SağlıkKadın sağlığı

Servikal metaplazi: Sebepleri ve belirtileri

50 yılı aşkın tamamlamış kadınlar, doktorlar genellikle servikal metaplazi gibi hastalıkları teşhis. Bu patoloji, bir kanser öncesi durum olup, yanlış bunun tedavi ya da eksikliği seçilen nedeniyle ciddi yan etkisi olabilir. metaplazi geç teşhisi, normal hücrelerin malign transforme gerçeğine yol açtığı için, bu patoloji, ilk aşamada önlenecek. Yıllık rutin muayene sırasında tüm kadınlar bu patoloji için tarama yürütülen nedeni budur.

nedenleri

Hastalığın muhtemel nedenleri arasında en önemlisi bulaşıcı ajanlardır. Patojenler bakteri ve virüsler olarak kabul edilmektedir. En yaygın viral ajan genellikle bir kadının cinsel organına etkileyen insan papilloma olarak kabul edilir. Bu enfeksiyon, asemptomatik oldukça uzun bir süre olabilir. Diğer bir olasılık, yeterince yüksek bir tümör oluşum nedenlerinin sahip herpes madde olarak kabul edilir.

Bakteriler nadiren servikal metaplazi gibi hastalıklara yol açar. Böyle Toxoplasma, gonokok, Ureaplazmayı, Klamidya olarak mikroorganizmalar, hücre içine nüfuz edip bağışıklık hücrelerini kapalı mücadele ve inflamasyon odağı korurken uzun süre orada korudu.

risk faktörleri

Hastalığın gelişmesine yol açan Aşağıdaki faktörler:

 • alkol;
 • sigara;
 • çevresel etki;
 • kanserojen gıda ürünleri.

Bu faktörler, daha sonra, organ ve sistemlerin morfolojik değişiklikler fonksiyonel gelişiminde sonuçlanan tüm vücuda reaktifliğini azaltır ve.

Erken cinsel ilişki, birden fazla cinsel partneri, kürtaj, hormonal bozukluklar: Ayrıca, hastalık riski aşağıdaki neden olur.

semptomlar

Servikal metaplazi herhangi bir belirti olmadan gerçekleştiği için aşağıdaki noktalara dikkat etmek gereklidir.

İlk olarak cinsel ilişki ağrılı hale geldiği konusunda haberdar edilmelidir. Bunun nedeni, çoğunlukla lekelenme yolu olmasının yanı sıra displastik epiteli yaralı başlar gerçeğine olur. İlk belirtilerin çağında Kadınlar çünkü menopoz öncesi rahimde meydana gelen süreçlerin çok değildir. Onlar bu doruk olduğunu düşünüyorum ve doktora gitmiyorsun başlarlar.

Hastalığın belirtileri herhangi hızlandırıcı faktör meydana gelir. Örneğin, hastalık varlığı genital siğiller, erozyon, enfeksiyöz lezyonlara neden olabilir. Oldukça has kokusu olan vajina haline belirgin beyazlar, sevimsiz, çok ağır, süt rengi, Dan.

Her durumda, vücutta herhangi bir değişiklik o 50 yılı aşkın olduğunu, özellikle bir kadını uyarmalıdır.

şekil

Metaplazya servikal epitel farklı olabilir. tanıyı netleştirmek için ve doğru tedavi bezi alınır.

patolojik durumların aşağıdaki türleri:

 • Serviks Olgunlaşmamış metaplazi.
 • Skuamöz metaplazi.
 • dyskaryosis ile serviks skuamöz metaplazi.

Bir yayma İlk durumda, rasgele bulunan belirsiz sınırları, küçük boyutlu hücreler görünür. Onlar karakteristik özelliklerini yok çünkü Bazen, epiteli belirli bir türde mal etmek zordur. Yapı elemanlarının yapısının bir ihlal olarak değiştirildi hücrelerin sitoplazması içinde.

aynı boyutta yeterli büyüklükte bir özel şekli ile karakterize servikal dyskaryosis hücreleri ile skuamöz metaplazisi. Hücre içinde sitoplazma değiştirilmez, ve yapı elemanları doğru bir şekilde düzenlenir.

serviks skuamöz metaplazi: ne olduğunu ve hangi özelliklere sahiptir? displazi hücrelerinde Bu tür konumlarına dışında normaldir. bulunan tabakalı epitelyum servikal kanal. Bu patoloji zararsızdır.

tanılama

Bir kadın her yıl bir tıp geçmesi gerektiğini bir jinekolog tarafından muayene histolojik muayene ve metaplazi tespiti bir karalama almalıdır. Eğer bir kadın, ek araştırmaların patolojiye gönderilir şüpheleniyorsanız. Bu güçlü bir artış sağlar özel bir cihaz tarafından bir servikal tarama olan bir kolposkopi olabilir. Bu nedenle doktor rutin bir kontrol sırasında görünmez metaplazi bu alanları görebilirsiniz.

Tanı şüphe varsa, egzersiz histolojik muayene tekrarladı. Bunu yapmak için, hedeflenen ile kolposkopi yapılan aspirasyon biyopsisi.

tedavi

Eğer servikal metaplazi gibi bir teşhis koyarsanız bir kanser öncesi durum kansere ilerleyebilir olduğu gibi, tedavi, zorunlu olarak yapılmalıdır. durumun epiteli göre tedavi cerrahi ve konservatif olduğunu.

konservatif tedavi

bir viral doğa metaplazi kaynaklı ise, bu durumda, bir antiviral etkiye sahip olan ilaçlar kullanılır. Ana ilaçlar "Panavir" ve virüsün aktivitesini inhibe ve çoğalmasını önlemek "Genferon" dir.

antibiyotikler, kortikosteroidler, anti-mantar maddeler: yayma bakterilerin saptanmasıyla, antibiyotik tedavisi karmaşık hazırlıklar içerir ki, gerçekleştirilir. Bu, aşağıdaki ilaçları içerebilir: "Neotrizol" ve "Terzhinan".

servikal skuamöz metaplazi Dahası, eğer tedavi, anti vajinal fitiller kullanımını içerebilir. Bazı durumlarda, bir jinekolog bağışıklığı artırmak ilaçlar reçete olabilir.

Tedavi operatif yolu

İlaç tedavisi başarısız olduğunda, cerrahi tedaviyi gerçekleştirmek için. Bu durumda, kullanın:

 • Lazer buharlaşma;
 • servikal kanalın alınması;
 • konik maruz kalma;
 • elektrokoagülasyon.

Terapötik tekniğinin seçimi hastanenin teknolojik yetenekleri üzerinde doğrudan bağımlılık içindedir. Buna ek olarak, cerrahi bir tedavi yönteminde atanması bir doktor etkilenen dokuların büyüklüğü ile yönlendirilmesi gerekmektedir.

Sonuç

Böylece, servikal metaplazi kanser içine dejenere, çünkü hızlı bir tedavi gerektiren çok ciddi bir hastalık olarak kabul edilir. Kadınlar her yıl check-up yükümlüdür ve eğer öyleyse tanı tedavi gecikme değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.