KanunDevlet ve hukuk

Mahkeme cezaları. Rusya Federasyonu Medeni Usul Kanunu

fiziksel, yasal veya yetkilinin açısından negatif yasal yaptırım türlerinden biri gayet iyi. Adli çoğunluk. Bunların üzerinde ayrıca tartışılacaktır.

İdari cezalar: uygulanmasıyla ilgili mahkeme kararları

Böyle yaptırımlar birçok devlet düzenleyici otoriteleri getirebilir. Örneğin, işveren üzerindeki iş sağlığı ve güvenliği alanında denetim Federal Servisi kurumsal catering üzerinde vb. D.

Trafik kurallarının ihlali ile ilgili olarak, sadece bir trafik mahkeme cezaları gibi bir kavram hakkında orada açıklanacaktır.

Trafik polisi tek başına failine yaptırım uygulama hakkına sahiptir. Sadece idari işlem başlatırsa.

Raporun Sonuç - İlk aşama. Mutlaka yasal olarak eğitimsiz vatandaşlar için bazı çok önemli bilgiler bilmemiz gerekir.

bir protokol Çizim ödemeye mecbur etmez.

temelinde tek kaynaktır hangi idari cezalar vardır "görünür" adli emir ve tanımlar.

kurallar ihlal ve protokol bileşenleri değildir. Ne yapmalı

Bir vatandaş yasadışı hiçbir şey ve trafik polisi vardır yaptıklarının inanıyorsa, "bir şey onlar bulduk" bu durumda tek doğru eylem dakika ile kabul olmaz.

Bu pozisyon ilkeli olmalıdır. idari ihlalleri protokolün imza vatandaş ihlalleri ile anlaştılar anlamına gelecektir. konumunu savunmak çok zor olacaktır.

Nasıl protokolle "anlaşmazlık" yapmak için? Belirli kurallar, ama en iyi ifadeler:

 • "Ben bir kopyasını ve yetkili yasal yardım istemek, protokolün hazırlanması ile aynı fikirde değilim."

Bir sonraki onun imzasıyla belgede doğrudan yazabilirsiniz. Ve bu ifade sonrası ayrıntıları ile boyanmış.

Önemli bilmek - Trafik polis müfettişi isteği üzerine dakikalık bir kopyasını vermek zorundadır. ret sivil haklar denetçisinin ihlali olarak yorumlanabilir. Toplu özgür "savunucusu" sadece ceza davalarında gerekli olduğunu akılda tutulmalıdır. Ama kişisel avukat gelmeden önce imzaların tecil talep etmek mümkündür. tabii ki, o olacak, sürece. Değilse, ayrıca benzer bir formülasyon yazabilir. Duruşmada, o vatandaş idari suçlar tarihinde kabul protokolü ile katılıyorum, ama yasal cehalet haklı nedeniyle açamadı olmadığını anlamına gelecektir. korkuyor kortta "aptal" görünür olma. "En akıllı" hukuk açısından, kesinlikle cahil yaptığında Çok daha kötü gibi davranan.

Ne benimsenen protokol ile anlaşmazlık yapar?

En önemlisi - düşmanca. Yani mahkeme "otomatik olarak" bir kural olarak, vatandaşların lehine bitmiyor, bir karar, yapmaz vardır. Ve aslında profesyonel bir avukat hazırlayabilir tüm nedenlerini ve argümanları inceler.

Mahkeme kabul etmiyorsanız yaptırımlar, dayatılan. Ne yapmalı?

Boyutlar mahkeme cezaları suçun türüne bağlıdır. Hepsi İdari Suçlar Kanunu listelenmiştir.

Medeni Usul Kanunu uyarınca, on içinde takvim günü cezaları azaltmak hakkına sahiptir. Mahkeme kararları özel şikayeti ile bu iptal edilir.

Nerede göndermek için?

o yapım karar verildi durumda. Örneğin, Yegoryevsk Bölge Mahkemesi İdari para cezası uygulanmasıyla ilgili kararı vermiştir. verildiği tarihten itibaren on takvim günü içinde gerekli cezayı azaltmak için yukarıdaki argümanlar ile özel bir şikayette etmektir. sıfıra Aşağı, vatandaşı onunla kabul etmezse. Trafik polisi yerine açabilir özel şikayeti mahkeme vatandaşın yanında olacaksa, artış ve iptal.

Ben özel şikayette on günlük süreyi kaçırmış. Ne yapmalı?

Bu durumda, cevapsız süre geri yükleyebilirsiniz. objektif mahkemeye buna açıklık getirecek gerekçeli nedeni gerektiren bir vatandaş yapamadı zamanında dosya yargısına özel şikayeti.

Olası senaryolar hangi mahkemeler terimin zaman eski haline güvenmek:

 1. Vatandaş zamanında mahkemeye bir kopyasını almamıştır. Ben bu konuda bir şey bilmiyordum.
 2. Özel şikayette Fiziksel yapamaz. Hastalık, travma ve benzerlerini içerir. D.
 3. Ben bir iş gezisi oldu.
 4. Aksi takdirde.

son nokta mahkemeleri saygılı gördükleri "özel" faktörleri ifade eder. Ama ilk üç, bir kural olarak, genelde hep "obktivnye" olarak değerlendirilir.

Üçüncü Adım: icra. Para cezaları ve cezalar

Yani, yetkili makamlar tarafından idari bir suç üzerinde hazırlanan. Bekletilen mahkeme, sonuç - ince. icra yoluyla para cezalarının tahsilatını - Sonra yeni bir aşama başlar.

Her iki aşağıdaki koşullardan Ama eğer bu önlenebilir:

 • Mahkeme yaptırımlardan işlenen hakkında bilin.
 • Hemen cezası ödemek.

Ama benzer davalarda bir çok aşağıdaki senaryoda gerçekleşir. Ben kötüye hakkında bilmiyordum. deneme haberdar değil. icra takipleri tedbirler hakkında uyardı değil. Sonuç olarak - Kilit en uygunsuz anda hesapları. Acilen paraya ihtiyacı ve onlar "ateş" bölümü icra idari para cezaları (bu gibi durumlarda rol oynayan bir devlet kurumu) toplamak için.

Eğer ödemezseniz ne olur?

Birçok kişi olduğunu biliyoruz sınırlamanın statüleri icra "gerisinde", cezalar kaybolur bundan sonra veritabanı trafik polisi, içinde. Ama bunun için "beklemek" 2 yıl 10 gün gereklidir. On - bu sefer yürürlüğe girmesinden sonra hüküm, itiraz. zamanaşımı süresi - 2 yıldır. Ama biz çok dikkatli süre beklemek konusunda düşünmek gerekir? Mahkeme cezaların Gecikmeli ödeme aşağıdaki negatif sonuçları doğurur:

 • idari para cezasına mahkeme kararı sonrasında 60 günlük süre sonra iki kez boyutuna artacaktır.
 • borçlunun herhangi özelliğinin tutuklanmasını üretin.
 • yurtdışı seyahatlerinde yasaklaması.
 • icra takipleri için yüzde 7'lik ücreti saklayın.

Bazı sonuçlar çıkarmak ve onu cezalar kaçınmak için gerekli olup olmadığını dikkate almak mümkündür? Buna ek olarak, zamanaşımı geri yüklenebilir sonra bazı nüanslar vardır.

İdeal - icra borçlunun özelliği için seyir değildi ya da sadece kapalı aktüatör durumda değildi ve enformasyon trafik verileri veritabanında güncellenmiştir. Ama böyle bir "mutlu 'senaryo nadiren herkese ulaşıyor ve para cezaları ve cezalar birçok kişi tarafından verildi.

Birçok vatandaş biliyor ya da ihlalleri hakkında unutma. sonrasına kadar erteleyerek alışkanlığı, yanlışlıkla böyle devam cezası ile bir makbuz atılmış, vb. D.

pis kilit kredi kartı ve ince bir artış - Sonuç olarak. Ama biz biliyoruz, nasıl "temiz" vatandaş yasalar önünde, ya da bir yere örneğin hız sınırı üzerinde?

Eğer cezalar hakkında nasıl anlarım

Daha önce, bu tür bir prosedür bu kadar uzun bir zaman alır rutin oldu. İlk Vatandaşlar arşivinde konuyu gündeme gelmiş, şahsen, ispektora öğrenilen ceza trafik polisi çağırdı. Zaten, böyle bir prosedürün düşüncesiyle, deride "tüylerim diken diken" vardır. Birkaç yıl önce norm oldu. Bugün, çeşitli yollardan biri olabilir onların borçları hakkında bilgi:

 • Trafik polisi resmi web sitesinde (GIBDD ru dot).
 • SMS üzerinden. Örneğin, sayı 9112 metni gönderme "trafik polisi arabası ehliyet numarasının sayı." Bunlar ücretli hizmetler. Tipik olarak, bu hizmetler resmi sitesinde kişisel verileri girin ve ardından SMS ile iletilir tüm bilgileri almak yoktur.
 • Mahkeme icra Bölümünde kayıt yerine idarî para toplamak için.
 • kamu hizmetlerinin Portalı (gosuslugi ru dot).

Son hizmet en "uzun". Ancak, bir çok avantaj sağlar.

kamu hizmetlerinin portalı

"Karmaşıklık" gerekli bilgileri almadan önce kayıt ve kendi hesap yapmak zorunda kalacak olmasıdır. Ama bu prosedür.. Için, o gelecekte daha kolay hayat sunmakla kalmaz onların cezaları hakkında bilgi edinmek mümkün kılın, aynı zamanda onları ödemek için olabilir. Buna ek olarak, portal diğer olasılıklar bir dizi sağlar. "İçişleri Rusya Federasyonu Bakanlığı" bölümü seçerek trafik cezalarından öğrenin. Üzerine tıklayarak öğe "trafik ihlalleri alanında bilgi Sağlanması" yazar. Sonraki - "Bir hizmeti alın."

Mahkeme cezaları - ciddi bir konu, bu yüzden onların ödeme gecikme yok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.