. Başkaları satıcıları kendileri tarafından monte edilirken bazı modelleri zaten, fabrikada monte ediliyor. kanca yem üzerine itti biraz tecrübe olması, bağımsız ve kendi kurulum yapabilirsiniz. pike için yumuşak plastik yem hatalı davranmasına suda hassas kalıp ya da yem gerektirir.

büyüklüğüne göre jig kafa Kanca ve uzunluğunun 1/3 aşmaması silikonki. Bitki yumuşak plastik yem uzunlamasına eksenine yaklaşık olarak 30 0 'lik bir açıda önkolu geçirmek "kavite" meme ile ilgili başlangıç. Ayrıca ortada tam düzenlenen kanca yem sokmasına karşı kontrol edilmeli ve yan söndürmeye ve arka merkezinde vermedi. jig ile donatılmış olduğunda, silikonku düzeltildi ve yüke yakın çekin.

En doğru kurulumunu yapmak için, yumuşak plastik yem kanca önceden takmak ve giriş ve çıkış noktasını ucunun yanı sıra önkol aldığı iddiasıyla düzenlemesi hattını işaretlemek mümkündür.

Yumuşak plastik yem üzerine pike yakalamak için nasıl

balıkçılık Spinning yem belli türüne karşılık işlemlerin çeşitli kullanımını içerir. Sadece hesaba yırtıcı aktivitesi ve özellikle gölet almaya eğer yumuşak plastik yem üzerinde Balıkçılık, bunlardan herhangi biri olabilir. acemi avcılar için pike kablolama üç ana tip tavsiyelerde bulunabilir:

  • homojen;
  • pislik;
  • Dikey.

Düzgün kablo aynı yoğunlukta yumuşak podmatyvaniem olta yaptı.

Koparma yöntem serbest ardından düşük amplitüdlü ani hareketler çubuk yukarı kapsar. Bu süreç yem sırasında su yüzeyine kadar vuruyor ve sonra dibe düşer.

tekneden bir çekül doğrultusunda yakalarken olduğu Dikey kablolama sadece uygulanabilir. Mükemmel dik dörtgen hareket yükselterek ve yem düşürme için çubuk.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.