FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Hikayedeki Asi kısa açıklaması "Asya"

Tale IS yazar için kişisel bir doğa giyen Turgenyev "Asya".

kuruluşundan için yazarın biyografisinin özellikleri alınmıştır. Hikayedeki Asi Özellikleri "Asya" hayat, daha doğrusu İvan Sergeyeviç aşkı içine kısa bir gezi olmadan mümkün değildir.

Sonsuz arkadaşı Poliny Viardo

İlişki Poliny Viardo ve İvan Sergeyeviç uzun 40 yıl sürecek. Sadece bir adam, Turgenyev kalbinde yerleşmiş bir aşk hikayesi, ve onlar tutkuyla saygı kadın bunu karşılık vermedi. Evlendi. Ve İvan Sergeyeviç dört yıl ailesinin sonsuz ve sürekli sadık arkadaşı onların evine geldi. "Başka yuvası kenarında" yerleşen yazar, kendi inşa çalıştı, ancak ömrünün sonuna Polinu Viardo ekledi. Viardot Ivan Sergeyeviç aşık bir kadın-razluchnitsa, katil kız mutluluk oldu.

Viardot ile trajik bir ilişki kendisine yeni değildi söylenir. Yine oldukça genç İvan on sekiz yaş Prenses Shakhovskoy, Katya kızı aşık. İlk bakışta kız gibiydi Tatlı melek yaratık, aslında, böyle değil olduğu ortaya çıktı. O uzun vadeli vardı samimi bir ilişki ana köy bayan adamla. Bir kızın kalbinin ironi Sergei Nikolaevich Turgenev, yazarın babası bastırılmış.

Ancak, sadece yazar, kalp kırılmış, o defalarca seven kadınları reddetti. Sonuçta, sonuna kadar o Polinu Viardo ekledi.

hikaye "Asya" in Asi Özellikleri. Açıklama Turgenyev kız

Birçok kişi Turgenyev'in kızlar var biliyorum ama birkaç kişi o, hikaye yazarı kahraman olduğunu hatırlıyorum.

aşağıdaki gibi hikayenin sayfalarında bulunan Asi portre karakteristik vardır.

Yukarıdaki hatlarından görülebileceği gibi, Asya atipik güzelliği vardı: erkek görünümü kısa birleştiren kıvırcık saçları, uzun kirpikleri saçaklı büyük gözleri, ve alışılmadık ince rakam.

biz bu bahsetmiyorlar Asi kısa açıklaması, dış görüntü eksik olacaktır, büyük olasılıkla, hayal kırıklığı Turgenyev yansıdı kızlar daha yüksek aralığı (etkileri Karşılıksız aşk Catherine Shakhovskoy kadar).

Bu dünyaya, "Asya" hikayesinin sayfalarında, burada Turgenyev kız, ama aşk Turgenyev duygularını ibaret değildir. Aşk devrimi ile karşılaştırılır.

Sevgi, devrime gibi, canlılığını karakterleri ve direniş duygularını kontrol edin.

kökeni ve Asi doğası

yaşamın kahraman Geçmişi kızın karakterine önemli bir katkı yapmıştır. toprak sahibi ve hizmetçinin Bu gayrimeşru kızı. Annesi şiddeti onu yükseltmek için çalıştı. Ancak, Tatiana Asya ölümünden sonra babasına götürdü. Çünkü ruhu kızın bencillik ve güvensizlik gibi duygular doğmuş.

Romanın Karakterizasyonu Turgenyev'in Asya onu görüntüdeki ilk tutarsızlıkları yapar. Her insanlarla ilişkilerinde çelişkili ve oynak. Etrafında her şeyi olan ilgisini alırsak, kız biraz doğal olmayan gösterildiğini anlaşılabilir. o merakla her şeyi bakar gibi, ama aslında hiçbir şeye dikkatlice ve akranlar gitmez.

bunun altındaki sınıfıdır insanlarla tanışmak için: onun içsel benlik saygısı rağmen o garip bir tutkusu vardır.

ruhsal uyanış anı

Asi ve Bay HH: Ana karakterlerin ruhsal uyanış soruyu dikkate yoksa Turgenyev hikayenin Asi karakteristik eksik olurdu.

Küçük bir Alman kasabasında Asya buluştu kahraman ve anlatı yazarı, ruhu titrediğini hisseder. Biz manevi canlanır o o duyuları açtı diyebiliriz. Asya kendisi ve hayatı baktı geçtiği pembe peçe kaldırır. HH Asya aşık kadar hayatının ne kadar yanlış fark: seyahat ile ilgili boşa zaman ve şimdi lüks ona görünüyor.

titreyerek Yeniden doğuş görünüm Sn HH her toplantıya bekliyor. Ancak, seçim önünde duran: ya yalnızlık ve sorumluluk aşk - o doğa o hiç kazanamadı biriyle evlenmek mümkün saçmalığını bulur.

Aşk da Asi doğasını ortaya çıkarmak için yardımcı olur. O bir kişi olarak kendini farkına varır. Şimdi o "gerçek" aşk bilgisini docherpyvala olan kitap, olağan okuma yapamaz. Asya umut duyguları açar. Bu şüphe durdurdu ve canlı duygulara kendilerini açıldı hayatımda ilk kez.

Sn HH gözünde, Asya Nedir?

Hikayedeki Asi Özellikleri "Asya" Ivanom Sergeevichem onun kahraman bay HH atar bu görev ile değil yapılır.

düşmanlık sevgi ve yanlış anlama: Bu nedenle biz kahraman sevgiliye ilişkinin dönüşümü görebilirsiniz.

Sn HH onların "yüksek" kaynağı göstermesini isteyen, manevi dürtü Asi kaydetti:

İlk başta tüm onun eylemleri ona gibiydi "çocukça şakalar." Ama yakında o korkmuş ama güzel kuşlar kılığında gördüm onu:

Asi ilişki ve Bay NN

Hikayenin Asi sözlü karakterizasyonu "Asya" trajik kahraman tomurcuklanan ilişkinin sonucunu ve Bay HH kehanetlerde bulunur.

köklerini çelişkili doğası - doğa Asya By. Bir anne ve kökeni kızın ilişkisini hatırlamak sadece sahiptir:

O buna dikkat etmek sevdim ve oldukça çekingen ve utangaç olduğu için aynı anda, bundan korkuyordum.

Onun için mutluluk, sevgi ve düşünce özet olacak kahraman, Asya rüyalar. uysalca aşkı kaydetmek için "insan platitude" karşı çıkmak olacaktır Kahraman.

Asya kahramanını Mösyö NN gördü.

Anlatıcı tanıştıkları ilk andan itibaren bir kıza aşık oldum. Hem de her entrika istedi ve o aynı zamanda gösterisinde - genç bayan, hiçbir orada bir hizmetçi Tatiana kızı iyi doğumlu. Onun davranışları Sn HH dan geliştirmiştir ilk izlenim etkilenen olağan değildir.

Sonra Asya ile aşık olur. Ve o eylemi ve ondan bir yanıt değil, sadece beklemek başlar. Onun bir soru dalgasına Tepki: kahramanlık kahraman hayallerini "Ne yapmalı" değil, bir sevgili onu görmeye yaşamadı.

Ama neden? Cevap basit: Sayın HH Asa doğasında manevi zenginlik sahip değil. Onun yeterince yetersiz ve üzgün biraz imajı, notlar edification yoksun olmasa da. Bu yüzden Chernyshevskogo görüşüne bize görünür. ruh ile işkence bir titreme olan bir adam, ona kendini Turgenyev görür.

"Assia" karakteristik H H

Ruh kardiyak dürtüler, hayatın anlamı hakkında düşünceler anlatıcı adına, hikaye NN kahraman bilinmiyordu. Kendisinin istedim ve başkalarının görüşlerini göz ardı sadece kendi arzularının düşündüğüm-- ahlaksız bir yaşam sürdü.

O ahlak, görev, sorumluluk duygusu umursamıyordu. O başkalarının omuzlarına en önemli kararları kayması sırasında yaptıklarının sonuçları yarattığının düşünmemiştim.

Ancak, LV - kötü bir roman kahramanının değil tam vücut bulma. Her şeye rağmen, o anlayacak ve iyiyi kötüden ayırt edebilme yeteneği kaybetmemiştir. Oldukça ilginç ve meraklı olduğunu. yolculuğunun amacı - değil dünyayı anlamak için bir arzu ve yeni insan ve bireylerin çok şey öğrenmek bir rüya. HH oldukça iddialı, ancak reddedilen aşk yabancı duygu: Daha önce o reddedilen dul, aşık oldu. Buna rağmen, iyi bir ve hoş yeterince genç adama 25 yaşını kalır.

Sn NN farkında olduğunu Asya - kadın garip, ileride onun karakterinin beklenmedik dönüşler yüz çok korkuyor. Buna ek olarak, evlilik ona çok ağır bir yük, başkasının kader ve yaşam için sorumluluk hangi kısmının esas olarak görülüyor.

Korkan değişim ve değişkendir, ama hayat dolu, HH, ilişkilerinin sonucuna karar vermekten Asi sorumlu omuzlu olası karşılıklı mutluluk reddediyor. böylece hainlik yapılmış olması, o zaten kendisi için yalnız varlığını öngördü. Asya o hayatı, sevgiyi ve geleceği reddedilen, ihanet etti. Fakat Ivan S. acele onu suçluyorsunuz. Beri bir hata yapma için ödenen ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.