Spor ve FitnessUygunluk

Flex nedir? Programın özellikleri ve yararları

Eski çalışma kapasitelerini kaybettiniz mi? Kendinizden memnun değilseniz, sağlıklı ve güçlü bir vücudunuz olsun istiyor musunuz? Esneklik geliştiren, kas tonusunu geliştiren, koordinasyonu ve duruşu geliştiren karmaşık bir eğitim, Flex size yardımcı olacaktır. Fleks sisteminde yapılan egzersizlerle eklem hareket kabiliyeti kazanır. Bu teknik vücuda sadece güzellik getirmekle kalmayıp aynı zamanda sağlığa katkıda bulunacaktır.

Flex nedir?

Flex, Pilates tekniğine dayanan bir yoldur. Kallanetics, germe, fitness yoga öğelerini birleştirir. Bildiğiniz gibi, bütün bu programlar belirli bir grubun kaslarını germe amaçlı egzersizlere dayanmaktadır. Flex, karmaşık vücut değişiklikleri hedefini takip eden bir sistemdir. Mukavemet eğitiminin ardından esneklik, rahatlama, eklem rahatlığı ve kas kurtarma geliştirme egzersizleri içerir.

Flex sisteminin özelliği nedir?

Program kısa süre içinde hızlı sonuçlar verdiği için tüm dünyada oldukça popülerdir. Sıkı bir diyet gerektirmez ve kalçaların ve belin aşırı inç kalmasını ortadan kaldırır. Flex nedir? Belirli bir süre için hareket aralığı kademeli ve sürekli bir artış sağlayan esneklik geliştirme programı. Etkinliği defalarca kanıtlanmıştır.

Çok etkili ve tendonların elastikiyetini esnek gibi bir sistem vermek. İçindeki egzersizler yalnızca kasları değil, aynı zamanda bağları gerginleştirmeye yardımcı olur ve dokuları daha esnek değildir. Bu eylemler vücudun sıkılmasına katkıda bulunur, açıklık vardır ve psikolojik stres çıkarılır.

Kompleksden kim yararlanır?

Uzun süre tek bir yerde kalma, yerinden olmuş çalışma ve bunun sonucunda hareket eksikliği sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bu, kan dolaşımının bozulmasına neden olan derzlerde tuz birikiminin birçok nedenlerinden biridir. Birçok kişi hareketlerini garip ve acıya neden olduğunda bu hissi bilir.

Faydalı kompleks flexler ve genellikle duygusal stres yaşarlar. Gerçek şu ki, stres sırasında boynun kasları gerginleşiyor. Sonuç olarak, kan dolaşımı bozulur ve beyindeki oksijen açlığı başlar. Sonuç olarak, baş ağrısı, sürekli yorgunluk, huzursuzluk. Omurganın osteokondrozuna neden olan kan dolaşımının ihlali nedenlerden biridir.

Flex, yalnızca yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda aktif olarak sporla uğraşanlar için de önerilir. Birçoğu germe egzersizlerini ihmal eder. Bununla birlikte, egzersiz öncesi kalp ve solunum sisteminin çalışmasını etkinleştiren, metabolizmayı geliştiren ve sınıflar boyunca aktif çalışmaları için kasları hazırlayan bu hareketlerdir.

Flex programının avantajları nelerdir?

Flex nedir? Bu sistemin temel ilkesi, vücuda uyumlu bir etki yapmaktadır. Yavaş egzersizler kasları uzatır, bu da kaslarda laktik asit birikimini serbest bırakır. Sertlik, gerginlik, ağrı ve yorulmaya neden olan kişidir. Programın bir sonucu olarak, kaslar elastik ve pürüzsüz hale gelir. Güç ve esnekliği arttırır, duruş geliştirir.

Kasların ve eklemlerin yumuşak gerilmesi de kan dolaşımını kaçınılmaz olarak arttırdığı için iç organları da etkiler. Bu nedenle kan basıncı düşer, solunum sisteminin uyarılması, karın boşluğu ve gastrointestinal sistem oluşur. Buna göre metabolizma geliştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Fitness alanındaki yeniliklerle ilgilenenler genellikle "esnek nedir?" Sorusunu soruyorlar. Bu egzersiz yavaş ilerliyor. Belirli bir solunum ritmi rahatlamanızı sağlar. Pozitif duyumların uyarılmasından sorumlu olan oksitosini serbest bırakan derin nefes alıyor. Başka bir deyişle, flex pozitif olarak ruh halini etkiler.

Sonuç olarak:

 • Kan damarlarının ve kalbin işini iyileştirir;
 • Metabolizma hızlandırılır;
 • Yaralanma riskini azaltır;
 • Kan dolaşımı düzenlenir;
 • Doğru duruş oluşur;
 • Eklem üzerindeki yükü azaltır (osteokondrozun önlenmesi);
 • Genel durum iyileşir (neşe görülür, uyku normalleşir, yorgunluk daha az hissedilir).

Nişanlanmak ne kadar doğru?

Flex, bir spor etkinlikine ve kendi kendine eğitime büyük katkı sağlayabilir. İçinde bulunan esnek egzersiz yöntemiyle çalışmak çok uygun, özel eğitim gerektirmeyen ve herkes tarafından kullanılabilir. Eğitim için yumuşak tabanlara sahip giysileri ve ayakkabıları takın.

Kilo vermek isteyenler dengeli bir diyetle beslenmenin yanı sıra yüksek kalorili yiyeceklerin (yağlı, unlu, tatlı) tüketimini sınırlandırmalıdır. Kapsamlı bir yaklaşımla, birkaç hafta sonra bel ve kalça hacimlerinde gözle görülür bir azalma olacaktır.

Eğitimin düzenliliği, eğitim amacına bağlıdır. Kurtarma için haftada 2-3 ders yeterlidir. Örneğin, sicim üzerinde oturmak veya fazla kilo almak istiyorsanız, günde 2 kez eğitebilirsiniz. Önemli olan bedeninizi dinlemektir: acıya rağmen derslere devam etmeyin.

egzersizleri

Osteokondrozda esneklik egzersizi:

 • Karnınızı uzatın, kollarınızı ve bacaklarınızı kaldırın. 15-20 saniye bekleyin.
 • Arkanıza yaslanın, bacaklarınızı yere dik tutun. Bu pozisyonda en az 15-20 saniye kalmalısınız.
 • Zeminde oturun, eller yere dayanın ve kalçaları kaldırın. Toplam süre 15-20 saniyedir.

Karın için fleksiyon egzersizleri:

 • Arkada yat, dizleriniz bükülmüş, elleriniz vücudunuz boyunca. Şimdi üst ekstremiteler zeminin üzerinde yükseltilmeli ve bunlar tarafından esnetilmelidir. Ayaklarınızı yere koyun. Pozisyonu 15-20 saniye tutun.
 • Sırt üstü uzan, ellerinizi vücudunuzun kenarlarına koyun. Bacaklar bir araya getirilir. Bu pozisyondan, bacaklarımızı zemin ve kafa üstünde aynı anda yükseltiyoruz. Bacaklar dizlerde bükülebilir (egzersizin ikinci versiyonu).

Flex programı farklı kas grupları için tasarlanmış, ton geliştirir ve onları daha elastik hale getirir. Önemli olan yeni başlayanlara ve aktif olarak eğitim alanlara erişilebilir ve faydalı olmasıdır. Sınıflar sadece güzel bir vücuda sahip olmakla kalmaz aynı zamanda havayı iyileştirir, sabır ve barış öğretir. Ve tabii ki benlik saygısını artıracaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.