MaliKişisel Finans

Mali özgürlük, finansal güvenlik ve mali koruma

bolluk içinde hayatını yaşamak ve sıkıntı yaşanmayacak olan mali planı, her kişinin gibi kavramları bilmeli mali bağımsızlık, mali güvenlik ve mali koruma. Bütün bu kavramlar oldukça yakından birbiriyle ilişkilidir ve biri olmadan diğeri prensipte var olamaz. Demek ki sırayla bu kavramların hepsi açıklar.

Finansal koruma - bu para ya da öngörülemeyen durumlar için gerekli tasarrufların belirli stok. Örneğin, işten kovuldum, hasta ve işyerinde olmaya devam edemez veya ani finansal kriz geldi. zor zamanlar Hayatta kalmak için, herkes onun herhangi bir sorun olmadan yaşamak mümkün olacak hangi paranın belirli bir miktar olması dzholzhna. Genellikle, bu süre birkaç aydan bir yıla etmektir. Ortalama olarak - bu yarım yıl. Bu her zaman acil durumlar için para kenara gerektiğini, finansal koruma sağlamaktır. en aylık giderleri 10 000 ruble tutarında diyelim. Yılda yarım yaşamak için, 60 000 ruble gerekecektir. Bu miktar kullanmak edebilmek için doğru anda, kolay ulaşılabilir bir yerde sen olmak zorunda.

Finansal güvenlik. Bu kavram, her kişi için biraz daha kapsamlı ve anlamlı. Tamamen mali kendini korumak için, bu sermayenin bir yüzdesi size ayda 10 000 ruble verdi böyle bir büyüklükte birikimi olmalı, yani yaşam senin maliyetidir. Kabaca komple finansal güvenlik içinde hissetmek ve hesabınızda bankada az bir milyon ruble olmamalıdır, kriz ve görevden korkmayın için, konuşma,% 12 depozito koydu.

Mali bağımsızlık ve finansal özgürlük - tüm hayallerin için ödeme göze ve sermaye sadece faiz istediği bir durumdur. Eğer karar varsa o lüks yaşam için o gelir sağlamak için daha sonra, bir ay 100 bin ruble ihtiyaç olduğu yani, size bir aylık toplamı için sağlayacak olan yılda% 12, en az 10 milyon ruble, bankada durum eşit sermaye biriktirmek gerekir 100 bin ruble. Bu finansal özgürlük denir.

Ancak böyle bir devletin birikimi sonra, sen haklı kendilerini herhangi kriz veya iş kayıplarından korkmaz mali açıdan bağımsız kişiyi düşünebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.