Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl suçluluk kurtulmak için

Suçluluk biz par değildi olaylara bir tepki olarak psikoloji davranır, sık sık, birini getirdik - beklentileri karşılamadı. Genel olarak, bu duygunun ortaya çıkması - bir turnusol testi insan topluma uyum, yetenek eylemlerini değerlendirmek ve beklentilere ile karşılaştırmak. Onunla gibi ve başkalarının beklentileri. nedenle içinde. Biz Birini rencide olmanız halinde "bir şeyler ters gitti" gerçeği sorumludur takdirde, çok geç, suçlu hissetmeye edilir suçlu olabilir. Sorun insanların aslan payı üzerinde herhangi bir şey ve her şey için sorumluluk almak eğiliminde olduğu gerçeği yatıyor: Anne üzgün, bu yüzden ona zarar. Bugün kızgın Koca, çorba yeterince iyi suçlamak yapmaya hazır değil bu yüzden. Ve çok daha fazlası. prensip genellikle açıktır.

Yani genellikle sorumlulukları olduğunu ve onunla - bu genişletir girmek mümkün olmayan şeyler için suçlama. Bu şarap nevrotik kategorisine aittir ve ondan kurtulmak gerekir. Ama bunu yapmak için, bir kural olarak, çok zordur. insanlığın bütün kusurları için kendini suçladığını alışkanlığı bizi sıkıca oturur ve sadece kaybolmazlar. Peki suçluluk duygusu kurtulmak için?

1. Bu sizin "ofis" koşulları hakkında daha açık olmalıdır. Bu basit bir soru zorluklar neden olursa vaat zaman, deme", belirli bir yol "Geç iş için" en sık suçluluk veya arıza bilinçsizce meydana geldiği sonra o anlarda, bir başka maçı neden tüm bu eylemleri, kene nerede bir listesini oluşturmak, (a) "" annemle konuşma "vb listesinin derlenmesi, daha iyi suçluluk kök anlamak için birkaç gün geçirebilirsiniz.

Liste hazır olduğunda 2. Bundan analizine başlamak mümkündür. bu gibi bir az ya da çok kesin ve açık bir eylem dayalı ise, "kocası telefonunu kırdı" o suçluluk oldukça normal bir duygu hangi istisnai durumlarda mantıklı başa olduğunu "yıldönümü hakkında Unuttum". Onlar hakkında - aşağıda. listeniz, "Ben beklentilerini yerine getiremediği," "Bir şey zarar", "suçluluk belirsiz anlamda çörekler yemiş sonra" gibi benzer açıklamaları, oluşur Ancak, - bu suçluluk kurtulmak için nasıl yansıtmak için bir fırsattır. daha amorf ve muğlak ifadeler, daha "belirsiz ve haksız" duygu, şarap senin derin oyalanıyor yoktur. Ama biz zaten çözüme yarısına geldiniz.

suçluluk kalıcı anlamda 3. mücadele edilmelidir. İlk nerede ayakkabı sabıkam anlıyoruz. "Her zaman suçlu" çoğu yüksek talepleri olan bir ailede yetişmiş. Bu tür ailelerin çocukları, genellikle daha başarılı sınıf arkadaşları, komşularının yavru karşılaştırılır hata için çok az veya hiç payı var. Ve belki de en önemli şey: bunlar, anksiyete ve bununla olsa az sıklıkla ekili şarap başa öğrenmek yoktur.

Eğer böyle bir ailede getirdi nasıl suçluluk kurtulmak için? Bir çocuk değil var ve şimdi zaman suçlu hissediyorum ve ne zaman karar özgürdürler - - İlk olarak, fark yok. İkincisi, yanlış hakkınızı alın. Bu yanlış Hepsi yaşayan insanlar, (ve bu önemli bir noktadır!) Hiç kimse öldü, afet vuku bulmadığı.

4. Bu işitsel eğitim kısa vadede herhangi bir etkisi beklenmemektedir. suçluluk takip etmek için bunu bir alışkanlık haline getirin ve fikri diğer yerine doğmuştur: "Ben kendimi kabul yanlış hakkın var.". gerçekten böyle bir alışkanlık düzenli olacak eğer Zamanla, sen, durumun önceden kendini suçlama girişimi ve artık farklı bir reaksiyona neden için bir kaldıraç olarak görev yapmış olduğuna dikkat edecektir.

5. bize kalıcı sıradan ve günlük suçluluk maruz kalanlara geri dönelim, ama kesinlikle farklılaşmış durumlar (bakınız paragraf. 2) 'dir. Eğer bir kanca manipülatörü üzerinde yakalanmış olup olmadığını, bunu düşün? Bunu pişirmeye devam edersem bir restoranda arkadaşlarıyla akşam yemeği olacak, "Benim favori "Sevgilim, ben zarar hissediyorum, çiçek almadığımızı"." Sen manipüle. Bu nasıl doğanın suçluluk kurtulmak için? Her kişi duygularımız için sadece sorumlu tutulamaz gerçeğini hafife almak değil, aynı zamanda bu zarar, ister eylemleri kendi tepkisini seçme hakkı, öfke, ya da diğer duygular vardır.

Suçluluk - hoş olmayan bir duygu. Psikoloji başa öğretir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.