SeyahatYol tarifi

Gezi Zugdidi, Gürcistan: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler

Son yıllarda yolcular arasında Gürcistan gibi bir yöne giderek daha popüler hale gelir. Nitekim, ülke Sakartvelo sıcak konukseverliği, samimi tost, yangın Lezginka, dağlar yabani güzellik ve mükemmel korunmuş mekanlara sahip çekici görünmektedir. İnsanlar zihninizi dinlenmek ve dost Gürcüleri ve Kafkas Dağları'na vermek sihirli güçler, kazanmak için buraya gel.

bazı gerçekler

kentlerinden biri gezginler Zugdidi'de (Gürcistan) tarafından saygı. Bu ülkenin batı kesiminde yer alan Zugdidi bölgesine ve Samegrelo-Upper Svaneti ve Zugdidi-Tsaish piskoposluk, idari merkezidir. "Büyük tepe" Gürcü "Zugdidi'de" dan gelmektedir tercüme etti.

Şehrin nüfusu Sovyetler Birliği'nde yaklaşık 110 bin kişi oldu. Ama SSCB dağılmasından ve şehrin Zugdidi nüfusunun topraklarında birçok işletmelerin kapanması ile 75 bin kişiye indirildi. temelde klasik ve standart olarak kabul edilir Zugdidi lehçesi Mingrelian dil, Orada söylüyor.

konum

Zugdidi (Gürcistan), deniz seviyesinden 100 metre yükseklikte yer almaktadır. - Tiflis - Gürcistan başkenti itibaren Zugdidi 300 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Ve Karadeniz yakın kasabadan 30 kilometre ile ayrılır. Bu nedenle, dinlenmek için plaja gitmeden birçok gezginler, Zugdidi'de aramak emin olun.

Nasıl alabilirim

Gürcistan gibi bir ülkeyi dolaşmak için çeşitli yollar vardır. Zugdidi Kolhis Şefelada olduğunu ve burada uçak, tren, otobüs ya da araba ile ulaşabilirsiniz.

Uçuş yolu seçerseniz, bu durumda yolcu kabin ekibi rahat uçaklar. 1 sa - bilet fiyatı iki ucunda 150 GEL (yaklaşık 3,5 sen ..), seyahat zamanı. dağlarda yana sıklıkla değişken hava ve uçuş beklenmedik iptal edilebilir.

uçağın 20 kişilik gemide koltuklar Kanada'da üretilen küçük uçaklar vardır. Bu Mtskheta yakınında bulunan Tiflis, Natakhtari özel havaalanı, yola çıkıp yerinde kalır. Mestia itibaren Zugdidi taksi veya minibüs ile ulaşmak mümkündür.

Zugdidi (Gürcistan) tren istasyonunda ülkenin en batı olduğunu. o büyük bir revizyon gerektirir rağmen Sovyet döneminde inşa bina, mükemmel, bu güne kadar korunmuş.

Şimdi şehir tren istasyonu Svaneti bölgesindeki seyahat eden kişiler için bir ara istasyondur - Gürcistan özellikle gurur dağlık ve pitoresk alanı. Zugdidi Tiflis ve arka yolcu taşıyan yüksek hızlı tren sahiptir. Seyahat süresi 6 saattir.

trende Zugdidi'de üzerinde biletin Maliyet - ikinci sınıf koltuğuna Tiflis 8,5 lari olan bir bölmede bir bilet alırsan, bilet fiyatı 18 GEL olan (202 ovmak.) (430 ovun.). 26 GEL ve koltuk 1 ve 2 sınıfları (620 ruble.) - - Ve ayrıca CB bölmesine bilet var maliyet 24 GEL (. 570 ovmak) Ve 14 GEL olduğunu Sırasıyla (333 ovun.).

Yerliler şekilde arasında en popüler Tiflis almak ve oradan Gürcistan başka herhangi bir noktaya kadar - şehirlerarası otobüs kullanmaktır. Otobüs bileti 13 GEL maliyeti (310 ovun.). Ayrıca Zugdidi (Gürcistan) den Poti Rustavi ve Chkhorotsku ulaşılabilir. Ayrıca maliyet tartışılabilir olduğunu özel taksi, hizmetlerini kullanabilirsiniz.

manzaraları

Zugdidi (Gürcistan) mekanlara şehir çok mütevazı. Yani, halk yalnızca zarif atalara saray Megrel Princes Dadiani sahiptir. Princes Dadiani onlar Napoleon Bonaparte ile ilgili idi, eski bir aristokrat soyundan var. Daha doğrusu, Gürcü prensesi biri Napolyon yeğeni ile evliydi.

Çünkü bu bilinen ilişkinin, prens ölüm maskesi dahil Napoleon birkaç şey miras. Uzun süre prensler gibi sadece ana dini tatil günlerinde artık görülebilir Meryem Shroud, veli olduğunu.

Buna ek olarak, artan popülaritesi saray Dadiani prensler kendi bahçesi getirdi. 19. yüzyılda kuruluşundan için Samegrelo Prenses Dadiani sonra cetvel onlarla flora nadir türler getirdi ünlü Avrupa bahçıvanlar davet etti.

Burası Zugdidi Botanik Bahçesi olarak bilinen Bugün 26.4 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Bugünün Zugdidi Bahçede 200 yaşında olan ağaçları vardır ve onlar Avrasya kıtasının tek kopyasının türüdür.

nerede kalınır

şehre Turistler çoğunlukla transit geçiş vardır - onlar Svaneti dağ bölgesinde izleyin. Gürcü kimliği ile görüşmek istediğini başvuranlar olmasına rağmen, insanların geleneklerini tanımak. Bu tip turistler Zugdidi'de kalmak mutluyuz.

Kolayca Zugdidi (Gürcistan) bir ev kiralayabilirsiniz. Hem de misafirhane bulmak olarak. İkincisi maliyet 50 lari (yaklaşık 1200 ruble.) ortalama oda, Ama bir rezervasyon numarası yapmak tavsiye edilir. Ayrıca onun oyma ahşap süslemeleri, zengin dekorasyon ve ana kolaylığını vurmak için birkaç gün için bir ev bulabilirsiniz.

şehir etrafında yürüyüş

Kent merkezi bulvarda bağlı iki alanda, oluşmaktadır. 511 metre Zugdidi Bulvarı uzunluğu, onun merkezinde sıcağında mükemmel gölgeler ve serinlik veren büyük ağaçlar, büyür. Tüm Bulvarı boyunca yerel restoran ve kafe yanı sıra otel "Odishi" sinema "Atrium", belediye başkanının ofisi ve adresi izleyebilirsiniz.

bulvar güney kısmında Samegrelo idaresi ve çeşitli bankaların bir bina var Özgürlük Meydanı vardır. Uzakta değil meydanına zugditsky Katedrali. Buna ek olarak, burada yavaş yavaş Kutaisi ve Tiflis şeride dönüşüyor güneye bir yoldur.

Bulvarı'nın kuzey kesimi merkezi meydan dayanır. Yerel Drama Tiyatrosu Dadiani adlı hangi Sokak Tiyatrosu, kalkar. Öte yandan bölge saraya Dadianis giden caddesi geçmiş uzanan kentsel stadyum vardır.

şehrin modern tarihi

diğer BDT ülkeleri ile karşılaştırıldığında, modern Gürcistan oluşumunun ilginç bir geçmişi vardır. Zugdidi da kalmaz. Onun üzerinde mi eğlendirici birçok bilgi bulabilirsiniz. Kurtuldu ve kanlı olaylar.

Zugdidi'de modern tarihi iç savaş Kızıl Ordu Kuban sırasında kazanılan 1921 ile başlar. Kentin Birliği'nin dağılmasından sonra sonra hükümet-içinde-sürgün başlı merkez Zviada Gamsahurdiya, bir tür haline geldi. Güney Osetya yerleşim Gürcistan'ın saldırısından sonra yıldırım Rus kuvvetleri tarafından yakalanıp daha sonra yakında onları serbest bırakıldı.

Zugdidi (Gürcistan) sakinleri geçmiş hatırlamak sevmiyorum ve onlarla son gelişmeler hakkında bir konuşma yapacak daha iyi değil. Ama onların misafirperverliği ve samimiyeti her misafir kalbinde bir ömür boyu sürecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.