Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Merdane için pirinç pişirmek nasıl

Dünya rulo gibi Japon mutfağının yemek olur her yerinde Günümüzde daha popüler. Tabii ki, sadece herhangi bir restoranda onları satın, ama evde kendiniz yapmak çok daha ucuz ve daha iyi vardır edebilirsiniz.

Sonra evde rulo hazırlanması çok heyecan verici bir deneyimdir.

Şimdi çok büyük sayıda bulabilirsiniz tarifleri rulo hazırlanıyor. Bunlar deniz ürünleri ve pirinç çeşitli yapılır.

Belki burada en önemli madde sadece pirinç olduğunu. Yani rulolarının nitelikler yüksek kaliteli pirinç tercih bağlıdır ve doğru pişirilmiş olsun tadı.

Ve burada soru ortaya çıkıyor: "Nasıl sağ pirinç ruloları pişirmek için?" Bu bizim yazı olacak budur.

Önce pirinç pişirmek nasıl rulo için, bunu alacak öğrenmek gerekiyor.

Yani, aşağıdaki maddeler gerek böyle bir rakam hazırlamak için:

  • 250 mL yuvarlak pirinç;
  • pirinç ya da diğer herhangi bir meyve sirke 50 mi;
  • 1 çorba kaşığı toz şeker;
  • tuz 1 çay kaşığı.

devam etmeden önce pişirilmiş pirinç, o iyice çamurlu tortu ortadan amacıyla en az üç kez yıkanmalıdır. Sonra bir süzgeçten atın ve tüm sıvıyı boşaltmak zorundayız. En pişirme için, neemalirovannuyu pan (veya bir tencere) kalın bir tabana sahip hazırlamak gerekir. Sadece o ve siz rulo için pirinç yıkayabilirsiniz. Ama en önemlisi, su solda dahilinde olmadığından emin olun.

Yani burada, aslında kendisi pirinç ruloları için bir reçete içinde:

Birinci Adım.

kuru bir kağıt havlu ya da peçete pirinç rulo genişletilmiş ve buna ek olarak yaklaşık bir saat için olmalıdır.

İkinci Adım.

Bir saat sonra, bir tencerede su yaklaşık 1,5 litre dökün pirinç tahıl koymak ve ocakta orta ateşte yerleştirin gerekecektir. Bu durumda, bir tencere kapağını kapatın emin olun.

Üç adım.

Nasıl pirinç ruloları pişirmek için? Sadece kısa bir zaman kısa sürede başlaması tencerede kaynatın olarak, çok yavaş için ocakta ateşi kısın ve başka 13-15 dakika kadar pirinç pişirmek gerekir. kurutuldu - Japon çoğu kombu pişirme sırasında ilave edilir kahverengi deniz yosunu, orijinal aroma için pirinç rulo verir. Ama bizim mağazalarda bulmak oldukça zordur, bu yüzden onsuz yapabilirsiniz.

Dördüncü adım.

Daha sonra kapağı açmadan, tencereden plaka kaldırmak ve demleme pirinç, yaklaşık 10-15 dakika sürdü.

Beşinci Adım.

Ve her kapta bu zamanda, şeker, birleştirmek sofra tuzu ve sirke.

Altı adım.

Sonra turşusu Şek alın dökmek gerekir. Sadece kürek çevirin, onunla müdahale etmeyin.

Yedi Adım.

Sonunda pirinç biraz soğumaya izin gerekecek ve daha sonra rulo hazırlanmasına doğrudan ilerleyebilir.

Eh, bu temelde hepsi bu.

En iyi sonuçları almak için, bir özel elektrikli pirinç ocak kullanabilirsiniz. Ama pişirme pirinç ruloları için mikrodalga kategorik çalışmaz. Eh, en azından, rulo yaratıcıları - Japonca bunu kabul etmiyoruz.

Oh, ve unutulmamalıdır ki bizim Japon şefler prensip, tek farkla, ona benzer yılında, marine avasezu hazırlamak yerine - sirke, şeker ve tuz haricinde ona sake başka bir yarım litrelik ekleyin.

Gördüğünüz gibi rulo rulo için pirinç yemek pişirmeyi tavsiyesi sonrasında evde olabilir için, pirinç pişirin. Sen önemli ölçüde tasarruf kalmayacak. ama aynı zamanda büyük keyif olsun! Ve biz yüzde yüz emin olduğunu. Ana yalnızca nihai sonuç en zevk getirdi, bir saat için ödeme yaparsınız. Rolls, kendi elleri özel tat, kendi başyapıtı tadı var pişirilir.

Şimdi sen rulo için pirinç pişirmek konusunda gereken her şeyi biliyorum düşünüyorum. Size iyi şanslar, sevgili aşçı! Biz büyük bir çıktı ve akrabalarına ve arkadaşları onları takdir sizin rulo diler!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.