ÇirkinlikInşaat

Zemin nasıl yapılır

Bugün Toprak bağlantısını yapmak için nasıl elektrik güvenliği, söz. Olarak elektrikli cihazlara (PUE) Yönetmeliği elektrikçi için İncil'in, çok açık bir şekilde bu aparat topraklama devresine bağlanmış olması gerektiğini belirtmektedir. Bu bir heves değil, bir gereklilik, hangi şu birçok durumda insan hayatını kurtarabilir.

güç kabloları otomatik çamaşır makineleri veya elektrikli su ısıtıcısı daha yakından bakalım. Onlar üreticileri bu aletleri şebeke toprağa bağlanmalıdır gerçeğinin bir hatırlatma ile özel bir etiket yerleştirdik. Birisi böyle bir bağlantının doğruluğu hakkında şüpheler vardır olası değildir. Sorun Sovyet döneminde inşa edilen ev ve daireler hiçbir zemin döngü olmasıdır. standart - Öyle olsa bile, hiç kimse çıkışları ve aletleri için üçüncü bir topraklama kablosu tedarik rahatsız edecek. Buna göre, hiç kimse bir zemin bağlantının nasıl ilgileniyordu. radyo, lamba, demir ve TV: Biz ortalama evde elektrikli ev aletleri sayısını hatırlamıyorsam Bu kolayca açıklanabilir. Şimdi her şey değişti - enstrüman, buna göre artan potansiyel tehlike artmıştır. Beklendiği gibi, internet forumlarında sık sık soru sordu: "Nasıl zemin yapılır?". Neyse ki, bu sorun kolayca çözülür.

Sonraki biz nasıl bahsedeceğiz özel bir ev topraklama. Tabii ki, sadece zemin metal borunun içine götürmek ve ona teli getirmek, ancak bu tür bir çözümün etkinliği yetersiz olabilir olabilir. Şartlar cihaz topraklama sisteminin açık bir şekilde düzenlenir, ve 4 ohm döngü direnci gösterilmiştir. Banal hav boru arzu edilen değer temin edemez. Bu durumda, nasıl bir zemin yapmak için? Bu elektrotlar hazırlamalı - metal çubuklar, borular, en az 2 metre açıları olabilir. bakır iletkenliği yüksek biri olmasına rağmen, hava ile temas metal kötü iletken oksit akımı kaplanmış, böylece sıradan çelik kullanımıdır. Buna ek olarak, çok daha ucuzdur.

bir köşe kullanmaya karar verilmesi halinde, bunun enine kesit alanı, 150 mm kare daha az olmalıdır. - toprak ile yeterli bir temas sağlamak için gereklidir. elektrot çubukları alındığında, bunların çapı 10 mm 'den az olmalıdır. boru tarafından daha sıkı gereksinimleri yerine getirmelidir: duvar kalınlığı 32 mm çapında 3.5 mm ya da daha fazla. Gelecekte elektrotlar hiçbir boya, vernik, herhangi bir başka yalıtım katmanları olmalıdır.

basit bir sistem oluşturmak için 1.2 m'lik bir mesafe ile bir üçgen zemin yüzüne çizmek gerekmektedir. Sonraki elektrotlar ve hedef balyoz köşelerine yerleştirilir, çekme yarım metre daha derin gerekli. birleştirme sistemi birbirine kaynatılması ile metal şerit ya da büyük bir kesiti (en az 50 mm kare.) arasında bir çubuk - Daha sonra, iletken bağlanır. yer altında bu iletken yüzeye dışarı ev ve duvara yol açar. dübel ekinde. K bandı (çubuk) şapka kaynak cıvata. Bu ev tel için bakır hattı (. 6 mm kare) ya da alüminyum (. 16 mm kare) getirmek için devam dağıtım kutusu, ve oradan - üçüncü bir tel kablo boyunca.

Ama nasıl yapmak , apartmanda zemin üst katlarda yaşayan? gökdelenler ise kontur sadece yaşam alanı değil, her zaman. Biz üzerine siteye çizgi çekin gerekecek Merdivenin ölçüm cihazları ve makinelerle kalkan. Eğer bir zemin otobüs bulmak ve ona bağlanmak orası. Sonraki tel üç tel dönüştürerek, onun dairesine tutun ve tüm kablolama yayılmış gerekir gergin - topraklama. Görüldüğü üzere işin daha hızlı yapılmasını yüzden, bu yöntemle bir şey kazmak gerekli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.