KanunDevlet ve hukuk

Rusya'da Çocuk Adalet. çocuk adaletinin kanunu

Aslında, çocuk adalet sistemi böylece kendi çocukları ile ilgili olarak ebeveynlerin eylemleri ile mücadele yürüten ve adres, işlevsiz ailelerin çocukları kurtarmaya sağlandığı vasıtasıyla, çok olumlu bir sistem olması gerekiyordu. Ama aslında kesinlikle işlevini yerine değildir. Ne de böyle bu sistem zaten uzun süredir kurulmuş ve aktiftir eden Rusya, Ukrayna veya Beyaz Rusya ya, gibi önceden embriyo var bu ülkede. İstatistikler bir sorun, bu aynı adalet müdahale yalnızca suçları, intihar ve diğer bu tür etkinliklerin sayısı artırdığını ortaya koymaktadır.

Çocuk adalet sistemi nedir

Bu kavram görünür ve yargı makamlarının altında, temel amacı olan genel olarak ve özellikle ailelerde insanların korunması olmaktır. Bu sistem çok uzun süredir mevcut ve gelmiştir de Avrupa ve Rusya gibi. Başka bir şey o kadar üzerinde suç küçüklerin sorunları, çocuklara ağır yaralama ve bu tür gerçek ihtiyaçlara cevap vermek üzere az veya çok yeterli çalışıyordu önceki olmasıdır. Ancak, yavaş yavaş, Rusya'da diğer çocuk adalet hareket, adım adım. Zaten "Rusya Federasyonu'nda vatandaşlar için sosyal hizmetlerin temelinde" adı altında şu anda kabul edilmiştir hukuk, giderek, egemen ve kontrolsüz ülkedeki tüm çocuklara bertaraf etmek isteyenler pozisyonunu güçlendiren diğer bir faktördür. Biraz beklenmedik geliyor, ama aslında yolu bu. Her bir davada yargılama önceki uzunluğu ise artık (hiç kimse hiç ve takip etmez) oldukça basit bir anonim ihbar olurdu. Sonuç olarak, çocuk oldukça zengin bir aileden bile alabilirsiniz. nedeni kirli tabaklar arasında değişen ve katta dağınık oyuncaklar ile biten her şey olabilir. Bu arada, oyuncaklar toplanıp da belli fantezi de neden olabilir bulaşıkları yıkadı.

tarihsel bilgiler

herhangi bir şekilde, ilk denemeleri halen 1845 Lütfen alınan küçükler ilgili mevzuat optimize etmek. Yavaş yavaş rafine ve sistemi optimize edilmiştir. SSCB'de devriminden sonra da şu veya bu şekilde küçüklerin başka düzenlemeye sorumluluğu içindedir benzer yasalar vardı. Örneğin, yaş ve yetişkinlerle aynı cezalara tabi işlenen suçlar, bağlı bazıları. Bir istisna dışında - sosyal koruma (yani çekim) en yüksek şekli asla geçerlidir. Ancak, bazı durumlarda hala kullanıldığını en az iki belgelenmiş kanıt vardır. Ama burada, her şey iyi kurulmuştur. İlk durumda daha yüksek bir ceza 10 kundaklama ve bir tarafından işlenen 8 Kill ve aynı kişi için empoze edildi. İkinci olarak - bir kadın ve küçük çocuğun öldürülmesi. Günümüz dünyasında, Rusya'da çocuk adalet sistemi henüz ABD veya Avrupa'da, örneğin, gibi böyle bir ölçek kavuşmuş değil. Ama sorunu anlar ve düşünmek mümkün nüfus, zaten aktif olarak bile bu küçük adımlar eleştiriyor.

Resmi hedefleri

sorunu tarif etmek üzere daha fazla veya daha az açık ve anlaşılır amacıyla, örnekler sisteminin nasıl işleyeceğini göstermelidir. kasten sorunun özünü bilmeden, bir suç bir çocuk varsa Yani, o sorumlu tutulması gerekir. Normal şartlar altında, o özel bir hapishanede oturmak gerekir. çocuk adaletinin durumda o bir kurumda yeniden eğitim için gönderilecek. Yani başka benzeri, onunla bir iş taşınan çocuğun ruhunun, travmatize öğretme, açıklama ve yerine, teorik olarak, olduğunu. Oldukça iyi amaç. Başka bir örnek - bir aile olan ebeveynlerin içme veya uyuşturucu bağımlıları vardır. Teoride, bir (aksini ispat birçok örnek olmasına rağmen) olmamalı gitmek için özellikle iyi çocuğun hiçbir şey bir sosyal biriminde doğmuş. Gelecekteki çocuğun hayatını iyileştirmek için, çocuk adaletinin hizmeti alır. Bu tür bir konum olmamalıdır olup, aynı zamanda oldukça mantıklı ve anlaşılabilir bir durumdur. Bunlar sisteminin nasıl işleyeceğini iki basit örnekleridir. Ne yazık ki, bu oldukça farklı çalışır.

gerçek performans

çocuk adalet sorunları herhangi denetim eksikliğine ve bir şeyler kanıtlamak için ebeveynlerin yetersizlik ile başlar. Yani, özünde, bunun hakkı vardır, ancak delil yakınlarının görüş nadiren dikkate alınır düşündürmektedir. Şuna benzer - paraya ihtiyacım yetkililer vardır. O isimsiz ihbar gerekçe istediği herhangi aileye gelir. Kağıttan işaretsiz, böyle bir belgenin varlığı neredeyse imkansızdır ve kendi Aynı yetkilinin yazabilir edin. Sonra, kirli tabaklar üzerine çekme (henüz hemen yıkanıp değil), dağınık oyuncaklar (sağlıksız), buzdolabında gıdalar güya orada ihtiyacı vardı ve benzerleri, kişi ebeveyn hak mahrumiyeti prosedürünü başlatır eksikliği. Doğal olarak, herhangi bir normal (ve en anormal) ebeveynlerin bu karşıyız. sorunu çözmek için, belli bir miktar ödeme yapmak sunuyoruz. İşte tüm sistem. Basit, hızlı ve çok karlı. Hepsi aynı insan faaliyetinin tüm diğer alanlarda bakımından doğrudur. Uygun kontrol varsa, açıkça mantık ve işlerin gerçek durumu aykırı olmayan göstergeler ve parametreleri tanımlı bir hükümet kurumu iyi yararlı olabilir. Ama şimdi içinde bulunduğu şeklinde.

şekerleme

görevlilerinin bakış açısından, çocuk adaletinin ilgili bir yasa var ana pozitif faktörler vb ailesi içindeki durum çocuk suça düşüş ve geliştiriyoruz. Teorik olarak, açıkça bir çocuk vesayet sürebilir göstergeler, listelenir ve bunlar gerçekten az ya da çok yeterli olacaksa, durum aslında artırabilir. Basit bir örnek - çocuk fast-food yemek beslenir edildiği bir aile. Bu, sağlıklı yetişkin bebek bahsetmiyorum, zararlıdır. Bu gerçeği ortaya çıkardı ve oldukça belgelerle saptanır bireysel vakalarda, daha kötüye kullanmasıdır ise, orada gerçekten ebeveyn haklarının sonlandırılması için prosedürü başlatmak için mantıklı. Erken yaşlardan itibaren Böyle bir diyet tüm bebeğin hayatı ve sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

eksileri

Çocuk adalet sistemine karşı oy çok daha fazla olduğunu tahmin etmek kolaydır. Ve bunun nedeni an mevcut değil, yukarıdaki paragrafta sözü edilen kontrolün durumun da oldukça mantıklı. Sonuç olarak, eksileri de bir anlık değişim bütün avantajları. Biz fast-food yemek ile daha önce açıklanan örnek alırsak, o zaman bir kez böyle yeme ebeveynleri ile bir çocuk görmüş yeterli olacaktır, zaten kimse haklarından mahrum edilebilir. açıklama olmadan, olanağı olmaksızın böyle devam tersini kanıtlamak ve için.

Rusya'da Çocuk Adalet

Ülkemizde böyle bir sistem, neyse ki, henüz tam kapasite ile çalışmıyor. Bu noktada, daha alışkanlığı, daha önce olmuştur hepsi aynı adımlar attı. Aslında, hiçbir şey değişmedi, ama gitmek. Hükümet resmen böyle bir olumsuz ilgilidir beyan, ama burada atılmıştır adımlardır, negatif çağırmak oldukça zordur. Öte yandan, başka bir hareketi, anlaşılmaz basit ahaliye yürütmek için kesinlikle gereklidir buzdağının sadece ucu olduğunu oldukça mümkündür. düz metin çocuk adalet sistemi kabul veya Rusya'da kabul açıkladı edileceği gibi her şey, daha fazla veya daha az belirgin hale gelecektir.

Ukrayna

durum diğer BDT ülkelerinde benzer. Geçen devrimden sonra, aktif olarak Avrupa'ya arayan Ukrayna, bakmak için şimdi Özellikle ilginç. Onu tabii ki, kimse suyu ancak tüm oldukça gerçekçi olduğunu çekecek, gidelim. Sonuçta buna gerekli olduğu şeklinde kabul edilecektir Ukrayna'da çocuk adalet sistemi, basitçe tüm sevdim çocukları alıp peşin ödeyeceksiniz diğer ailelere gönderebilirsiniz olacaktır. Bütün bu resmen teslim edilecektir nasıl hala bilinmemektedir, ancak farklı verimlilik ile çok sayıda ülkede böyle bir uygulama, sadece başka bir şey beklemek için bir neden vermez gerçeği.

Sistemler olasılıkla gelecek

, Gerçek ışığında kadarıyla insanların büyük çoğunluğu olumsuz bir şekilde olasılık bunun belli bir derecede çocuk adalet sistemi gibi bir kurumun, söz ya da bir başka iptal edileceği gibi. Aslında, neredeyse imkansız olurdu yolsuzluk, çocuk ticareti ve diğer tür ihlallere kurtulmak, ama hepsi farklı olacak döşenmiş. Dünyada sadece küresel değişimler gerçekten şiddet önlemlerine yol açabilir. Basit bir örnek başka önemli savaş olarak kabul edilebilir.

sonuçlar

gibi Enstitüsü fikrine yeterince kötü değildir ve resmi amaçlar yanı sıra sistem yapmak gerektiğine eylemler, böylece toplumu ve birçok sosyal sorunların çözümünü odaklanması ve. Uygulamada, çocuk adalet sistemine olumlu hiçbir şey olmuyorsa, bunu destekleyecek veya tamamen sorunu anlamak veya bu ilgi yok herkese böylece. Doğal olarak, hiçbir şekilde insanların yaşamlarını iyileştirmeyi yönlendirilebilir. Şu anda var olan özelliklerin bir revizyon gerektirir ve aslında oldukça onun bozulma daha durumun iyileştirilmesi yönelik olacaktır daha yeterli ve makul fiyatlara getirmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.