Kendini yetiştirmePsikoloji

Korkunç açgözlü olun, neden? açgözlü olun - bu iyi veya kötü?

Açgözlülük - bu doğanın bir ortak niteliğidir, doğası hala belirsiz ve psikolog ve psikoterapist hala nedenlerini tartışıyor.

açgözlülük altında aşırı hırs ve bencilsiz eylemleri işlemek için insanın yetersizlik anlaşılmaktadır. avidite tutumluluğun, üçüncü - başka isimlerle bilinen bu kalitesi ve doğasıdır kusur kişi.

Basitleştirme, yerli düzeyde korkunç açgözlü olmak söyleyebiliriz. Neden? Bu konuda, bizim makalede cevap verecektir.

hırs nerede yaşıyor açgözlülük türleri

Psikologlar hırs erken çocukluk kökeni olduğunu bulduk. daha ailelerinin yüksek, formasyon yumruklu doğanın olasılığını çocuklarının kısıtlar. Örneğin, bebeğin isteklerine dinlemek veya sürekli ona acı yapmazlar. bebek ileride davranış benzer bir desen o kopyalanacaktır emer.

Sağlıklı ve sağlıksız: Açgözlülük iki tip geliyor. Sağlıklı açgözlülük altında nedeniyle mütevazı gelir kişiye makul tasarruf anlamıştır. ikinci tip - Bu sağlıksız ya da abartılı açgözlülüktür. Bir kişi mutsuz, virüs manevi açgözlülük ile enfekte ve komik tarafı görünüyor. Sürekli kar arayan ve ekstra kuruş harcamak korkuyor olan zengin bir birey de komik bir bakış.

Açgözlülük - hırs ve açgözlülük bir simbiyoz

Üçüncü bir mengene tanımlamak için o kadar kolay değildir. açgözlülük açgözlülük ile bir arada olduğu bir dengedir - Doyumsuz bir kişi olduğunu söyleyebiliriz. harcamaların aksine, acı tutum üzerinde - Birinci sürekli ikinci altında faydaları artırmak arzusu ifade eder Altında. kişi de ekstra kuruş harcamak korkuyor kar amaçlayan yeterli değildir, bu yüzden, çünkü korkunç açgözlü olarak çıkıyor.

açgözlülük teması devam bu kavram değeri tutumluluk ve cimrilikten de benzer olduğunu söyleyebiliriz. Henüz iştahla değil, ama para müdahaleci hale geçirmek değil isterlerse, bunun geçebiliriz.

Ancak, mümkün akıllı insanlar tehlikede yüzünü görmek ve maddi şeylere karşı olan tavrı yansıtmak için zaman olduğunu fark.

korkunç açgözlü ol. Neden?

Bizim kapitalist çağda açgözlülük eğilimli olmayan birini bulmak zordur. Özellikle başarı malzeme zenginliği ile eşdeğer olduğunda. Tabii ki, arzu insanca bir yaşam standardı için yeterli paraya sahip olmak - bu normaldir.

Ama açgözlü korkunç olmak. "Neden?" - okuyucu soracaktır. o karakterin kaliteli bir kişinin izin vermez, çünkü Evet, mutlu olmak için: Bir boa yılanı gibi, ruh sıkıştırır ve engeller özgürce nefes.

açgözlülük insan kısıtlar nasıl bize daha ayrıntılı olarak ele alalım:

  • Kendiniz için Kalıcı tasarrufu. Cimri o dinlenmek edemez ve hatta bazen de geçirdiği ne kadar hakkında sanmıyorum her kuruş sayar.
  • Açgözlülük her zaman zavist.Takoy kişiyi yaratır daha zengin insanlar görüyor. O, diğer için içten sevinç hissetmez - duşta, onu kıskanıyor.
  • Açgözlülük. Açgözlü kişi kişisel kazanç geliyor: o karşılığında bir şey beklemeden, işte böyle iyi işler yapmak edememektedir.

Özetle, biz, korkunç açgözlü olma söyleyebiliriz cimri kendisi veya başkalarına mutluluk getirmiyor olarak.

Nasıl hırs aşmak için?

Eğer gerçekten açgözlü olmanın korkunç olduğunu fark emin olun. Düzgün düşünmek eğer bu konuda yazma, bir yazabilirsiniz. Bazıları dışarıdan ve iyi bir kahkaha kendinizi görmek ve muhtemelen değerler sistemini incelemesine olanak tanır.

Bir daha uyumlu kişi ol ve basit kurallara yardımcı olmak için hırs kurtulmak:

  • karşılığında hiçbir şey beklemeden, işte böyle iyi işler yapın.
  • gerçekten başkalarının başarısını tadını çıkarmayı öğrenin.
  • İmkanınız varsa, arkadaşlarınızı yardımcı olun.
  • Hatta tatilde mali endişesi olmadan hayat tadını çıkarın.
  • Size ne kadar iyi bir tutum insanları ederiz ve küçük bir sürpriz.
  • kendinden ironiyi geliştirin.
  • olduğunu - mutluluk, Mutluluğun para ölçülmeyen olduğunu unutmayın zihin durumudur.

Para bizim çağdaşlarının hayatlarında önemli bir rol oynar. Bir kişinin söz konusu veya diğer eylemleri yapmak serbestçe aktığı bir araçtır. arkadaşlarınızı ve ailenizi memnun etmek çekinmeyin. Cömert kişi - tarafından tanımı, mutlu ve uzun zaman önce verici daima iki kez döndürülür kanıtladı.

Her zaman açgözlü olmanın korkunç olduğunu unutmayın. Neden, biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.