Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl iletişim becerilerini geliştirmek için? o hoşsohbet bir kişi ne anlama geliyor? sosyallik test

Ne sosyallik olduğunu herkese, belki de bugün bilinen, insanın. Ama herkes ustalıkla yönetebilirsiniz. Psikologlar karakter içine kapanık ve dışa dönük iki tür ayırt eder. İlk batırılır iç dünyası ve kendi deneyimlerini, ikinci doğasında canlısı karakteri. Bu dostluklar ve iş ilişkileri kurmak daha kolaydır, açık ve dışa görünümlü olduğunu.

Her iki tip de esnektir. Ve zamanla, örneğin, içine kapanık Bir dışa dönük niteliklerini gelişebilir. Her şey kişisel özlemleri, hazırlık ve koşullara bağlı olacaktır. Ancak, giden canlısı anlamına gelmediğini belirtmek gerekir. Yani, biz konseptinde anlamak ve kişilerarası becerilerini geliştirmek için öğrenmek zorundadır. Kalite ve nasıl onun derecesini belirlemek için avantajları nelerdir?

Sürmeli kişi - değil mi?

Eğer kelime "iletişimsel" ve "girişken" varsa - eş, daha sonra bu kavramlarla başa acele. Sürmeli insanlar - genellikle temas kolaydır ve iç duygularını saklayamaz açık kişidir. Böyle bir kişi için o kiminle önemli değil, o konuştuğu zaman, bu iletişim süreci hoş.

Ya iletişimsel yapar? "Yıldız ile." Bu kişi adam iletişim becerileri oldukça esnek. O farklı tip ve iletişim kurmak uyum sağlayabilir insanların karakterleri. Ama bu ikiyüzlülüğe ve dalkavukluk nedeniyle değildir. Sadece karakterin bu tür bilgileri yemeğin göndermek ne baharat kim bilir.

olağandışı durumların durumunda canlısı insanlar doğru kelimeleri bulmak mümkün olacak. Başarılı darbe onlar, büyüleyici emin ve hızlı bir şekilde yeni koşullara adapte olmaları gerçeği ile güçlendirilmiştir. Genellikle bu nitelikleri takımda yüksek otorite ve liderlik pozisyonlarına edinimi katkıda bulunur.

communicability avantajları

Tabii ki, bu iletişim esneklik artılar bir yeri bulabilirsiniz:

  • Birincisi, bir kişinin sosyal aktivite hemen her alanda kendini gerçekleştirebilir. O hızlı ve güvenli yapmak mümkün, çünkü kadrolarını almaya Giden kişi istekli , iş görüşmeleri zorlu ve uzlaşmaz insanlarla görüşmeye.
  • Elbette başarı kariyerlerinde değil, aynı zamanda iş ve özel hayatında değil, yadsınamaz.
  • Güzel bir bonus kompleksleri, korku ve izolasyon kurtulmak için, dünya ile ruhun uyumu bulmak olabilir.
  • Kolay çözüm, hatta çatışma önlenmesi. Güçlü iş ve dostane ilişkiler kurulması.

o iletişim becerilerini öğrenmek mümkündür: imtiyaz ve zevkler bir dizi fark makul soru var, kendi içinde böyle bir kalite elde edilebilir? Cevap evet su götürmez bir şekilde olduğunu!

Bugün, kamu malı yetkili yazarlar kategoriye göre kitapların kümesidir "Nasıl insanlarla iletişim?" Psikoloji uzun hemen hemen herkes kendilerini ortaya çıkarmak için yardımcı olacaktır evrensel ipuçları formüle edilmiştir. Bir bunu istiyorum sadece sahiptir. Biz işe önce, kendini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla sosyallik için özel bir test yoktur. en biz girişken görelim.

sosyallik test

Aşağıdaki durumları sunmalıdır bu küçük çalışma yürütmek için:

  • Sen konferansta toplantı veya sunum üzerinde detaylı bir rapor istenir. üzülüyorsun ki?
  • meslektaşlarınız arasında bir çakışma oldu. Baş bunu anlamak istiyor. Sen meslektaşları ile ilişkileri zarar korkuyorsun?
  • Bazı konu veya konunun bir tartışma vardır. Birisi kendi görüşünü ifade, ama yanlış. Gerçeği kanıtlayan, önceki konuşmacı ile iddia edecek?
  • Sorumlu bir iş toplantısı olmak. Gergin misin?
  • Sokaktaki insan nereye yakın fırın ister. Bunu can sıkıcı buluyorum?

Bu ise sosyallik testi geçirilir. Biz sonuçlarına açın. onları çok kolay sayın. Eğer cevap evet soruların çoğu, ciddi kişilerarası becerilerini geliştirmek için nasıl düşünmelisiniz. "Evet," tüm konumlarda mevcut olduğu cevabı eğer, hatta mülkiyet ve sorunun doğası değildir. sizin için ekip çalışması sadece dayanılmaz. Kolay değil katlayın ve meslektaşları ile ilişkileri için.

Bu sorulara olumsuz cevap - sosyallik bir göstergesi. seviyesi ne kadar yüksek olursa. Herhangi bir toplumda, böyle bir kişi, rahat ve hemen hemen her yaşam durum kolayca çözülür olduğunu.

çözüm

Bir kişinin iletişimsel nitelikleri varlığında sadece onları korumak ve geliştirmek gerekir. bulunmaması halinde düzgün durumu değerlendirmek olmalıdır. Böyle becerilerin edinimi gerekli olan hikayeler var. Başarılı iletişimin inceliklerini delving olmadan kendi yolunda yürümeye rahat araştırın. Ancak, kendilerini değiştirmek isteyenler için, bir çözüm yoktur. Biz kişilerarası becerilerini geliştirmek için nasıl önemli ipuçları psikologlar tanışmak sunuyoruz.

Her şey çocuklukta başlar

Bir kişinin hayatındaki en önemli dönem çocukluk olduğu bilinmektedir. Zaman sakin, temel karakter özellikleri oluşumu iç inanç ve dış faktörler etkilemez ciddi sorumluluk yoksun bulunuyor. Çocukların Sosyallik onlar (okul, yaratıcı çevrelerinde, vb. N.) arkadaşlar gibi kolayca ve doğal olarak yeni takımlarına infüze yapmak ne kadar hızlı göre belirlenir. Bu durumda ebeveynlerin görevi nafaka, iyi önerilerle dikkat. Bu nedenle, bir çocukta iletişim becerilerini geliştirmek için nasıl merak, sadece evde ahenkli koşulları oluşturmak ve kapsamlı eğitime odaklanmak gerekiyor.

diyalog uzağa hareket etmeyin

iletişim becerileri geliştirme stratejisi daha kurnazca ve aşamalı olarak belirlenen bir şekilli iç dünyası ile Yetişkinlere yönelik olarak ve görür. Biz basit, kolay iletişim ile başlamalıdır. Ve sadece belirli bir kişiyle, ama bir kaç arkadaş. Artık daha popüler hale geliyor sanal linki kullanabilirsiniz. Ama daha iyi bir gerçek, canlı.

O kadar gün gergin, kasvetli ruh hali olduğunu olur, ama sokakta iyi bir arkadaşla buluşmak. Bunu göz ardı etmeyin, gülümseme, bir konuşma korumak. Sen deneyimlerini paylaşabilirler. Sadece şikayetlerin sonsuz monoloğuyla çevirmezler yoktur. Bu pozitif bir sonla birbirleriyle diyalog olmalıdır.

İlk olmak

Başka soru yok arkadaşlar varsa, iletişim becerilerini geliştirmek ve komşular ve iş arkadaşları ile ilgili değil konuşmak nasıl. Evet, bazen olur. Bu zamanı yeni tanıdıklar yapma ve ortak çıkarları bulmak. Görüşme başlatmak için ilk yaklaşım korkmayın. Konuşma ev ya da sokak bulmak için nasıl soru açmak ya da diğer tarafa ait bazı öğelerin ilgilenen olabilir. ilk girişim başarısız olursa umutsuzluk etmeyin. Bu durumda, uygulama - bu önemli.

bolca arkadaş ve tanıdıklar ve iletişim beceri hakim almadıysanız, inisiyatif. Örneğin, büyük bir mağazada tanıdık bir kişi görmek. saklanma ve başka bölüme ondan kaçma. Şartlar bir sebebi itmiştir. Bu fırsattan yararlanın. cesaretle ileriye gidin. Aynı zamanda samimiyeti ve çekicilik maksimum tezahür. Klasik bir soruyla "? Nasılsın" Ve "nasılsın?" Sen tartışmaya doğru ürün veya hizmeti bulmak için gidebilirsiniz.

zevk almak

sosyal bir kişi kim? Daha önce bahsedildiği gibi, bu iletişimin ustasıdır. O sadece bir insanlarla temas bulmak için biliyorum, ama aynı zamanda bu süreçte eğlenceli yoktur. Yani açıkça ve doğal olarak da yeterince ters görünümünü öğrenmek, oturum katılımcılarının ilginç bir konuyu meşgul değerlendirmek ve aynı zamanda akıllı ve yetkili muhatap etkilemek olabilir. Bu yöntem not almalıdır. Bir kişinin olumsuz yönde için kendinizi kurma zaten onu nelerin beklediğini konuşma bilir ve çoğu zaman durumlar vardır çünkü. Örneğin, bir arkadaş veya bir kız arkadaşı akşam geçirmek için, ziyarete gelmeye söz verdi. Ve sevdikleri temalar futbol ya da alışveriş vardır. o akşam kaybetti umutsuzluk etmeyin. konuşma kurşun hakkını ele geçirmek için deneyin. İlk notlar tam anlamıyla motifi ayarlamak itibaren, ilgilendiğiniz konuya muhatap içerir ve zevkle iş hizalayın.

tutam sanat

sözlü ve sözsüz: Psikologlar iletişim becerileri iki tür ayırt eder. iyi nişanlanmış kelime ve deyimlerin, iyi bir mizah duygusu ile birlikte, kendi mimik ve jestleri sahip olması gerekir. Bu birlik doyma tat verir. Hikayeler anlatmaya zaman sadece kuru bir anlatım yapmak için değil, aynı zamanda onu belli bir şekilde bir reenkarnasyonu, yüz ifadesi ve ses değişikliği süslemek için önemlidir. Bundan sonra yakında tüm tanımak emin olabiliriz: "Bu adamı - ruh şirketin"

Kendinizi bir sanatçının biraz iç dürtüleri bırakın getirilmesine olanak verir. duyguların içinde ölçülü Yalnızca duygusu. Tekrar değmez! Daha iyi gitmek için iletişim becerilerini ve yönü gelişmeye nasıl anlamak için, bir kaç esprili monolog görebilirsiniz. Ve sonra bunları çoğaltmak ve bir aynanın önünde göstermeye çalışacağız. Bu tür uygulamalar da olumlu bir iletişimin kalitesine sadece etkisini ancak ruh var.

Pozitif dalga devam edin

"Hoşsohbet" neyi? Belki kelimenin sabit eşanlamlı "iyimser" olabilir. Sürmeli insanlar nadiren kalp kaybetmek. Hayatta ciddi zorluklarla karşı karşıya bile, onları olumlu yönlerini ve biraz mizah bulabilirsiniz. Gülümse ve ileriye taşımak - ana kural iletişimsel insanlar. Sonuçta, dost yüzü hüzünlü ifadenin daha fazla insan çekiyor.

Eğer kötümsersin gibi düşünürsek, o zaman pozitif dalgayı yeniden inşa etmek zamanıdır. Tabii ki, sürekli güçlü ve inatçı iyimser imkansız. Ama umutlu ve gelecek vaat eden sorunlar şeyin olumsuz yığın görmeyi öğrenmeliyiz. Bu nadir bir hediye olduğunu söyleyebiliriz ve tüm tabi değildir? Ne kadar doğru! Önemli olan her gün onu izlemek ve engelleri kaldırarak çalışmak. Eğer insanlar için ulaşmak ve iletişimin kalitesi daha verimli ve daha zevkli hale gelecektir Ve sen fark etmez.

özet

Demek ki böyle bir girişken bir kişi ve nasıl hayatta yararlıdır bulundu. Her ana mümkün istenirse iletişim ve doğru kılavuzların sanattır. O iletişim becerileri unutmayın deneyim ve entelektüel eğitim seviyesini etkiler. Ama bütün bu süre ile gelir. arada, başarı için gereken ilk adımlar atma zamanıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.