Kendini yetiştirmePsikoloji

Liderlik ve onların özelliklerinin Türleri

Liderlik - hayati bir pozisyon. Kendi zaman yönetebilir insanların doğasında olduğunu. lideri sürekli başkalarının çalışmalarını kendi fikirlerini uygulamak organize etmek, kendini geliştirme devreye girer. liderlik farklı türleri aşağıda bunları tartışmak vardır.

lider-organizatörü bunun kendi olarak takımın ihtiyaçlarını alır ve aktif kolektif yaşam katılır ki farklıdır. Bu adam iyimserlik dolu, o en problemler kolayca çözülür olduğundan emindim. Onlara güven ilham çünkü insanlar, hiç şüphesiz onu takip et. Takım liderleri sadece gerçekten iyi fikir ve eylemleri sunabilir inanmaktadır. sadece örgüt yönlendiren Bu adam takımının hatalardan birine işaret edebilir ve aynı zamanda suçlu bile rahatsız değildir. Bunun yerine, verimli daha iyi ve daha işe çalışacaktır. Neredeyse her takımda vardır gayri liderler.

yaratıcının lideri yeni fikirler görebilirsiniz. Her zaman başkalarının aşılmaz, ve hatta bazen tehlikeli görünmektedir sorunlar için kaldırıldı. Bu kişi bir şey yapmak zorunda, komuta olmayacaktır. O dinleyicileri çekecek, böyle bir partinin fikri göstermek, anlatmak, tartışmaya davet edecek.

Biz liderlik tiplerini dikkate devam ediyor. Güreşçi - Hep emindi. Bu güçlü bir irade ile bir adam. Lider cesaretle bilinmeyen, tehlikeye doğru emin adımlarla fikir için mücadele girer. Böyle bir adamın dezavantajı o her adımla ilgili ilk, o hızla her şeyi yapmak istiyor düşünmeye vakti yok olmasıdır.

diplomatın lideri - görüşmelerin dahi. Bir kişinin beceri ve kötülük için bilgi kullanıyorsa, kolayca entrika ası çağrılabilir. O, her şeyin her zaman farkındadır durum, tüm gizli ayrıntılar, söylentiler ve dedikodular bilir. Bu bilgiler belirli bir şekilde her kişiyi etkilemek için onu tanır. O ortakları bir daire içinde kişisel toplantıları veya görüşmeler ayarlamaya tercih ediyor. o tehdit şey planladığını hissederse, diğer nesne etkili insanların dikkatini aktarma yapabilirsiniz. O etkisini komuta iyi şekilde kullanacağız eğer O mükemmel bir lider yapacaktır.

liderlik Başka hangi tipleri vardır? Yorgan - Zor anda kimseye yardım etmeye hazırdır. onlar onların suç vermeyecektir hissediyorum çünkü Ona göre insanlar çeker. Böyle bir kişi, nazik özenli, empati yeteneğine sahiptir.

tiplerini ayırt siyasi liderlik. demokratik ve otoriter liderler vardır, onlar kendi astlarını tedavi şekline bağlı olarak, bu kategorilere ayırmışlardır. yönetim ölçeğine göre seçkin parti, sınıf, ulusal liderler olabilir. Modern siyaset bilimi liderlik aşağıdaki türden belirlemiştir:

1. Lider taşıyıcısı - özel bir şekilde baş gerçekliği görür. Bu lider kitleler için idealdir. büyük bir zevkle insanlar onlar tarafından gösterilen yolu takip etmek.

2. lideri-kulu - arzuları ve halkının ihtiyaçlarına göre şekillendirilir. Her zaman onların bileşenlerinin adına hareket eder.

3. Lider pazarlamacı - olumlu fikirlerini "satmak" kapasitesine sahip bir lider. Seçmenler hemen diğeri üzerinde adayın avantaj görüyoruz.

4. Lider-yangın - bu kitlelerin acil ve acil sorunlar üzerine odaklanmıştır. Bu lider onlar için bulmak için yapılması gereken tek şey, her zaman belirli durumları çözmek için hazırdır.

Temiz görüntü genellikle liderler arasında bulunmaz. 2-3 kombine özellikleri, aynı anda, fakat farklı oranlarda her amiri. Bu durumda, lider tipolojisi üzerinde herhangi bir kişiye saf bir formda tedavi edilemez. Tarihsel gerçekler orijinal karizmatik lideri yavaş yavaş nefret zorba ve diktatör haline gelebilir kanıtlamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.