KanunDevlet ve hukuk

Dairenin özelleştirilmesi. Dairenin reddi (örnek)

Oldukça yaygın daire özelleştirilmesi olduğunu. Dairenin ret, bir belgeyi yaparken - her vatandaşın hakkıdır. Ve kimse bunu uygulamak için zorlanabilir. Ne anlama geliyor? Kendi isteğiyle Adam, ya daire reddederse, ya da mülkiyetin özelleştirilmesi müdahil olan ve çeşitli koşullara kendini hazırlar. vatandaşların bu süreçte başarısızlık bilmelidir mı? Ne nüanslar düşünülmelidir? Bir örnek nedir özelleştirilmesi reddi daire? hep olsun o hazırlamak ve yürütmek gereklidir? İlk bakışta göründüğü gibi tüm bu kadar zor değil anlamak. Önemli olan - açıkça şartların bazıları arasındaki farkları kavramak.

İki kavram - Farklı anlamları

şey Rusya'da iki farklı kavram olmasıdır. İlk - özelleştirme reddi. İkinci - özelleştirmede (bu önemli) katılma reddetmesi. Iki terimin aynı şeyi ifade gibi görünüyor. Aslında öyle değil.

Dairenin özelleştirme Başarısızlık - zaman bir kişinin sadece sessiz budur. süreç değerlendirilirken için O ilişkin haklarını kullanmaları mümkün değildir. doğrudan başkaları tarafından işlem kabul etmedi özelleştirme katılmayı reddetme etmeyin. Başka bir deyişle, sadece süreci yürütmek için izin vermez.

vatandaş ifade biçimi - Reddi özelleştirilmesine katılmak. Bu durumda, bir kişinin özelleştirme yasasını uygulayan reddetmesi ifade eder. Diğer insanlar yaşama sürecini getirebilir. Bir kişinin katılımı olmadan daire özelleştirilmesi onayı bir tuhaf formu.

vatandaş açıkça bu eylemleri arasındaki farkı anlamak başlayacak Sadece zaman, soruyu çözmek için devam etmek mümkün olacaktır. Aksi takdirde, karışık ve ciddi bir hata yapabilir

olmayan özelleştirme Özellikleri

Özellikle her önerdi terimini içeren anlamaya başlamak için. Örneğin, özelleştirme reddi. O tüm sürecin ret tuhaf biçimi olduğu söylenmiştir.

Belgesel kanıtlar o gerektirir. Bir ayırt edici özelliği, bu durumda daire özelleştirilmesini olamaz gerçektir. çıkarılan gelmez dairenin reddetmesi, mülkiyet özelliğinde belediye aittir. Sürece insanlar işlemin gerçekleştirilmesi isteklerini ifade ederler veya ondan yazılı çöp yok gibi, sen özel mülkiyet haline devleti dönüştürmek olamaz.

ret Özellikleri katılma

Aşağıdaki özelleştirme katılmayı reddetme özellikle nüanslar vardır. Söylenmiştir - bu özelliğin kendine özgü bir biçimi özel belediye dönüştürülmesine olanak verir olduğunu. Bu durumda, sürecine katılmak reddeden bir kişi, herhangi bir önemli konut haklara sahip olmayacaktır. Sadece konaklama için, orada kayıtlı olup olmadığını.

Ne dairenin özelleştirilmesini yerleştirmeniz gerekir? Başka bir form özelliği dönüşüm katılma reddi halinde bir dairenin reddi belgelenmesi gerektirir. Genellikle bir veya daha fazla sakinlerinin olmadan fikir yürütmek için kiracı izin geri kalanına işaret eden bir özel belge ile sağladı.

Özelleştirme katılmak istemeyenler hepsi, kendi başarısızlığını düzenlemek gerekir. daha sonra ayrıntılı bilgi. Öncelikle, sonuçları vatandaşlara memnun olacağını anlamalıdır. Gerçekten de, ret özelleştirme katılma - ciddi bir adımdır. Dikkatlice düşünmek gerekir. önce olduğu gibi her şeyi İade özelliğinde dairenin kaydı, çalışmaz. yazılı başarısızlık varlığı işlemin yasallığını teyit etmektedir.

özelleştirme hakkı

Bunu özelleştirilmesine katılmak mümkündür Rusya'da kaç kez başarısız olmadan dikkat etmek gerekir. asıl sorun bu sürecin yasayla sağlanan kez sınırlı sayıda olduğu gerçeğidir.

Daha özel olarak, bir. Her vatandaş kez özelleştirilmesine katılmaya hakkı vardır. Bu şans fark edildikten sonra, yine özel olarak dönüşüm sürecinin belediye mülkiyet üyesi olması mümkün değildir. Böyle bir kişinin olmadan kolay daire özelleştirilmesi gidiyor.

Sürece yol açar gelen uygulamada, zorunlu minör çocuğu belirtilen akılda tutulmalıdır. özelliği özelleştirme belirli bir konutta reçete tüm vatandaşlara hakkına sahiptir. 14 yıl içinde bile küçük. Onlar mutlaka bir pay vermelidir Özelleştirilen konut bulunmaktadır.

küçükler için reddi

Ancak, bazen durumdan bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Dairenin özelleştirilmesine gerekiyor? dairenin çocuk reddetmesi, söylendiği gibi, yapılamaz. Küçükler mutlaka anlaşma yaptı. Ancak bunun tek istisnası varken.

Eğer bir çocuk olmadan daire özelleştirilmesi için, vesayet yönelmek zorunda kalacak. Özelleştirme katılmak için reddetmek yazılı olarak yapılması ve vesayet kararı olarak yapılacaktır.

Bu kutunun oldukça küçük bir paya reddetme, ancak velilere sorunların çoğunu getirecektir. Vesayet makamları bütün nüansları ve koşulların gereklerini öğrenecektir. Bu küçük menfaatler, etkilenen olumlu bir karar izledi olmadığını kanıtlamak için sadece irade sonra oldu. Uygulamada, çocukların çoğu her zamanki özelleştirilmesine katılmak.

zeminler

Birçok kişi zeminler çalışmanın altında sürecini terk edebilir ne merak ediyorum. Dahası, ve katılmak ve tam dönüşüm için belediye mülk gizli olarak. Ve kanuna göre özelleştirme için reddedebilir?

Evet, olur. Ama çok nadiren gerçekleşir. % 100 başarı - Biz belgelerin tam listesi ve ilgili makamlara doğru, tutarlı itiraz düşünmemeli. Bu dairenin özelleştirilmesiyle düşüşü takip edilebilir. Bu konuda kanun gerekçesi belediyeden temin edebilirsiniz.

Hangileri? kurallar, mülkiyet aşağıdaki kategorilerden özelleştirme tabi olmayan göre:

 • yurtları;
 • "Servis daire" - çalışanlar tarafından zevk olanlar;
 • Acil özelliği;
 • kapalı askeri alanlarda (şehirler) üzerinde daireler;
 • Nüfusun Sosyal koruma Fonu tarafından sahip olunan özellik.

Bu duruma göre, bir ev daire özelleştirilmesiyle hatası, yukarıdaki kategorilerin birini ilişkin ardından ise. Bu temeli oldukça meşrudur. Ama gerekli değildir iyi nedenler gönüllü vazgeçmenin. Ama bir kural olarak, onların seçimi doğrulamak için yardımcı vurguları bırakın. Asıl - akılda tutulması, kimse özelleştirilmesine katılmaya ret yazılı zorlama hakkına sahiptir.

kendi isteğiyle

çoğu insan içine özelliği dönüştürmek reddediyorum nedense Yani özel mülkiyet? daire özelleştirme almaz (yasal kısıtlamalar olmadan) nedenleri nelerdir? söylendiği gibi siyah ve beyaz dekore dairenin reddetmesi, bir insan olmadan sorunun yaşayan vücut bulması kalanını verir.

senaryoları aşağıdaki Gönüllü nedenler en sık şunlardır:

 1. yaşam alanı artış dikkate alınması. Tüm ve her zaman karlı özelleştirme. Örneğin, ortak daireler hak normalde kullanmayın.
 2. Vergiler. Rusya'da, mevcut tüm varlıklar için tesiste ödenmesi gerekmektedir. Mülkiyet vergileri genellikle püskürtmek.
 3. Neden henüz dairenin özelleştirilmesini yerleştiremez? hisse veya tüm sürecin Reddi onarım konusunda endişe etmeyin mümkün kılar. Rusya'da, ev sahibi çalışmak onarım sağlanması için kendilerini ödemeleri gerekmektedir. Belediye mülkiyet durumuna pahasına onarılır.
 4. Sübvansiyonlar ve teşvikler. Apartmanların sakinleri genellikle devletten ikramiye çeşitli sağladığı. Özelleştirme onları uzak alabilir.
 5. eskiden özelleştirilmesi katılım. Yorumlar gerekli değildir. Bir kişinin zaten özel belediye mülkü tasarlamıştır, bu süreç olamaz tekrar çekmek için.
 6. arzu eksikliği apartmanda bir paya sahip olmak. Bir nadir ancak ortaya çıkan bir olgudur. Bazen insanlar sadece daire özelleştirilmesini istemiyoruz. vatandaşlar zaten özelliği vardır ve o kalan kiracı payını "verir" gerçeğine dayanan dairenin reddetmesi.
 7. "Sonrası için" özelleştirme hakların İhmali.

İkinci varyant sık oluşur. Vatandaşlar akıllıca onun tek hakkını kullanmalıdır. Zamanla herhangi bir kısıtlama yoktur. Yani 48 ve 88 özelleştirme tenekede ve 18 yaş katılma vatandaşı olduğunu ve.

etkileri

Herhangi yasal olarak anlamlı bir eylem sonuçları vardır. Ne çalışılan süreci neden olur? başarısızlık özelleştirme dairelerin sonuçları en azından bir vatandaştan mülk sahibi olma hakkı seçildi.

Tüm özelleştirilmesine katılmak için ret Rusya Federasyonu olarak haklarına ilişkin kısıtlamalar yüz reddediyorum. Bu vatandaşlar için aşağıdaki özelliklere atanabilir:

 • hayat ikamet hakkı (kayıp, bir kişinin bir özelleştirilmesinde rol almasını başlarsa);
 • Hükümet programları için ücretsiz konut hakkı;
 • kişi, uygun kuyrukta ayakta ise, istihdam, sosyal sözleşme üzerinde bir daire satın alma imkanı.

Sadece gerçekte göründüğü gibi o kadar iyi değil. kayıt reddi sonra dairenin özelleştirilmesi özelliğinin bir kişi mahrum edebilir. Teorik olarak, gayrimenkul vatandaş topraklarında yaşayan hakkına sahiptir. Ama mülkiyet aynı zamanda sahibinin bir daire satabilir veya ortak konut koşulları sağlamak için.

kayıt

Nasıl özelliği vazgeçmek? Bu ret özelleştirilmesine katılmaya unutulmamalıdır - Böyle zor bir süreç değildir. Önemli olan - Belge düzeninin özelliklerini bilmek.

O yazılı olarak iletilmesi gerektiğini söyledi edilmiştir. noter tarafından hazırlanır. Ancak o zaman dairenin özelleştirilmesini yerleştirebilirsiniz. reçete dairenin ret aşağıdaki belgelerin vatandaşı gerektirir:

 • Rusya Federasyonu'nun pasaportlar;
 • Bir kayıt varlığını teyit referanslar;
 • (Genellikle bir noter tarafından hazırlanan) uygulama formu.

noter ofisine gönderilen tüm kağıtları sonra reddi onayı yayınladı. Bu belge gayrimenkul gelecekteki sahipleri olması gerekiyor.

örnek

Eğer çalışılan sürecini terk etmek istiyorsanız, yönlendirilmesi gerekir belirli kurallar vardır. Hangi bilgileri bir belge içermelidir? zorunlu olarak daire özelleştirme örnek ret geçerli:

 • Çöp vatandaş ilişkin veriler;
 • özellik hakkında bilgi;
 • (Isteğe bağlı) ret nedeni;
 • tescil tarihi;
 • kişinin imzası.

Yukarıda dayanarak başarısızlık bir örnek verir. Böyle bir şey olacaktır:

 • Ben, Ivanov Ivan Ivanovich, (pasaport), bu vesile ile adres (bilgi) bulunan daire özelleştirilmesi, katılmayı reddetme haklarını ifade etmektedir. Karar gönüllüdür. nedenlerle ben açıklandığı ve tam olarak anlaşılmamıştır. haberdardır kararında sonuçlarıyla.

Burada doldurup noter gönderemediğinden dairenin özelleştirilmesi başarısızlık şeklidir. belgeden güvence sonra gelecek sahiplerine verilir. özel mülkiyete tasarım dairelerde vicdani retçi varlığı gerekli değildir. Sadece reddetmesi yazılı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.